Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi értelme van manapság...

Mennyi értelme van manapság orvosnak menni?

Figyelt kérdés
Az elhelyezkedés gondolom a legkisebb probléma, fizetés terén mennyire vállalható be, ha az ember nem sokadik generációs tehetős értelmiségi családból származik?
2015. nov. 28. 08:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem egy olyan szak,amiről csak úgy eldöntöd,hogy odaakarsz járni és 3 hónap alatt felkészülsz az emelt kémiára meg az emelt biológiára. Annál ez sokkal nehezebb. Szerintem az elhelyezkedési esély közel 100%-os , a fizetés Mo.-n kevés,külföldön annál inkább kedvezőbb,de ez országfüggő. Az egyetem elvégzésével járó költségekbe sem fogsz belepusztulni. Inkább a bejutás és az elvégzés a tananyag mennyiségét és minőségét illetően nehéz.
2015. nov. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Óriási a felvevő piac Nyugat-Európában és az arab világban. Az orvosnak készülő középiskolások már egyértelműen efelé irányulnak a életük tervezésekor (szülői támogatással).
2015. nov. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért abba kell belegondolni legelőször, hogy bíni fogod-e fizikailag, és lelkileg is. Én az utóbbinál elbuknék, mert nem tudnának annyit fizetni a világon, hogy a dolog lelki oldalát ellensúlyozzák :-s Rettentő jól hangizk, ha valaki orvos, és a szülők nagyon büszkék is lehetnek a gyerekükre, ha az lesz belőle, de nagyon nehéz hivatás, és hangsúlyoznám a HIVATÁS szót, ez nem szakma...
2015. nov. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%

A pénzre voltál kíváncsi így a többi oldalát nem feszegetem.

A pénz attól függ, milyen pozícióban vagy, és milyen a személyiséged.

Vegyük az itthoni helyzetet.

Ha sebész vagy, igazolásokat adsz ki (Nem házi orvos!), gyerek orvos, elfekvőkön osztályvezető stb. és hajlasz a hálapénz elfogadására (Kihangsúlyoznám, hogy elvárod!) akkor nagyon jól tudsz keresni. Főleg ha több osztályon is vagy.

Egyik barátom pont ilyen, egy nagy városban lakunk. Idén vette a 6. házát (több 10 millió az értéke), emellett jól élnek, és 2 évente váltja az autóját (régit beadja, és rápótol az újra).

A gyerekek megkapják az új iPhoneokat, apple gép nekik, stb.

Azonban ha Te becsületes akarsz lenni, nem lehet jól megélni. Megélsz, de nem olyan színvonalon mint amit a munkád által elvárnál.

Külföldön pedig egyértelműen jobb a helyzet.

2015. nov. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kezdő fizu hivatalosan nettó 134 ezer forint. Hiányszakmákban valamivel több, plusz lehet igényelni a Markusovszky ösztöndíjat max. szakvizsgáig, az havi nettó 100 ezer. De alá kell írni, hogy nem fogadsz el hálapénzt és itthon dolgozol a szakvizsga után legalább annyit, amennyi ideig kaptad a pénzt.

Külföldre nagyon könnyű kijutni, ha a nyelvtudásod megvan hozzá, ott sokszor ennyit lehet keresni.

2015. nov. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Magyarországon a fizetés az első években biztos, hogy kevés. De sokan külföldre mennek egyből, ott tárt karokkal várnak mindenkit, és jól fizetnek.


Illetve orvosi diplomával nem csak orvosként lehet érvényesülni, én jövőre végzek és a gyógyszeripar felé hajlok, óriási pénzek vannak benne. Sokan elmennek egészségügyi cégekhez, gyógyszergyárakhoz ún. "monitornak", ami egy adminisztratív, monoton, exceles munka, én nem bírnám csinálni, de nagyon megfizetik.


Szóval mindenképpen érdemes orvosi diplomát szerezni, és lehet kicsit "out of the box" gondolkozni. Nagyon sok lehetőség van.

2015. nov. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!