Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hova tovább? Nem tudok dönteni...

Hova tovább? Nem tudok dönteni, és félek is.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


14 éves vagyok,előttem áll az a feladat,hogy kitaláljam,hova menjek középsuliba.


Kedvenc tantárgyaim, amiket élvezek is tanulni: Informatika,Rajz,töri,föci,biosz


Szerintem jó rajzos vagyok ,de félek megpróbálkozni egy rajzos sulival,mert nem tudom,hogy azzal hova tovább?

(mármint középsuli után felsőokt./ munka)


Az informatikát is nagyon szeretem,de félek égy infós sulit kipróbálni,mert lehet,hogy nem tanulnánk rajzot ,bioszt,föcit ,kémiát,törit( sőt biztos,hogy csak 1 évig ,max. Faktra fel lehet venni) ,és mivel lány vagyok,nem tudom,hogy milyen lenne nekem ott.


Angol: angolt nagyon jó lenne tanulni,és kell is ,mert anélkül semmire se fogok menni.



Gimnáziumba szívesen mennék ,csak ahogy bátyám mondta: nagyon sok felesleges tantárgyat és tananyagot tanítanak és az a 4 év elvesztegetett 4 év. Ő mondása szerint csak a nyekesbe éri meg menni.



Nagyon nagyon érdekelnek a játékok és fimek,főleg az ahogyan készülnek.

A modellezéstől kezdve a vágásig, programozásig. Az animáció is nagyon érdekel. Szívesen terveznék alkalmazásokat,játékokat,filmet rendeznék (2 osztály filmet is én vágtam, és elég jól) Csak nem tudom,hogy ebből hogyan lehetne megélni.


Szerinteték hogyan tovább?



2015. nov. 29. 08:36
 1/2 anonim válasza:
Szia, szerintem meny magasépítész szakra mert ha szeretsz rajzolni tervezni modellezni akkor ez neked való.
2015. nov. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Annak idején én is hasonlóan éreztem magam.

Szerintem megéri gimnáziumba menni (főleg, ha valami jót választasz [jó alatt nem csak az oktatás színvonalát, hanem a közösséget is értem]). Nem gondolnám, hogy sok felesleges dolgot tanítanak. Legalábbis én nem érzem úgy, hogy elvesztegetett év volt. Én humán központú osztályba jártam (nyelvi osztály), és ennek ellenére az egyetemen már reál irányban vagyok – igen, fakton vettem fel 3-4. évben. És volt rajzunk is kb 2. évig, bár amit tudok, nem ott tanultam. Én azt mondanám, hogy tanulj programozást, ha tényleg érdekel, a többit pedig próbáld szabadidődben csinálni. Meg az ilyen filmes-médiás felsőoktatásba szerintem anélkül is bekerülhetsz, hogy konkrétan olyan középsuliba mentél volna, amely célzottan azzal foglalkozik (nem is tudom, hogy van-e ilyen, nekünk csak egy óránk volt, film- és médiaismeret néven).


Remélem, le tudsz szűrni valami értelmeset a hozzászólásomból. :D

Sok szerencsét a választáshoz! :)

2015. nov. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!