Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Képtelen vagyok dönteni,...

Képtelen vagyok dönteni, merre tovább?

Figyelt kérdés
Idén érettségizek, de egyszerűen nem tudom, mit tanuljak később. 4 nyelven beszélek, 3 nyelvvizsgám van (középszintű). Inkább humán beállítottságú vagyok, matekból nagy nehezen gyenge 4-es, ezzel nem tudok mit kezdeni. Valójában csak a nyelvek érdekelnek, de mindenhol azt hallani, hogy az anglisztikával nem megyek semmire. Pedig úgy terveztem, hogy minorban felveszem az egyik nyelvemet, aztán megcsinálom a tanári mestert. Így lehetnék tanár pl? Fordító/tolmács dolog annyira nem érdekel, mert ahol élni szeretnék, ott erre nincs kereslet. Szerintetek nyelvvel mi mást lehetne még kezdeni? Előre is köszönöm a válaszokat!
2013. okt. 2. 20:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs már tanári mesterképzés, osztatlan tanárira kell jelentkezned, ha tanár szeretnél lenni. Csak meghatározott szakpárok vannak.
2013. okt. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ó.. ezt nem tudtam, köszönöm!

És akkor nyelvekkel mit lehetne kezdeni? :/

2013. okt. 2. 20:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem, hogy sokféle nyelven nem érteni semmihez egy reális jövőkép. Én tanulnék a helyedben valami szakmát. Csak azért pedig ne menj tanárnak, mert másra nem jó a nyelvtudás, inkább gondolkozz mivel kombinálható jól.
2013. okt. 3. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Más nyelv nem érdekel? Angolul tudni egyre inkább alap, bármihez kezdesz. Őszintén szólva nem tudom, mennyire keresnek angoltanárokat, tippre nem nagyon, hiszen rengeteg nyelvszakos lesz tanár, ha máshoz nem tud kezdeni. Skandinavisztika, vagy bármilyen más nyelvi szak esetleg...?
2013. okt. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!