Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire ciki érettségi után...

Mennyire ciki érettségi után 1 év szünettel kezdeni az egyetemet?

Figyelt kérdés

Ezt az évet munkára, és nyelvtanulásra szánom, szeptemberben kezdeném a el a gépészmérnökit. Lehet késő lenne 20 évesen elkezdeni?

Köszönöm a válaszaitokat.


2015. dec. 6. 12:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Senkit nem érdekel. Ez már a való élet, nem a gimi. A "ciki" szót is a gimipadban hagyhatod!
2015. dec. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire nem ciki.
2015. dec. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Nem.

Az a ciki, mikor nem kerül be az álomszakra majd elmegy valami gagyi szakra csak azért, hogy verhesse a mellét :)

2015. dec. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Valaki magyarázza már el nekem, hogy az érettségi közelébe kerülő emberek miért gondolják azt, hogy érettségi után RÖGTÖN KELL egyetemre menni? ... (Persze, ajánlott, de nem kötelező.)
2015. dec. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: szülői nyomás miatt. A legtöbb szülő azt hiszi, hogy ha kimarad 1-2 év, akkor már soha nem kezd bele újra a gyerek a tanulásba. "Szokás", tudod. Meg mit szól a szomszéd, a koma, sógor, jóbarát, hogyha a gyerek csak úgy semmit sem csinál, stb.? Úgy meg lehet mondogatni, hogy hát Pistike egyetemista.
2015. dec. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én egy évet dolgoztam utána. Később teljesen más területen tanultam, de nem volt haszontalan.
2015. dec. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

Tanulni soha nem késő! :)

Angolszász országokban Igen népszerű az ún. gap year. Sajnos itthon még nem terjedt el...

Én végzős vagyok és az osztályban csak pár ember akar halasztani. Ami engem meglepett, az az ofő reakciója volt, aki kifejezetten ellenzi az egy év kihagyást, mert abban az egy évben nagyon el lehet szokni a tanulástól, ami akkor igaz, ha tényleg egész nap nem csinálsz semmi értelmeset (de ezt ugye meg a szülők biztos nem néznék jó szemmel).

Amúgy annak semmi értelme, hogy elmenj valamilyen szakra, amit nem szeretsz. Úgyhogy szerintem abszolút nem hátrány az 1 év, ha azt magad fejlesztésével töltöd.

Sok sikert!

18/L

2015. dec. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az elszokás a tanulástól szöveget itt is sok tanár mondta a gimiben, de egyáltalán nem értek vele egyet. Szerintem az az egy év sok tapasztalatot ad, érettebb lesz, és eldönti, hová menjen azután. A gáz az, hogyha érettségi után menne minden áron, ezért kamuszakot is bejelöl. Én két évet hagytam ki, de nyelvvizsgáztam ezalatt, és okj-t csináltam, amíg a volt osztálytársaim nagy részének másodikos egyetemistaként még nincs nyelvvizsgája.
2015. dec. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Éb két évet hagytam ki( igaz pont betöltöttem a 18at mikor érettségiztem szóval így nekem "szerencsém" volt).. be is golyóztam volna ha egyből el kellett volna kezdeni az egyetemet miután 12 évet végig szívtam az állandó tanulási kényszerrel(általános+gimi)..kell egy kis pihenés is az életben ;)
2015. dec. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha az lenne elmennél inkább szakmát tanulni vagy Angliába mosogatni vagy, hogy gondoltad? :) Mi az istenért lenne már késő, az ember megél akár 100 évet is, most komolyan mi a franc múlik 1 éven?


Én érettségi után 4 évvel kezdtem el villamosmérnöknek tanulni és elég jól megvagyok, sose voltam még ilyen motivált tanulás terén. Ez a "elszokás" is baromság, tanulástól nem lehet elszokni, motiváció kérdése az egész.

2015. dec. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!