Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire ciki érettségi után...

Mennyire ciki érettségi után 1 év szünettel kezdeni az egyetemet?

Figyelt kérdés

Ezt az évet munkára, és nyelvtanulásra szánom, szeptemberben kezdeném a el a gépészmérnökit. Lehet késő lenne 20 évesen elkezdeni?

Köszönöm a válaszaitokat.


2015. dec. 6. 12:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
83%
Én 20 éves vagyok, most érettségiztem (5 évfolyamoson voltam) és jövőre kezdem én is az egyetemet. Egyáltalán nem ciki, sokkal érettebb leszel és másképp látsz sok dolgot.
2015. dec. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Azzal nincs nagy baj, hogy 20 évesen kezdesz. A baj az szokott lenni, hogy mindenből felejtesz, és ez mérnöki területeken jelentős hátránnyal indítana. Persze, ha nagyon rászorulsz a munkára megértem, de különben nyelvtanulásra semmiképpen nem ajánlanám.
2015. dec. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
72%

Ahogy többen írták, tőlünk nyugatra ez nemhogy "ciki", hanem sokkal inkább jellemző. Nekem svájci ismerőseim vannak, akik befejezték a középiskolát, és elmentek 1 év "szabadságra". És még nem is feltétlenül csak dolgoztak.


Ezt én abszolút jó ötletnek tartom. Egyrészt kell pihenni, mert ugye normál esetben 12-13 éve - kisebb szünetekkel - az iskolapadban ülsz. Másrészt a pályaválasztás kemény kérdés, és nem biztos, hogy abban a helyzetben jól tudsz dönteni.


A probléma itt Magyarországon, hogy a legtöbb család ilyesmit nem engedhet meg magának. Minél gyorsabban szeretnék, hogy kirepüljön a gyerek, meg támogatás sem jár utána, ha nem jár iskolába, lehet munkát sem talál addig, stb. Nyugatin kicsit nagyobb a létbiztonság az ilyen dolgok kivitelezésére.

2015. dec. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!