Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van esélyem a BME VIK-en ha...

Van esélyem a BME VIK-en ha nem vagyok annyira jó matekból?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem az informatikát, emelt infobol fogok erettsegizni es azt nagyon konnyunek talalom, de viszont fizikabol nem fogok erettsegizni es 3-as az atlagom fizikabol.


Matekot nagyon szeretem csak az a baj hogy hiába is tanulok sokat nem tudok nagyon jo jegyeket irni, most irtunk kis erettsegit matekbol es 48% lett, de lehetett volna konnyen 70-80% csak faradtam irtam a dogat es nem nagyon tudtam koncentralni, ebbol csak kozepszintu erettsegit fogok csinalni.


Az a baj, ha nem BME Mernokinfo, akkor mit tanuljak egyetemen? Talan meg a penzugy erdekel de az info sokkal jobban erdekel csak kar hogy matek annyira nem megy.



2016. jan. 6. 20:36
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
matek fakton vagyok, es 3.7 az atlagom ott, lehetne magasabb ha a gyengebb csoportba lennek.
2016. jan. 6. 20:38
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
BME VIK-en "meg fogsz halni" fizika és matek nélkül, nagyon komoly mindkettő és ilyen eredmények mellett (70-80%-os középszintű érettségi itt a 0-val lesz egyenlő)nem ajánlom!
2016. jan. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
31%

van Mérnök infó máshol is, nem csak BME-n.. Nem kell mindenkinek BME-n végezni.

Gyenge matek tudással nem lesz könnyű, de egyáltalán lehetetlen.. Ha érted a matekot, csak épp peched volt a dogán, akkor abból még nem kéne következtetni arra, hogy nem vagy jó benne..

Ha többször sem sikerül, akkor el lehet gondolkodni. BME-hez azért erősen ajánlanám az emelt matek szint kipörgetését (ha nem is érettségin, mert félsz tőle, de legalább régi emeltes feladatsorokat időre végig oldani).

2016. jan. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Mivel faktra jarok, ezert tanuljuk az emelt matek tananyagot, most tanuljuk a differenciálás optimalizálást, es eleg jol megy, de a matek kozep erettsegin mindig talalok olyan kerdest ami meg nem lattam elotte es nem tudom megcsinalni, es igy rontom el.


Fontos lenne a BME nekem, mert ez adja a legelismertebb diplomat mernokinfo szakra.

2016. jan. 6. 21:19
 5/16 anonim ***** válasza:
61%

Nem csak BME létezik az országban, mérnökinfós akarsz lenni sok más egyetem is lehet tanulni és nem ilyen alja egyetemre gondolok, pl. OE-NIK sem rossz.

De véleményem szerint nem fogod bírni ha csak ennyire megy a matek, mert BME-n brutális a matek, ami nem azt jelenti hogy kifogsz peregni rögtön, de készülj fel hogy vért fogsz izzadni.

Másik kérdés a programozással hogy állsz? Mert ha nem megy a matek akkor programozás sem hiszen az egésznek a matek az alapja.

2016. jan. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
a programozas nagyon jol megy, pythonba nymom, szabadidombe ios applikaciokat fejlesztek
2016. jan. 6. 22:20
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
szerintem infóból a legfeleslegesebb emeltezni, oda jóval érdemesebb matek és fizika emelttel menni. akkor talán kevésbé fogsz vért izzadni :D
2016. jan. 7. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
igen ez nagyon igaz, de pontszerzes tekintetebol az emelt info nekem nagyon fontos mert azt nem talalom annyira neheznek.
2016. jan. 7. 17:08
 9/16 anonim ***** válasza:
34%

Akármennyire nehéz a BME, nem lehetetlen, kellően sok gyakorlással és vért izzadva bármi teljesíthető. Én villamosmérnökin vagyok elsőéves (BME-VIK) és sikerült négyes jeggyel zárnom a Matek A1-et, úgy hogy 96%-os középszintű érettségit tettem, persze nyáron megtanultam az emelt matekos anyagokat kicsit mélyebben. Nagyon jó és sok feladatgyűjtemény és jegyzet található, amik végigcsinálásával számomra sikerült jól teljesítenem. Én mondjuk alapból nagyon szeretem a matekot, de szerintem kellő gyakorlással teljes mértékben elsajátítható.

Üdv.

2016. jan. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Hát idén eddig borzasztó sokan buktak meg matekból. Azt ajánlom ne add fel!!! Ne félj minden nap legalább egy-két orát a matekra/fizikára szánni!!! (Eddigi összes érettségi sor + próbaérettségi könyvek végigoldása!)
2016. jan. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!