Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem gondolják a tudást...

Miért nem gondolják a tudást értéknek a mai fiatalok?

Figyelt kérdés
2016. jan. 18. 06:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szerintem mert megfoghatatlan, s mostanság nagyobb értéknek tekintik a fizikális dolgokat.
2016. jan. 18. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Pont az információs társadalomban ne volna érték a tudás? És mi alapján gondolod, hogy más volt pl. 20, 30, 50 évvel ezelőtt?


Egyébként csak a magad nevében beszélj. Én fiatal vagyok, és állandóan olvasok (nem szórakoztató irodalmat, hanem szakkönyveket), és fejlesztem magam, munka mellett főiskolára járok.

2016. jan. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A hétindító sablonos kérdés.


X évvel ezelőtt sem a tudás érdekelte leginkább a fiatalokat, még kevésbé, mint ma. A többségben csak idősebb korban (18-20 felett) alakul ki, hogy a tudás érték.

2016. jan. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

20 évesen a saját környezetemből indulok ki

nem mintha én nem innám és szívnám el a magamét, de amikor épp nem a négyeshatos előtt vagyunk matt részegek akkor engem érdekel a gazdaság a politika a természettudományok meg a humán kultúra a nagy többséget pedig csak annyi, hogy ne bukjanak ki a vizsgaidőszakban és legyen pénz berúgni péntekre

2016. jan. 18. 09:15
 5/11 A kérdező kommentje:

ó és akkor ez a jövő értelmisége

bele sem merek gondolni mi lehet a helyzet azoknál akik szakmáig vagy addig se vitték

2016. jan. 18. 09:16
 6/11 anonim ***** válasza:

Mint tudjuk, egy diploma sem garancia arra, hogy valaki értelmiségi. Elég megnézni az ide kiírt kérdések nagy részét. Meg olyan történeketek hallottam már, mint hogy a vörösdiplomás programtervező matematikus képtelen volt másokkal együtt működve dolgozni, mert egyszerűen derogált neki kérdést feltenni, ha valamit nem tudott megoldani. Meg egy ajánlott levelet nem tudott feladni, mert fogalma nem volt róla, hogy kell a szelvényt kitölteni.


Aki meg nem akar értelmiségi lenni, az nem lesz értelmiségi, és kész. Nem kell erőltetni.

2016. jan. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egy tisztességes szakmunkás lehet normálisabb, mint ti a haverokkal. Ez nem diploma kérdése. Még az is simán előfordulhat, hogy többet tud elméletben is, mint te a padban, a vizsgák után. Nem papírban mérik egy ember szellemi értékeit.
2016. jan. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Jaj, megint egy 20 éves, aki már jobban kiismerte az egész világot, mint bárki.
2016. jan. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"20 évesen a saját környezetemből indulok ki "


- És Te ez alapján minősítesz egy társadalmi csoportot? Taps, taps...

2016. jan. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Noblesse Oblige ***** válasza:

Hát ez egy összetett kérdés. Először is, a mai fiatalok körében sem nagyobb a tudás utáni igény, mint bármely más korban. Most csak azért több a műveletlen diplomás, mert a politikánk lehetővé tette, hogy az egyetemre könnyen be lehessen jutni. Én abban az évben felvételiztem, egyetemre anno, mikor nyelvvizsga és emelt érettségi nélkül, és 3-4-es bizivel, simán bejutottál középerős szakokra is. (persze a jó szakokért ide is kellett a plusz) Nyilán sok szülő szeme felcsillant, hogy egy jobb jövő reményébe rávegye a porontyát, hogy tanuljon tovább. A fiatal meg megkönnyebbült, hogy kitolhatja még ifjúságát kicsit, és élheti tovább a gondtalan diákéveket.

És elég sok fiatal megy azért egyetemre, mert érettségivel a kezében lövése sincs mihez akar kezdeni az életével, és ez is kis gondolkodási haladék neki. Illetve valahol még ott a remény, hogyha egyetem alatt sem jön rá, hogy mihez kezdjen, akkor egy diplomával a kezében majd elhelyezkedik valahol, amerre az élet sodorja tovább.

2016. jan. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!