Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért tüntetnek a diákok...

Miért tüntetnek a diákok akkor ha Orbán Viktor meg akarja szüntetni a "tücsök szakokat"? Miért nem mennek szakmát tanulni, akkor ha normális egyetemi szakra nem tudnak bekerülni? Miért gondolják hogy az szégyen?

Figyelt kérdés
Szégyen inkább az, hogy kutya kakit szedegessenek közmunkában egyetem után, vagy a mekiben végezzék! Ezeknek a szakoknak nincs jövője! Oda fognak kerülni, majdnem biztos, ha csak nem rendelkeznek óriási protekcióval! Valami normális egyetemi szakra kellene inkább menniük, pl. orvos, gyógyszerész, mérnök, informatikus. Nem pedig tüntetni azért, hogy a büfé szakokat megszüntesse végre a kormány(nagyon helyes lenne). Ha normális egyetemhez buták, az sem szégyen ám, akkor menjenek szakmunkás képzőbe, és tanuljanak valami életképes, normális szakmát! Ne tüntessenek a kormány ellen, és főleg ne ilyenért! A középszernek semmi keresni valója nincs az egyetemeken, őket szeretettel várják a szakmunkás képzők! Ilyen szabad bölcsészet, filozófia, ilyen-olyan isztikáknak semmi értelme nincs a világon!

#tüntetés #magyar fiatal #tücsök szakok
2015. máj. 25. 16:36
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Akkor gondold át mégegyszer kisfiam, hogy pl.: kik vannak az MTA-ban.
2015. máj. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
10000-ból egy bekerül, a többi közmunkás lesz! Engem igazol a valóság!Mit gondoljak át?
2015. máj. 25. 16:54
 3/23 anonim ***** válasza:
79%

Normális egyetemhez buták?

A húgom társadalmi tanulmányok szakon végzett, bekerülni sem volt könnyű...

Egyformán jónak kellett lennie matekból (irdatlan mennyiségű stat, pl) és humán tárgyakból.

Két felsőfokú nyelvvizsgával, diplomával a kezében most a francia állami tévénél dolgozik, közvélemény-kutatóként, kint csinálja az Ma-t. A volt barátja szintén kint, közgáz Ma-t csinál , és egy magánkórház gazdasági vezetője ezzel a szakkal.

Na, ezt a szakot pl pont megszüntetik. Csoporttársai

2015. máj. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
83%
de szoc munkásra is szükség van, hogy a hozzád hasonló debilek kölkeinek legyen, aki kiadja az igazolást a hátrányos helyzetről...
2015. máj. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Az is szánalmas hogy sokan úgy keresnek egyetemet, hogy ne legyen matek! Nevetséges! Én erről beszéltem! Akinek céljai vannak, és nem jobb híján megy egyetemre azt nem tartom feleslegesnek! Te meg magadról beszélsz, kedves utolsó válaszadó?
2015. máj. 25. 17:01
 6/23 A kérdező kommentje:
Egyébként pedig Orbán Viktor jelenleg Magyarország miniszterelnöke! Én tisztelem a véleményét és egyetértek vele! Úgy látszik ti nem!
2015. máj. 25. 17:03
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kár lenne megszüntetni,inkább a létszámot kellene csökkenteni. Nagybátyám is filozófus mégis megél belőle,persze ha nincs célja az embereknek ezekkel a szakokkal valóban esélytelen.
2015. máj. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Én leginkább csak a bölcsészetet tekintem büfének, de azt nagyon!
2015. máj. 25. 17:19
 9/23 A kérdező kommentje:
Van egy egyetemi tanár ismerősöm, aki történelem szakon tanít! Azt mondta, hogy régen amikor ők tanultak, akkor még nagyon megválogatták, hogy kit vesznek fel! Ma meg már "aki a Bölcsészettudományi Egyetem egyetem mellett jár, és nem ugrik el, arra rászáll a doktorátus"! Ezt ő mondta! Meg is lepődtem rajta kicsit, de belegondolva igaza van! Súlyos hiba volt bölcsészetre ilyen sok embert felvenni! Nem lenne ezzel a tudománnyal baj, csak közel sem kell annyi bölcsész, mint amennyi most van! Én sokkal szigorúbb buktatási arányt, és nehezebb felvételit vezetnék be ezeken a szakokon! Nem törölném el teljesen, de csakis a minőséget venném fel kizárólag! Az MSZP végezte ki és tette nevetségessé a Bölcsészettudományt! Mégpedig azzal, hogy gyakorlatilag válogatás nélkül mindenkit felvettek! Most Orbán Viktor próbál tenni valamit, de ha valamit csinál, akkor sajnos máris tüntetés kezdődik!
2015. máj. 25. 17:29
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Baromság, h a bölcsész szakok mind büfék -

Akkor kikből legyenek pl. a nyelvtanárok meg a

muzeológusok, levéltárosok?

2015. máj. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!