Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek 97,5 ponttal...

Szerintetek 97,5 ponttal felvesznek az Apáczai Csere János Gimnáziumba?

Figyelt kérdés
41 lett a matekom, 43 a magyar (az Apáczaiban ez csak a felét éri, tehát 21,5 pont), 10 pontot viszek (ez a max.), és mivel 3. lettem a Műveltségi Versenyen, automatikusan megkapom a szóbelin a maximumot (25 pont). Tehát ez összesen 41 + 21,5 + 10 + 25 = 97,5 pont a 110-ből, azaz kerekítve 88,64 %. Szerintetek felvesznek?

2016. jan. 28. 14:33
1 2 3 4
 11/40 anonim válasza:
16%
Hogy értél el 97,5 pontot ha ennyire hülye vagy? Vagy csak dicsekedni akartál?
2016. febr. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:
Miből gondolod, hogy hülye vagyok?
2016. febr. 21. 10:18
 13/40 anonim ***** válasza:
4%

Nekem is pont az jött le, hogy ez egy ál-érdeklődés.

Szimplán dicsekedni akartál.


Simán megírhattad volna, hogy milyen eredményt értél el, és gratulált volna itt mindenki.

Az előző erre gondolt, de én ezt nem hülyeségnek nevezném, hanem kicsinyes, gyerekes viselkedésnek.

Na de hát gyerek is vagy persze,

Remélem, ezt majd kinövöd.

2016. febr. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
60%

Miért jönne le az? Vagyis miért jött le az?

Az Apáczai az ország egyik legerősebb, legnevesebb gimnáziuma, nem könnyű bekerülni.

Tavaly bioszon kívül minden tagozatra 60 pont+ kellett, ez a pontszám 70-85 pontos felvételit takar, 40-40 pont az pont 60 az Apáczai számítása szerint.

66 pont volt a legmagasabb pontszám, ami 50 pontos matek mellett 32 pontos magyart, 50 pontos magyar mellett 41 pontos matekot tett szükségessé. Ami 82-91 pont.

Bioszra 56 volt a határ, azt azért meg kell említeni, hogy ott meg kicsúszott az alja.

Szóval jogosan izgult a tavalyi statisztikák alapján. Az idei behívási határok átlag olyan 5 ponttal alacsonyabbak, ráadásul a kérdezőnek műveltségi eredménye van, ami gyakorlatilag garantálja a bejutást.

Be fogsz kerülni, ne aggódj:)

2016. febr. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszolónak teljesen igaza van. Nem akartam dicsekedni, azért írtam le részletesen az eredményeimet, mert ez igenis fontos. Ha csak annyit említettem volna meg, hogy 97,5 pontom lett, az takarhatott volna teljesen más arányokat. Semmi szükségem vadidegen emberek dicséretére, azt majd a családomtól megkapom. Mindössze arra voltam kíváncsi, hogy mennyi az esélyem arra, hogy fölvesznek. Nem hinném, hogy ez gyerekes. Mint ahogy azt az utolsó is leírta, volt már rá példa, hogy 66 ponttól hívtak be szóbelire, amit én nem értem el. A kérdés feltételekor még nem tudtam a mostani behívási pontszámokat, se azt, hogy milyen előnyökkel jár a műveltségi verseny, egyszóval inkább volt okom aggodalomra, mintsem kérkedésre.

Nem tudom megérteni azokat, akiknek az a szabadidős tevékenysége, hogy egy normális, érdeklődő kérdésre agresszivitással és gúnyolódással válaszolnak, ráadásul még meg is próbálnak kioktatni.

2016. febr. 21. 15:09
 16/40 anonim ***** válasza:
6%

Na akkor lenne egy kérdésem:

Konkrétan kitől és milyen válaszokat vártál?

Honnan tudhatná itt bárki a konkrét iskolába jelentkezők adatait, a rangsort?


Nyilván nem az apáczais tanárok vannak itt, vagyis mindenki más laikus és informálatlan a kérdésben.


Aztán te is pontosan tudod, hogy idén érdemben kisebbek a pontszámok, azaz ezzel a pontszámmal a legjobbak között vagy. Ehhez mindenki gratulál, de álszerény a kérdés.


Akárhogyan is lepontoztok, továbbra is műérdeklődésnek tartom a kérdést, mivel nem is igazán várható válasz ezen a fórumon.

2016. febr. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
100%

Akik ismerik az iskolát, tudják, hogy mekkorák a minimum pontok. A kérdező csak kíváncsi volt a saját esélyére, ez teljesen érthető, mivel évente változnak a ponthatárok, illetve mindenki izgul, hogy bejut-e abba a kiszemelt iskolába, amibe akar.

A kérdező lehetséges, hogy csak meg akart nyugodni, hogy mi is úgy gondoljuk-e hogy bejut, vagy inkább neccesnek gondoljuk.

2016. febr. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 Bogi11 ***** válasza:
100%
Parafagólem a kérdező nyilván érdemi válaszokat várt. Nem pedig tájékozatlanok kioktató (irigy) beszólását. Ha valaki nem tud segíteni, akkor inkább hallgasson szerintem.
2016. febr. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 Bogi11 ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Remélem sikerrel jársz! Kérlek számolj be majd a szóbeliről!
2016. febr. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
A kérdező nem megy szóbelizni, mert a műveltségi versenyen való jól szereplés miatt automatikusan megkapja a max. pontszámot.
2016. febr. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!