Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek 97,5 ponttal...

Szerintetek 97,5 ponttal felvesznek az Apáczai Csere János Gimnáziumba?

Figyelt kérdés
41 lett a matekom, 43 a magyar (az Apáczaiban ez csak a felét éri, tehát 21,5 pont), 10 pontot viszek (ez a max.), és mivel 3. lettem a Műveltségi Versenyen, automatikusan megkapom a szóbelin a maximumot (25 pont). Tehát ez összesen 41 + 21,5 + 10 + 25 = 97,5 pont a 110-ből, azaz kerekítve 88,64 %. Szerintetek felvesznek?

2016. jan. 28. 14:33
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:

Helyesbítek: a kérdező elbeszélgetésre megy, amire automatikusan megkapja a maximumot.

Parafagólem válaszait provokatív tartom miatt jelentettem. Ennek ellenére elmondom, hogy több száz gyerek jár az Apáczaiban és még többen jelentkeztek az évek folyamán. Azért annyira nem lehetetlen azt várni, hogy 1-2 ilyen ember olvassa a kérdést a több ezerből. Ehhez nem kell tanárnak lenni... Sőt, mi aki odajárunk talán még jobban tudjuk a pontszámokat, mint mondjuk egy földrajz vagy franciatanár.

Rengeteg ilyen kérdés van, az Apáczaitól sokkal kevésbé ismert intézményekről is, és oda is érkezik válasz.

És itt is láthatod, hogy a kérdező kapott választ és több apáczais/jelentkező is jelen van (pl én).

2016. febr. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:

Parafagólem, a pontos rangsort természetesen senkitől sem vártam, viszont egy tájékozott Apáczais diák tudhatja, hogy körülbelül mennyi az esélyem. A válaszokból például azt is megtudtam, hogy mekkora előnyt jelent a műveltségi, és a felvételi csak beszélgetésből fog állni.

A többieknek köszönöm a biztatást.

Bogi11, majd megírom. :)

2016. febr. 22. 18:17
 23/40 Bogi11 ***** válasza:

Kérdező.. Köszönöm. :)

A Műveltségi nagy lehetőség szerintem. Érdemes belevágni.. Erről is szívesen olvasnék. A történelem lenne az esélyes, mert a fiamat az érdekli legjobban. És nem láttuk teljesíthetetlennek.. Neked mi a tapasztalatod? Melyik tárgyból indultál?

2016. febr. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:

Én egy kémia és egy matek feladatlapot oldottam meg. A műveltségin 4 kategória van: matek-fizika, természettudományi (matek-kémia), biológia (biológia-kémia), és történelem, plusz egy "irodalmi és filmes" verseny.

A természettudományi kategóriában, ahol én indultam, nem voltak nagyon nehezek a feladatok. 4-5 logikai feladatot kellett megoldani egy óra alatt.

A történelmi kategória témája Napóleon utolsó évei és az újjászülető Európa volt, erről bővebben itt olvashatsz: [link]

Szerintem mindenképpen érdemes megpróbálni, semmit nem veszít vele az ember. Igen, nagy lehetőség, főleg azért, mert nemcsak az első három helyezettet díjazzák, az én kategóriámban például az első 5 helyezett kapott maximális szóbeli felvételi pontszámot. Sok szerencsét a fiadnak! :)

2016. febr. 24. 10:10
 25/40 Bogi11 ***** válasza:

Kedves Kérdező! Köszönöm a jókívánságot.


Most azért először te vagy a soros! :) Biztos vagyok benne, hogy felvesznek, de ezért kérlek majd tudósíts bennünket a végeredményről. És utána jó lenne hallani a személyes tapasztalatokról is. :)


Még egyszer sok sikert!

2016. febr. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Kitette végre az Apáczai az ideiglenes listát, 9. vagyok rajta, szóval valószínűleg fölvettek. :) Hacsak nem sorolódnak elém azok, akik más tagozatokról jelentkeznek át.

A szóbelin tényleg nem kérdeztek semmit a versenyesektől, csak elkérték az okleveleinket, meg megkérdezték, melyik iskolába járunk. Nekem nagyon szimpatikus az iskola, a tanárok és a gyerekek is normálisnak, intelligensnek tűnnek.

2016. márc. 9. 22:17
 27/40 Bogi11 ***** válasza:
Szia! Húúú de jó! Gratulálok! Már biztosan bent vagy! :)
2016. márc. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. :)
2016. márc. 13. 09:28
 29/40 anonim válasza:
95%
Nagy öröm és megkönnyebbülés lehet :). Hiába nagy a valószínűsége, hogy sikerül valami, amíg nem biztos, addig az ember izgul. Ügyes vagy :), remélem, jól fogod magad érezni. Kollégista leszel?
2016. márc. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:
Köszi. :) Valószínűleg nem leszek kollégista, mert Pesten lakom, így foglalnám a helyet a vidékiektől. Bár így is 45 perc, amíg beérek az Apáczaiba, szóval ha marad hely, lehet, hogy beköltözök a kollégiumba.
2016. márc. 15. 10:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!