Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha iskolát szeretnék váltani...

Ha iskolát szeretnék váltani lehetséges, hogy az igazgató nem enged el?

Figyelt kérdés

2016. jan. 30. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az nem úgy működik, hogy az igazgató "nem enged el". Ha a másik iskola fogad, akkor ő nem tagadhatja meg, hogy megszüntesse a jogviszonyodat. De ha csak úgy bemész, hogy te innentől nem akarsz az iskolába járni és kéred a bizonyítványodat, akkor nem fog elengedni, amíg tanköteles vagy. Ahhoz az kell, hogy tudjon róla, hová mész és tényleg fogad-e az új iskola.
2016. jan. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Előfordulhat. Bár hogy jogalapja van-e rá azt nem tudom biztosan, de anno amikor én oda mentem az igazgatóhoz gimiben hogy más iskolába szeretnék átiratkozni, közölte hogy felejtsem el mert az rontja az iskola morálját.
2016. jan. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Függetlenül attól, hogy mivel próbálkozik az igazgató, az első válasz a helyes.
2016. jan. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor köteles elengedni?
2016. jan. 30. 19:51
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az iskola nem börtön, ahol akaratod ellenére bent lehet tartani. Ha tanköteles vagy, akkor köteles vagy valahova járni. Addig nem íratkozhatsz ki az első intézményből, amíg a második intézmény nem jelzi hivatalosan az átvételedet. De ha ez megtörtént, akkor a második intézmény felvesz, az elsőből pedik kiírnak. Nem rendelkezik az életeddel az igazgató. Viszont a szülőt nem hagyhatod ki a játékból.
2016. jan. 31. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szèpen köszönöm!!
2016. jan. 31. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!