Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakközépiskola vagy a gimnázi...

Szakközépiskola vagy a gimnázium a jobb és miért?

Figyelt kérdés

2016. febr. 14. 19:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
A szakkozeppel felkeszitenek egy teruletre igy hamarabb munkaba allhatsz mig a gimnazium felsőbb foku tanulmanyokra keszit fel ahol valoszinuleg joval nagyobb fizetest is adnak
2016. febr. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

szakközép is felkészíthet felsőoktatásra


ha nem tudod még, hogy merre akarsz továbbmenni, akkor gimnnázium, ha területileg már megvan, akkor szakközépiksola


például én gimiből mentem még műszaki tanulmányokra, ahol hátrányba kerültem a műszaki szakközépekből érkező csoporttársaimmal szemben

2016. febr. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A szakközépiskolák általában gyengébbek, inkább egy adott területre, munkára készítenek fel, nem pedig egyetemre, főiskolára. A tanárok és az iskola számára nem létkérdés, nem olyan fontos, hogy minél többen menjenek egyetemre (de általában az ott tanulók nagy részének sem ez az elsődleges céljuk).

Ennek ellenére vannak erősebb szakközépiskolák és így is vannak, akik kikerülnek neves egyetemekre. Azoknak, akinek nem lett olyan jó a központijuk, hogy egy erős vagy legalább középerős gimnáziumba járjanak, DE van konkrét elképzelésük, hogy milyen téren szeretnének továbbmenni és ez önszorgalommal párosul én inkább ajánlanék egy erős szakközepet, mint egy gyenge gimnáziumot, (és természetesen azoknak, akik olyan szakmát választanak, amelyhez a szakiskola képzése elegendő).

2016. febr. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A szakközépben kötelező a szakmai tárgyból érettségizni, úgyhogy csak olyanba menj, ami tényleg érdekel. És nyári gyakorlat is van a szünidő rovására. Szakképzettséget nem kapsz, csak ha utána még egy vagy két évet tanulsz.
2016. febr. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Szakképzettséget nem kapsz, csak ha utána még egy vagy két évet tanulsz."


Kereskedelmi szakközépben az érettségivel együtt kapnak egy eladó végzettséget is-

2016. febr. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
Ha újra kezdhetném, szakközépbe mennék. Rajtad is múlik, mennyit tanulsz, de véleményem szerint ott is felkészült pedagógusok tanítanak, és ha szeretnél, továbbmehetsz felsőoktatásba is! (egy tanár)
2016. febr. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
én mezőgazdasági szakközépben tanultam és utána környezettanra mentem egy egyetemre. Durván le voltam maradva mindenből, pedig mindig 4 egész felett voltam a szakközépben. Az volt a baj hogy ott inkább arra törekedtek, hogy minden egyes embernek legyen meg a kettes, nem arra hogy a tovább tanulókat felkészítsék. Ja és mivel nem mentem utána még két ott, így nem lett semmi papírom a mezőgaudaságról.
2016. febr. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Két évet ott ***
2016. febr. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Peeper válasza:
100%

Ha van elképzelésed arról, hogy mi szeretnél lenni, érdemesebb egy szakirányú középiskolával kezdeni, mivel megkönnyíti a felsőoktatásban a szakmai tantárgyakat (kb. a 2/3-át már tanultam középsuliban annak amit a fősuliban tanítani próbáltak).

Pl. műszaki szakirányon komoly hátrányt jelenthet a gimnázium egy technikummal szemben. Viszont, ha tanár, vagy bölcsész szakirány érdekel, akkor a gimnázium a nyerő.

2016. febr. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Gimi utolsó évében eszméltem rá, hogy lehet, jobb lett volna szakközépbe mennem. Gimiből is van gyenge, szakközépből is van erős, és tévhit hogy a gimi felkészít a főiskolára/egyetemre. Egyedül az érettségi az, amire jobban felkészít, de azzal max a hátsó fertájadat törölheted ki, de még azt sem, mert kemény. Ellenben ha elvégzel egy szakközepet, és utána egy egy-két éves technikumot a szakmádban, jó esetben már azzal el tudsz helyezkedni. Ha műszaki, vagy informatikai szakirányban szeretnél a későbbiekben tovább tanulni mindenképp a szakközepet ajánlanám. Gimis végzettséggel menten infóra tavaly és egy fél év alatt kibuktam, és nem azért mert lusta voltam tanulni, hanem mert egy büdös mukkot se értettem abból, amit "tanítottak". Jelentős hátrányból indul, aki gimiben vézett, mint az, aki már szakközépben, és technikumon is azt tanulta. Arról nem beszélve hogy a felvételinél a technikum plusz pontot ad. A bölcsész szakoknak meg a 90%-ra legalább egy emelt érettségi kell, általában töri/magyar/idegennyelv. A jogi vagy orvosi pályákról meg ne is beszéljünk... Szóval ha nem humán beállítottságú az ember érdemesebb a szakközepet választani, mert gimiből nehezebb műszaki irányban elindulni, az érettségi meg arra jó, hogy 640-es órabérért gürizz egy gyárban.
2016. febr. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!