Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igazam van, hogy a közlekedésm...

Igazam van, hogy a közlekedésmérnöki szak könnyebb mint a gépészmérnöki?

Figyelt kérdés
általánosságban ill. csak a SZE-re vonatkoztatva is ...

2016. febr. 15. 00:48
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

és mit csinált az konkrétan, aki közlekedésmérnöki végzettséggel helyezkedett el?

tudomásom szerint szállítmányozási (pl. futárcég), logisztikai cégeknél is el lehet helyezkedni, azok meg azért akadnak :)

2016. júl. 27. 14:55
 12/15 anonim ***** válasza:

A futárcégekhez, illetve minden gyárhoz vesznek fel logisztikusokat. Ahhoz mindenképp szükséges egy tárgyalóképes angol vagy német nyelvtudás. Minél több nyelvet beszélsz annál jobb esélyeid vannak.

Én most egy volánnál dolgozom, gyakorlatilag semmi érdemlegeset nem csinálok... adminisztratív feladatok, amit egy érettségivel is meg lehetne csinálni. Hozzáteszem, nyelvtudással a logisztikai állásokat is meg lehet csinálni sima érettségivel, szóval full felesleges elvégezni azt a szakot.

2016. júl. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
De ha érettségivel is megcsinálható a feladat, akkor miért közlekedésmérnököt (téged :) ) raknak be?
2016. aug. 6. 19:35
 14/15 anonim ***** válasza:

Mittudomén :D Mert én voltam a legjobb az állásinterjún? Az is lehet, hogy a vezetők olyan buták, hogy azt hiszik, hogy azt a munkát csak közlekedésmérnök tudja megcsinálni. Én csak onnan tudom, hogy elég hozzá, mert ha visszagondolok, hogy mennyit tudtam egyetem előtt, úgy érzem, hogy ez simán menne anélkül is.

Lehet, hogy azt gondolják, hogy motiváltabb leszek a cégnél, mivel nekem olyan érdeklődési köröm van mi nekik kell ("ha már egyszer elvégezte a közlekedésmérnökit, akkor biztos érdekli is")

2016. aug. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Jah és nem utolsósorban, azért egy volán vállalat fényét növeli, ha minél több közlekedésmérnök/gépészmérnök van náluk.
2016. aug. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!