Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Eötvösben hogyan zajlik a...

Eötvösben hogyan zajlik a szóbeli?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ma kiderült, hogy behívtak az Eötvösbe szóbelizni! :) Az lenne a kérdésem, hogy bioszon es angolon hogy folyik a meghallgatás? Angolbol ha egy plusz felvételi bizottság hallgat meg, akkor az azt jelenti, hogy nekem nem kell olyan feladatlapot megcsinálnom, mit akik elsőnek jelölték a NYE osztályt? Plusz minden érdekelne:D biosz-angol tanárok milyenek? Stb

Elôre is nagyon nagyon köszönööm ^.^



2016. febr. 22. 15:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!:)

Gratulálok a behíváshoz!:)

Először is előre be kell küldeni egy lapot, amin megjelölsz 2 tantárgyat, amiből szívesen szóbeliznél (ebből fognak választani), és hozzá kell írni egy motivációs levelet.

Rengeteg gyerek lesz ott. (én is, haha) megnyugtatnak, beszélgetnek veled, válaszolgatnak. Bemész, egy teremben egyszerre kétféle tantárgyból folyik szóbeli. (pl biosz-kémia) amik váltják egymást. Egyszer egy bioszos szóbeli, aztán egy kémiás. Érted. Bent 2 tanár van, 1-1 tantárgyhoz. Ès bent ül 1-2 segítő diák is. Nekik leadod a füzeteidet, okleveleidet, fényképedet. Fogsz, és húzol egy tételt. Van 10-15 perc felkészülési időd. (addig a már bent lévő gyerekkel beszélgetnek.) aztáb, ha ő végzett. Te jössz. Először jön a szakmai rész. Pár kérdés, igazából semmi komoly, nincs okod aggódni. Aztán a személyes rész. Beszélgetnek egy kicsit Rólad, hogy megismerjenek. Àltalában a motivációs leveled alapján. Ez így az általános (nem nyelvi) szóbelikre igaz.

Mindegy hanyadikként, de ha jelentkeztél NyEkre, ugyanúgy kell szóbelizned, mint annak, aki elsőnek jelölte meg. Nem számít a rangsor semmit. De nem tudom, hogy milyen is az angol szóbeli, én magyarból mentem.

Ugye nyelvből csak akkor szóbelizhetsz, ha NyEkes szeretnél lenni, valahanyadik helyen azt is megjelölöd.

A tanárok általánosságban tündériek, tényleg segítő szándékkal vannak ott Neked.

Melyik osztály, D?

2016. febr. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia! Először is köszönöm!:) Es igen, a D osztaly.

Azt esetleg nem tudod, hogy a bioszon embertan es növenytan kozul lehet-e valasztani?

2016. febr. 24. 18:29
 3/3 A kérdező kommentje:
Mindegy, azóta voltam bent, és igen, lehetett választani:D
2016. febr. 26. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!