Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri a bme-vik-re menni?

Megéri a bme-vik-re menni?

Figyelt kérdés

Mérnök informatikus szakra jelentkezem és két választásom van: oe-nik vagy bme-vik.


Tudom hogy a bme-vik jobb de vannak ennek hátrányai is mint pl nagyon nehéz és kevés gyakorlat van.


Attól félek hogyha az óbudai-ra mennek akkor kevesebb esélyem lenne állást kapni nagy cégeknél mint SAP vagy Telenor..


Nem vagyok kitűnő matekból(3.0 lett az év végi átlagom fakton) de úgy érzem hogy nagy szorgalommal teljesíthető lenne a bme nekem.


Majd szeretnék külföldre dolgozni később és itt gondolom jobb egy bme diploma.


A bme közelebb van hozzám és nagyon bejön a modern q épület meg az egész campus mert nagyon szép.



2016. ápr. 24. 11:22
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

A bme-hez 90%-ban szorgalom, kitartás és rendszeres energiabefektetés kell..

10%-ban tehetség..

2016. ápr. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Óbudais vagyok.

SAP-val, EPAM-mal, Microsofttal, Nvidia-val, Intel-lel is kiemelt kapcsolata van a sulinak, de csoporttársamat első munkahelyre rögtön az Oracle-hez vették fel és még ő sem végzett.

Többen az NNG-nél dolgoznak a NIK-ről, ami ráadásul 15 percre van egymástól.

NIK-re akkor éri meg jönni, ha c# és adatbázis vonalon akarsz mozogni (mint pl az sap), ehhez elég sok segítséget kapsz, meg jó referenciákat. (BME-t nem ismerem ilyen téren, tehát azt nem tudom megmondani, h ott mit kapsz, csak azt, h a NIK-en mit).

2016. ápr. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát a matek az szívás nagyon, de ha szorgalmas vagy akkor túl lehet élni. Mellesleg más egyetemeken is van analízis meg ilyen finomságok és ott se annyira könnyű. Szerintem százszor jobban megéri a BME-re menni mondjuk.

Bár az más kérdés hogy miért szeretnél oda menni. AZ hogy tetszik a campus az elég kevés lesz motivációnak később :"DD

Programozásból van valami gyakorlatod? Miért akarsz erre a szakra menni egyáltalán? Valaha programoztál már?

Sokakkal találkoztam akiknek fingjuk nem volt még talán ötletük se hogy mit is takar ez a pálya és azok mentek el kb rögtön az első félév után(általában mert kb 10 kreditet se sikerült összehozniuk..).

Na de nem akarok túlságosan negatív lenni. Szóval igen, megéri BME-re menni, csak el is kell végezni :D Úgyhogy a külföldi munkavállalás meg ilyenek még jóval jóval arrébb vannak, előbb végezd el az egyetemet. :)

2016. ápr. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Külföldi munkavállalásnál szerintem nem számít, hogy melyik magyar egyetemen végeztél. Nem ismerik a magyar egyetemeket, kivéve az orvosit. Nyáron tanulnod kellm készülni az első félévre. Programozzunk C nyelven könyvet vedd át a géped előtt ülve, meg itt gyakoroljál matekot és fizikát: [link] Ha itt gyakorolsz rendesen, akkor már csak egy tárgyad marad, amihez lehet, hogy magán tanárt kell szerezned, ha nem értenéd az a digitális technika. Sok gyakorlás, buli nincs, csak tanulás, főleg első félévben, aztán ez fog tovább menni a 4. félévig. Különben bukta lesz.
2016. ápr. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
rendben ertem. es mi lesz 4 felev utan? utana mar konnyu?
2016. ápr. 26. 20:27
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Addigra már megszokod.
2016. ápr. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagy céghez mindenhogyan bekerülsz szerintem, itthon legalábbis, ha ez a cél. Valami gyakornoki helyre legalább.
2016. máj. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én elvégeztem a BME-t és egyáltalán nem nehéz a matek, se a fizika. Analízisből 1 -ből például semmi olyat nem tanítanak, ami ne lenne érettségi anyag (cserébe 7 kredites :-)). Szóval én ezért nem ilyednék meg tőle. Viszont a BME-nek ér a legtöbbet a papírja!
2016. okt. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!