Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti mit tanácsoltok? Mit lehet...

Ti mit tanácsoltok? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Most fejezem be az első évemet egyetemen.

Már előző vizsgaidőszakban is volt 1-2 tárggyal gondom(matek és kémia), de túl tettem magam rajta és majd a matekot megoldom valahogy, csak a kémia...


Eddig volt kémia I., II., III., és köv. félévben IV. és még egy tárgy fog a kémiára épülni 3. félévben.

Alapból buktam a szervetlenen és így a szervest is, de a másik ami volt, ott az első ZH 2-es lett. A második pót ZH 1-es(rábeszéltek, hogy javítsak de én nem akartam és nem is sikerült persze), és most is írtam egy ZH-t(legalább 3-astól ajánl jegyet, de szerintem ha valakinek 2-ese van még azt se akarja vizsgára engedni). Na már most erre a ZH-ra sokkal többet készültem és írtam is a lapra, mint az elsőre és alig lett jobb mint a 2. Meg lett tagadva az aláírásom is.

Reklamálni most nem tudok, mert az ország másik végére járok iskolába a lakóhelyemhez képest.


És basszus minden más tárgyam 4-5-ös. A kémia tanár meg itt szívat engem. Már lassan kezdem azt hinni, hogy direkt csinálja, mert van olyan aki már mindent kipuskázott és úgysincs meg a kettese és már 3. alkalommal veszi fel a kémiát. Meg olyan is van, aki 2 évet csúszik már a kémia miatt(alapból 4 év). Felvenném vizsgakurzusba is, de nem tudom lehetséges-e.

A tanárt még kérdeztem, nem-e lehetne azt a 2-esem figyelembe venni és azt mondta, hogy nem. Meg kell írnom a javítót. Erre tanulok rá tisztességgel és a vége aláírás megtagadás.


2016. máj. 20. 13:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Bejártál előadásra? Rendesen készültél, nem csak előtt két nappal és előző éjjel orrvérzésig?
2016. máj. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Vizsgakurzust nálunk csak az vehetett fel, akinek volt aláírása.

Nézd meg a TVSZ-t, mi áll benne. Meg azt is, hogy indul-e a kurzus keresztfélévben.

De ha nincs aláírásod, majd újra fel kell venned és végigjárnod az egészet elölről. Szinte mindenhol vannak olyan tárgyak, amibe sok elsőévesnek beletörik a bicskája, nem kell emögé semmi összeesküvés-elméletet gyártani. Legközelebb készülj többet! Ha már most is egészen biztos vagy benne, hogy a szorgalmaddal nem volt semmi baj, akkor pedig keress valakit, aki korrepetál!

2016. máj. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Levelezős vagyok, szoval muszáj bejárni. Munka mellett csinálom a sulit. Van viszont olyan is aki már 2 évet csúszik a kémia miatt.


Meg mindig tisztességesen készülök. Van 1-2 olyan tárgy ahol az enyém lett a legjobb jegy. Ezért se értem, hogy ennél a tanárnál mi az elégséges szint.

2016. máj. 20. 14:22
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor keress valakit, aki korrepetál téged kémiából. Cserébe akár te másból tudnád őt korrepetálni.
2016. máj. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mindenképp külön tanár lesz a vége. Csak így is egy rakat idő megy el az utazásra, az anyagi vonzatáról nem is beszélve.
2016. máj. 20. 15:29
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezek szerint még többet kell tanulni, több idő ráfordításával. Könyvtárból ki kell venni a javasolt szakirodalmakat és abból tanulni.

Más megoldás nincs.

Vizsgakurzusra meg csak akkor mehetsz, ha kaptál aláirást.

2016. máj. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az a baj az ajánlott irodalommal, hogy nem ér 5 ft-ot se(a tanár előadása meg még annyit se, mert csak a ppt-ket olvassa fel és nála ez az óra leadása).

Bonyolultan van ott is leírva minden. Egyszer kikölcsönöztem, de legközelebb mikor mentem vissza is adtam, mert nem mentem vele semmire.

2016. máj. 20. 20:37
 8/10 anonim ***** válasza:

Akkor további szakirodalmakat kell keresni. Értem amúgy, miről beszélsz... Érdemes régebbi könyveket is kikölcsönözni a könyvtárból, azokat áttanulmányozni. Rengeteg olyan dolog volt, amit 50-es, 60-as években kiadott könyvekből tanultam meg önállóan.

Mert adott esetben egy csomó témakör érthetőbben, magával ragadóan van leírva ezekben, mint egy mai újkiadású könyvben.

Akkoriban még tudtak könyvet írni, tudták hogy mi az a lektorálás, és mi az a hibajegyzék.

2016. máj. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Megoldódott. Köszönöm a válaszokat!

Csak annyi volt a hiba, hogy a tanár nem jól javított, mert a dolgozat másik fele lemaradt es igy most 3ast kaptam 😊

2016. máj. 23. 10:45
 10/10 anonim ***** válasza:
:D
2016. máj. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!