Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mit tanácsoltok, mit tudnék...

Slukk kérdése:

Mit tanácsoltok, mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés
Olyan dologban szeretnék segítséget kérni,hogy szeretnék leszokni a dohányzásról.Már lassan 6 éve szívom,de egyre jobban belátom hogy le kell tennem,mert nem jó semmire sem,egyre jobban kezdek megundorodni tőle.Nos e téren nem is lenne gond,de sajnos a szüleim is dohányoznak,ráadásul benn a házban(tudom nagyon undorítónak tűnik),édesanyámat még meg tudom győzni hogy ki menjen,sőt magától is szokott kint füstölni,de édesapámról ez sajnos nem mondható el.Annyira erős dohányos,hogy még annyit se tudott megtartani hogy legalább ha barátnőm itt volt aki utálta a dohányfüstöt,itt benn a lakásban ne érezze.Ezzel szemben mint aki meg se hallotta a dolgot,vagy ha igen,még ő volt felháborodva hogy ez az ő háza és nem fog kimenni cigizni,főleg nem télen kinn a teraszon a hidegben,néha már szégyellek idehívni bárkit is a házba.A leszokási kísérletemmel kapcsolatban sikerült már a fél doboznyi napi adagomat a felére csökkenteni,de mivel benn is mindig füst van,ha leszokok akkor is állandó füstnek vagyok kitéve,ráadásul mindig látom a cigit,ami még inkább nehezíti a dolgomat.Kérek mindenkit hogy a negatív,kötekedő vagy értelmetlen kommenteket mellőzzétek,mert nem féllválról beszélek és komolyan kérem a segítségeteket!!! Köszönöm!

2014. dec. 14. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:

A környezet nehezíti a leszokást.

Van saját szobád?

Sajnos, ha édesapád nem hajlandó változtatni a szokásán (márpedig törvénybe is ütközik a viselkedése), kénytelen leszel elvonulni a dohányfüstből.

Más füstjét szívni rosszabb, mint az aktív dohányzás.

Dohányszag semlegesítő légfrissítőkkel is próbálkozhatsz, ennek nem csak a leszokásban van jelentősége, de gondold el, ha vendég megy hozzátok, és mindenből árad a tömény füstszag...

A leszokáshoz legjobb az, ha csak az akaraterejére támaszkodva teszi az ember, a különböző segédeszközöknek mindnek lehet kellemetlen mellékhatása.

Leszokás után 2-3 hónappal jön egy mélypont, ami ismét egy nehéz időszak, ha a környezetedben dohányoznak, ha azt sikerül kivédened, akkor más sokkal könnyebb lesz, de legyen szabály, hogy soha nem gyújtasz rá!

Némi alkohol után, baráti társaságban "egy szál nem árthat" nagyon veszélyes tud lenni.

2014. dec. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Grat az elhatározáshoz, ha elszánt vagy biztos menni fog, sok sikert.
2014. dec. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mindent megpróbálok,remélem hogy tényleg sikeres lesz a dolog,sajnos apámat nem fogom tudni meggyőzni efelől,mert egyszerűen már azon a szinten van hogy a cigi nélkül megőrülne. Tudom hogy jogom van az egészséges környezethez és otthonhoz de ebből valószínűleg csak egy óriási veszekedés lenne amit inkább hanyagolok,amikor lehet. Igen van saját szobám ,de ha egész nap benn vagyok sem oldok meg mindent.Mindenesetre köszönöm a válaszokat, remélem segíteni fognak.
2014. dec. 14. 21:44
 4/7 anonim ***** válasza:
Próbálj meg áttérni elektromos cigire és ha sikerül a szülőket is győzd meg, szerintem sokat tudna segíteni.
2014. dec. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit tehetnél, a szag mentesítő légfrissítő jó ötlet és az elektromos cigi is segíthet...de mindenek előtt szerintem te szokj le! És talán majd a szüleid látják, hogy milyen erős vagy akkor ők is megpróbálják..na mindegy! MOST NE EZ ÉRDEKELJEN! SOK SIKERT A LESZOKÁSHOZ! nekem új évi fogadalmam lesz, hogy leszokjak :)
2014. dec. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az elektromos cigi nem segíti a leszokást, elég sok ismerősöm kipróbálta.

Volt, akinek nem is jött be a villanycigi, irritálta a nikotinos gőz, köhögött tőle, a többieket az új rendelkezés térített el a használatától - nehéz hozzájutni a töltő folyadékhoz, külföldről rendelgetés helyett inkább átálltak az otthoni dohánytöltésre.

Ergo, akinek a leszokás áll szándékában, nem a legjobb kezdés több ezer forintot kiadni elektromos cigire, töltő folyadékra - az nem segíti a leszokást.

Másik rossz tapasztalat a leszokással kapcsolatban: a gyógyszer.

Nem olcsó, és két ismerősöm is sikeresen leszokott ugyan a dohányzásról a gyógyszerrel, de elég kellemetlen mellékhatásokkal küzdöttek.

A hatásmechanizmusa nem teljesen tiszta a bogyónak, de valami tudatbefolyásoló módon is hat, ugyanis mindkét illetőnél füst-undort váltott ki a gyógyszer.

Olyan szinten, hogy nem csak a cigarettafüst váltott ki hányinger-szerű reakciót, de bármilyen füstszag, még a füstölt húsból készült étel is.

Ahol lépten-nyomon füstszagot érez a delikvens, ott ne is próbálkozzon a gyógyszeres leszokással, a tudatbefolyásoló bogyóktól amúgy is jobb ódzkodni.

2014. dec. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én elektromos cigarettával szoktam le, eleve nikotin mentes liquidet használtam, árulnak ilyen herbal-os nikotin helyettesítő tölteteket, szinte teljesen ugyan az az élmény, mintha cigiz szívnék... csak éppen nincs benne nikotin sem... az előttem szóló ismerősei pedig nem kértek tanácsot mielőtt bevásároltak... a nikotinos töltet, csakúgy mint a cigi, különböző erősségekben árulják, van a friss hegyi levegő, és van rengeteg erősség egészen a beleszívok és köhögök olyan erősig...

+ a nikotinos töltethez is teljesen egyszerű hozzájutni, hiszen a birtoklását nem szabályozza törvény, pusztán a magyarországi árusítást tiltja, pontosan ezért a legnevesebb ecigaretta árusító cégek webshopjai mind mind kiköltöztek az országból, így gond nélkül lehet rendelni akármilyen töltetet...

2014. dec. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!