Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Újrafelvételi esetén most mi...

Újrafelvételi esetén most mi a teendőm?

Figyelt kérdés
Az idei felvételi folyamán újra jelentkeztem ugyanazon egyetem ugyanazon szakára, ahol most passzív félévem töltöm, mivel sok szempontból előnyösebb lenne, ha újra gólya lehetnék. Nem vagyok teljesen biztos abban, hogy megint bekerülök, ezért nem szeretnék még most kiiratkozni. Megtehetem, hogy csak akkor iratkozom ki, mikor már biztos, hogy felvettek? Egyáltalán felvehetnek így, hogy már van jogviszonyom az adott egyetemmel, s ugyam ezen a szakon "tanulok most"?

2016. jún. 1. 17:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felvehetnek, és addig, amíg be nem iratkozol, nem állsz jogviszonyban az egyetemmel. Szóval ha csak akkor iratkozol ki, amikor megvan az eredmény, de még mielőtt beiratkozol, akkor elvileg nem kéne, hogy probléma legyen belőle.
2016. jún. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem is kell kiiratkoznod. Ha felvesznek és újra beiratkozol, akkor hivatalból kiír az előző képzésről az egyetem. Tehát a beiratkozás egyúttal az előzőről való kiiratkozás is.
2016. jún. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2016. jún. 2. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!