Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » FONTOS! A tanár irodalomdolgoz...

Nimex888 kérdése:

FONTOS! A tanár irodalomdolgozatnál nem adhat nyelvtani jegyet, ugye? (lent)

Figyelt kérdés

Egy év végi irodalom TZ-t írtunk pár napja, de amikor ráírtam a dátumot, DIREKT úgy írtam rá, hogy "június első napLYa". Gondoltam, van ennyi humorérzéke a tanárnak.

Hát nem volt. Az irodalomjegy (ami ötös, de ez most lényegtelen) mellé adott még egy nyelvtan egyest (!!!!!), mondván, hogy ha valaki hivatalos személy jön ellenőrizni a dogákat, akkor mit szól ehhez, hogy ő ez "büntetlenül" hagyta. És szerinte ezzel el van intézve a nyelvtanjegyem.

Szerdán lesz az osztályozó, holnap derül ki,hogy akkor hányas is leszek nyelvtanból. Ha hármast ad (amúgy négyes lennék belőle), én behívom a szüleimet, mert ez szerintem egyáltalán nem jogos így.

Szerintetek?

Előre is köszi!



2016. jún. 6. 17:13
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
azt előre kellett volna jeleznie
2016. jún. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom, hol van leírva, hogy ne adhatna (pl. érettségin is a szövegalkotásnál nézik). Amit kifogásolhatsz, hogy előzőleg nem közölte, egyetlen helyesírási hibára egyes járhat.

Egyébként humorérzékre neked is szükséged volna.

2016. jún. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Megteheti és teljesen jogosan.

Valóban bárki ellenörizheti a tz-ket. Nagyon gyerekes viselkedés volt ez. Érettségin vagy a diplomamunkádban is ilyen hibákat fogsz elkövetni?

2016. jún. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Adhat, mivel a tárgy neve hivatalos Magyar nyelv és irodalom. Az érettségin is levonnak pontot a helyesírási hibákért és egy ilyen hiba, ha jól tudom, három vonalas.
2016. jún. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

igazából van humorézéke,ezzel"díjazta" fanyar humor...

bármikor adhat jegyet rá egyébként-

2016. jún. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 s55 ***** válasza:
49%
Hát mondjuk azt semmiképp nem nevezném fairnek, hogy nem szól előre, hogy osztályozni fogja, ráadásul 1 darab helyesírási hiba alapján ad egy egyest, meg gondolom a többieknek nem is adott nyelvtanból jegyet... Szóval esetleg megpróbálhatod jobb belátásra bírni a tanárod (persze kulturáltan, esetleg szólhatsz az osztályfőnöködnek is)
2016. jún. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
én most érettségizek, mi minden irodalom dolgozatnál kaptunk nyelvtan jegyet is, szóval teljesen jogos
2016. jún. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Magyar nyelv és irodalom

"Ez így de hülye elnevezés, mert két külön óra van rá, és erre egyest nem biztos, hogy adni kell csak jó tanár kellett volna, ami kevés van" Szigorúak, + azt vettem észre, hogy a másik diáknak kinyalják a seggét, mert jó tanuló, az egyikkel meg nem is törődik hozzá se szól

2021. nov. 27. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!