Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mondhatjuk, hogy minden olyan...

Mondhatjuk, hogy minden olyan szak, amihez nem kell matek, büfészak?

Figyelt kérdés

Büfészak = ami relatíve könnyű és el lehet vegetálni vele az egyetemi évek alatt, de semmit sem ér a munkaerőpiacon.


Mondhatjuk, hogy minden szak ilyen, ami nem igényel matematikai tudást?



2016. jún. 8. 19:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem fogalmad sincs mit beszélsz. Én tapasztalatból beszélek: lediplomáztam matematikatanárként, jártam pár félévet BME műszaki infóra majd pár évvel később Pécsre jelentkeztem pszichoterápia szakra ahova nem vettek fel noha a szükséges önismereti részét már elvégeztem. Annál nehezebb mint az önismereti része ennek nincs a világon. Az önismereti csoport úgy volt szervezve hogy aki hoz egy fiút aki legalább négy alkalommal marad az komoly kedvezményt kap. Nem maradtak. Nem bírták. A legtöbb ember nem bírja. Mindig is az volt a véleményem hogy ez a -- teljesen jogos -- követelmény körülbelül olyan volt mintha a fogászoknak előírnák hogy magukon kell gyakorolni fájdalomcsillapító nélkül. Büfészak, hát hogyne.


Más kérdés hogy mondjuk bátyám könyvtáros-média szakpárját ő maga is büfé-ruhatár szaknak emlegeti. Vannak ilyenek, kétségtelen. De azért ne istenítsük a matematikát.

2016. jún. 10. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
78%

Fogalmam sincs miről beszélek mert felhoztad a saját idétlen példádat? Grat, remélem nem tanítassz senkit.


Ilyen értelmetlen érvelést már rég láttam.

2016. jún. 10. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a válasza nem neked hanem a kérdezőnek szólt...
2016. jún. 10. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Matekot általában csak azok istenítik akinek annyira nem megy de valahogy el tudják végezni a matekos tárgyakat. Magyarán akik sokat szívnak vele. (Ezt valszám mestert végzett ismerősöm mondta, aki a BÉT-nél is dolgozott 3 évig.)


Amúgy egyetem függő. Közgázon is van ahol kb. 90% morzsolódik le, és van ahol szinte semmi, pedig ugyan az a szak.

Emellett láttam már totál fogyi embert elvégezni villamosmérnökit Óbudain.


Szerintem a legnehezebbek nem is feltétlen matekosok, bár beállítottság kérdése. Nekem alapszakon iszonyat sok volt a matek, de szerintem egy pszichológia sokkal nehezebben ment volna nekem.

2016. aug. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!