Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SOTE? SZOTE? Óriási dilemma....

PureFun kérdése:

SOTE? SZOTE? Óriási dilemma. Miért kéne Pestet, vagy Szegedet választanom?

Figyelt kérdés
Idén érettségiztem, és hála a jó égnek (vagy mégse?) megengedhetem magamnak, hogy eldöntsem, hogy SE-ÁOK vagy SZTE-ÁOK legyen a jövőm. Eddig nekem egyértelmű volt, hogy Budapest, viszont az utóbbi hónapokban mindenkitől (aki érintett a témában) csak rosszat hallok Pestről, Szegedről meg szinte csak jót :(( elbizonytalanodtam... Szeretném ha pesti és szegedi medikusok a legkevesebb elfogultsággal válaszoljanak az alábbi kérdésre: Miért kéne nekem Pestet, vagy Szegedet választanom? -Nagyon sokat segítenétek az őszinte válaszokkal. előre köszönöm a válaszokat! :))) 18/f

2016. jún. 21. 10:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok medikus, "csak" Pestre jártam egyetemre, és emellett szegedi egyetemistákat is ismerek. Azonkívül egy csomó orvost ismerek mindenféle hazai egyetemről.

Én csak akkor választanám Pestet, ha te is pesti vagy, mint én, és ha Pestet választod, akkor otthon szándékszol lakni.

Mindkét egyetem jóhírű, hogy ki melyiket favorizálja, az szubjektív, kis különbségek az egyes részterületeken nyilván vannak, amik végül azért nagyjából kiegyenlítődnek. Annak ellenére, hogy a SOTE-n végzettek közül egyesek egy kissé sznobok:S, a vidéken végzettek nagyon jó közösséget alkotnak (talán még összetartóbbak, mint a pestiek) és jó a szakmai érdekérvényesítő képességük.

Szerintem azt döntsd el, hol szeretnél 6 évig élni. Ebből a szempontból számomra nem lenne kérdés, hogy Szegedet válasszam (hacsak nem az ország nyugati szélén laksz és túl nehéz lenne akár időnként is hazajárni). Szeged igazán klassz város:)

2016. jún. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
46%

Mostanában gyakorin elég nagy SOTE lejárató kampány megy bármiféle ok nélkül.


Én Pestet választanám. Közösség pedig ugyanolyan minkét helyen, hiszen nyilván ugyanaz az ember típus felvételizik mindkét helyre.

2016. jún. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
97%

Szegeden minden államilag finanszírozott képzésben résztvevő jogosult szociális ösztöndíjra (anyagi helyzettől függően). Továbbá az állami ösztöndíjas hallgatók 90%-a kap ingyen városi tanulóbérletet, amivel minden tömegközlekedési eszközt teljesen ingyen lehet használni (egyébként ez félévente 20 ezer lenne, ha nem vagy rá jogosult). Továbbá, ha nem önköltségesen tanulsz, akkor félévente 6500 forint értékű jegyzettámogatást kapsz (persze ez nem elég a drága anatómiai atlaszokra, de jobb mint a semmi).


Pesten ezek nincsenek. Egyébként a képzésben nincs számottevő különbség, ahogy hallottam.

Szeged ezen kívül egyetemváros, remek a légkör, körül vagy véve egyetemistákkal, pezsgő szociális élettel, és ne felejtsük el, hogy Szeged a napfény városa. :D

2016. jún. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
14%

Igen persze, ne felejtsük el, hogy a nap csak Szegeden süt, Pesten most is esik az eső, de nem is baj, legalább elmossa azt a sok vért és hullaszagot.


Komolyra fordítva a szót: szociális támogatás, és ösztöndíj van SOTE-n is, igaz bérletedet nem fizetik ki, de az se 20 000 (?) hanem 3000 havonta.

2016. jún. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
4-es: 2-es fél évre írta a 20 ezret, ami nagyjából megfelel a pesti tömegközlekedési áraknak.
2016. jún. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Engem is elgondolkodtatott, amiket hallottam a SOTE-ról, de mivel pesti vagyok, biztos nem változtatok sorrendet. Szeretnék maximálisan a tanulásra koncentrálni, ezért a diákélet annyira nem izgat, de biztos vagyok benne, hogy itt is van sok egyetemi buli, program, ha valakinek az kell. Az oktatás pedig színvonalában nem hiszem, hogy eltér, az állítólagos szivatás a vizsgákon, ami itt elvileg rossz, aztán majd remélhetőleg kiderül jövőre.. :)
2016. jún. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!:) Azt én is hallottam, hogy oktatásban mindkét egyetem az élen jár. Igazából Budapest sokkal közelebb van hozzám (Pest megyében élek), illetve van rokonom, aki ide jár. Amiért elgondolkodom az az, hogy én vidéken nőttem fel, szeretem a vidéki életet, a vidéki embereket-bulikat. A főváros meg a pörgős-rohangálós életéről lett híres. És ugye (minimum) 6 év nem kevés idő, az ember azért átgondolja hol szeretné tölteni :) mindegy Július 12-ig van még időm.
2016. jún. 21. 15:58
 8/20 anonim ***** válasza:
35%
Ha tehetném inkább a SOTEra jelentkeznék.
2016. jún. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
93%

Pest megyeiként nincs sok esélyed kollégiumi helyre illetve szociális támogatásra a SOTÉ-n (természetesen ez csak egy általánosítás, ugyanis nem tudjuk, hogy hátrányos helyzetű vagy akár halmozottan hátrányos helyzetű vagy-e).

Szegeden több, mint valószínű, hogy mindkettőre jogosult lennél.


Ahogy hallottam Pesten ingázni kell az órák között, ugyanis szinte sosincs egy helyen az oktatás. De ezt csak hallottam, nem tudom biztosra, még nem jártam ott. Érdemes utánajárnod. Szegeden viszont szinte minden főbb épület megtalálható a kollégiumok 500 méteres körzetében, ez rengeteg időt megspórol, illetve órák között vissza is tudsz menni a koliba.


Viszont, hogy ne csak dicsérjem Szegedet: hamarosan bevándorlószálló épül Szeged város szélére... Már egy bevándorlóhullám áthaladt Szegeden, reméltem, hogy a többiek és a velük bejövő betegségek az eredeti lakhelyükön maradnak... Bár gondolom Pesten sem fényes a helyzet ilyen téren. :/


U.i. valóban fél évre 20 ezer. Ez havi 4000-et jelent, és az a durva, hogy Pesten még olcsóbb is a tömegközlekedés.

2016. jún. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
29%

Én is egy picit Szeged ellen kell, hogy beszéljek, annak ellenére, hogy imádom a várost. Én is idén felvételizem orvosira, Pesten lakom, így nem volt kérdés, hogy mit jelöljek elsőnek, azonban ugye számba kellett venni, hogy mi van, ha nem vesznek fel ide, így megpróbáltam minél több infót gyűjteni a vidéki egyetemekről is. Szegedből annyira kiábrándultam, hogy meg sem jelöltem. A háziorvosom egyik gyereke Szegedre jár orvosira, így tudott mesélni. Ő azt mondta, hogy sajnos nagyon szívatják a fiát, sokszor bukik, míg a lánya, aki Pécsre jár - szintén ÁOK-ra - minden különösebb gond nélkül éldegél. Persze azt nem tudom, hogy ez az egyetem vagy inkább a fia hibája. Viszont a fogorvosomat is faggattam, ő is azt mondta, hogy nem jókat hallott Szegedről. Ezen felül beszéltem egy Szegeden tanuló lánnyal, aki szintén azt mondta, hogy sajnos mindenkit nagyon szívatnak a vizsgákon, töredék végez időben. Ennek ellenére sok jót is hallottam az ottani egyetemről, semmiképpen sem az volt a célom, hogy lejárassam, csupán meg szerettem volna osztani a "tapasztalataimat". Egyébként szerencsére én is választhatnék, hogy hová megyek, mert bőven elég pontom lett bármelyik egyetemhez. :)

Remélem tudtam segíteni!

18/f

2016. jún. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!