Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanári képzéssel kapcsolatban...

Tanári képzéssel kapcsolatban lenne kérdésem, többi lent?!

Figyelt kérdés

Először is sziasztok! Természettudományi oktatással kapcsolatban lenne kérdésem, azon belül is biológia-kémia tanári szakról! Jövőre szeretnék jelentkezni felsőoktatásba és bizonytalan vagyok, két suli között vacilállok Pécsi Tudományegyetemen és Eszterházy Károly Egyetemen, Egerbe. Eszterházy suliról nagyon-nagyon sok jót hallottam, sőt rosszat nem is, csak annyi a problémám vele, hogy kémiából eddig csak általános sulis végzettséget adott, nem tudom jövőig fog e változni, de szeretnék mindkét szakból középiskolai végzettséget. A biológiát nagyon szeretem, úgy ahogy van, emelt érettségim is van belőle, ami jeles bőven. Míg pécsi tanárképzésről nem tudok semmit se, ESzterházyra sokkal több pont kell, mint Pécsre nem tudom mit befolyásol, de ez minden szakpárra igaz, egri sulin nagyon magasak a ponthatárok, de még szegedi tudományegyetemen is előbb lehet bekerülni biológia-kémiára,mint egerbe, talán 35 pont a különbség, ha nem több.... Első kérdésem ez lenne milyen a Pécsi Tudományegyetem? Rendesek a tanárok? Tanári képzésről mit lehet tudni? Minden érdekel, igazából tanárképzéssel kapcsolatban.

Második kérdésem az lenne ti melyik sulit ajánljátok, Pécs egy 20 perccel közelebb lenne nekem, mint Eger, de ez számomra nem döntő tényező! Én egy jó suliban szeretnék, egy elég jó minősítésű diplomát kapni és ahol persze nem szívóznak a tanárok. Pécsről annyit tudok, hogy a biológia szak elég érdekes, úgymond, egyik ismerős húga jár oda és a beadandójára egyest kapott majd reklamált a tanárnak és ötös lett belőle végül!!! Na,ilyeneket szeretném elkkerülni... Köszönöm előre is a válaszotokat!!! :)



2016. júl. 20. 22:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
24%

A pécsi az tudományegyetem, tehát ott a hangsúly a kutatáson van, az oktatás másodlagos.

Cserébe értékesebb a papír.


A ponthatárt ne vedd alapul, nem lehet a ponthatár alapján megítélni az adott szak nehézségét.


Az Eszterházy diploma kevesebbet ér ha azzal a papírral középiskolában nem oktathatsz kémiát (ennek biztos jól utána jártál?).


És Pécsen sok a szex, ha kollégista vagy, de a leírás alapján te nem leszel az.

2016. júl. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%

A pontszámok az égvilágon semmit nem jelentenek, mivel általában az utolsó felvett jelentkező pontszáma lesz a ponthatár. És igen, az EKF-re valóban magasabb 5 ponttal a ponthatár, mert oda 1 ember jelentkezett! A pécsi önköltségesen sem azért magasabb 125 ponttal az önköltséges az államinál, mert az nívósabb lenne, ez pusztán csak a pontszámítási rendszer miatt van így. Valóban ne az a 20 perc döntsön, én is azt mondom! Amit pedig ismerős húgáról írsz... ezt lehetetlen előre megmondani, hogy milyen tanárokat fogsz kifogni.

Én ennek ellenére azt mondom, hogy szerintem a PTE-t válaszd, mert a munkaerőpiacon, hacsak nem Eger környékén akarsz elhelyezkedni, jobban értékelik a PTE-s diplomát, illetve már csak azért is, mert nem valószínű, hogy az EKF-en egyik pillanatról a másikra kibővítik a képzési lehetőségeket. De ha mégis oda húz a szíved, írj nekik, hogy a közeljövőben mennyire valószínű, hogy indítanak középsulis végzettséget is. Hajrá!

2016. júl. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Az EKF re ne menj! Bocsi, de nagyon "gagyi" hely, már sokat vesztett a régiszinvonalából.


De miért csak ez a kettő jöhet szóba?

2016. júl. 21. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Egerben még nem voltam, de amikor először Pécsre mentem, azonnal beleszerettem a városba. Aztán a nyílt nap után az egyetembe is 😍


Most itt vagyok tanárin (biosz-földrajz) és egy percre sem bántam meg. Nagyon jó társaságot és oktatókat fogtam ki.


Én annak idején ELTE/SZTE/PTE közt nem tudtam dönteni, de mára úgy érzem, hogy eszméletlenül szerencsés vagyok, hogy Pécsre jöttem. 😀

2016. júl. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%
Az ELTE-sek meg örülnek, hogy Pécsen tanulsz, így nem jelentesz konkurenciát :)
2016. júl. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Azért tanárok el tudnak helyezkedni bármilyen vállalható helyen szerzrtt diplomával. Az ELTE nem láthatja el az egész országot tanárokkal. Érdemes arra a környékre menni ahol dolgozni akar majd a kérdező utána. (Bár azért érdemesebb az elte\pte\szte közül válogatni. A többi nem túl nagy eresztés.)
2016. júl. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

De kollégista leszek mindenképpen mert Eger is nagyon messze van, tőlem kb 2 és fél órára, míg pécs kb két óra hosszára van tőlem! Mit takar az ,hogy Pécsen sok a szex?

Az információkat természetesen a felvi.hu-ról gyűjtöttem, illetve az adott egyetem holnapjáról! Azért csak ezek jöhetnek szóba, mert az ELTE-t nem merem bevállalni, pedig talán az van hozzám a legközelebb, biztos,hogy nagyon nehzé, jókat nem nagyon hallottam róla, Szeged meddig messze is van, illetve azt se merem, félek,hogy számomra sok az anyag, vagy nem rendelkezem elég tudással, ahhoz ,hogy ezeken a helyeken megálljam a helyem!

Egerbe voltam nyílt napon, nagyon szép, az iskola is gyönyörű állapotban van, csak ugye messze van! Egerbe, ha megyek szerintem levelezőin, mert nem tudom ,hogy anyuék tudnák e finanszírozni az ott tanulásomat, ezért is csak kollégista tudok lenni. Pécsre is ha tehetném levezőire mennék, de ott nincs ilyenre lehetőség, sőt sehol máshol az országba csak Egerbe... Viszont nekem kéne mindkét szakról a középiskolai végzettség, jó az,ha meg van :)

2016. júl. 21. 12:37
 8/22 anonim ***** válasza:
0%

Félsz az ELTE-től? Megértem, oda csak elitek járnak.

Félsz a szegeditől? Nem kéne...

2016. júl. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Tanárin nem olyan durva az elte. Nem uaazok a követelmények mint sima alapszakosoknak. Ugyan úgy teljesíthető mint pécsen. Másrészt szegeden talán jobban felkészítenek a "tanárkodásra". Összvissz én az eltére mennék, főleg hogy közel(ebb) is van hozzád.
2016. júl. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Szeged az a baj, még messzebb van tőlem mint a pécsi és az egri egyetem :(
2016. júl. 21. 13:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!