Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanári képzéssel kapcsolatban...

Tanári képzéssel kapcsolatban lenne kérdésem, többi lent?!

Figyelt kérdés

Először is sziasztok! Természettudományi oktatással kapcsolatban lenne kérdésem, azon belül is biológia-kémia tanári szakról! Jövőre szeretnék jelentkezni felsőoktatásba és bizonytalan vagyok, két suli között vacilállok Pécsi Tudományegyetemen és Eszterházy Károly Egyetemen, Egerbe. Eszterházy suliról nagyon-nagyon sok jót hallottam, sőt rosszat nem is, csak annyi a problémám vele, hogy kémiából eddig csak általános sulis végzettséget adott, nem tudom jövőig fog e változni, de szeretnék mindkét szakból középiskolai végzettséget. A biológiát nagyon szeretem, úgy ahogy van, emelt érettségim is van belőle, ami jeles bőven. Míg pécsi tanárképzésről nem tudok semmit se, ESzterházyra sokkal több pont kell, mint Pécsre nem tudom mit befolyásol, de ez minden szakpárra igaz, egri sulin nagyon magasak a ponthatárok, de még szegedi tudományegyetemen is előbb lehet bekerülni biológia-kémiára,mint egerbe, talán 35 pont a különbség, ha nem több.... Első kérdésem ez lenne milyen a Pécsi Tudományegyetem? Rendesek a tanárok? Tanári képzésről mit lehet tudni? Minden érdekel, igazából tanárképzéssel kapcsolatban.

Második kérdésem az lenne ti melyik sulit ajánljátok, Pécs egy 20 perccel közelebb lenne nekem, mint Eger, de ez számomra nem döntő tényező! Én egy jó suliban szeretnék, egy elég jó minősítésű diplomát kapni és ahol persze nem szívóznak a tanárok. Pécsről annyit tudok, hogy a biológia szak elég érdekes, úgymond, egyik ismerős húga jár oda és a beadandójára egyest kapott majd reklamált a tanárnak és ötös lett belőle végül!!! Na,ilyeneket szeretném elkkerülni... Köszönöm előre is a válaszotokat!!! :)



2016. júl. 20. 22:27
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Ha egyetemista leszel, akkor ne azzal foglalkozz, hogy hány órát utazol, hanem azzal, hogy hol milyen képzést kapsz és milyen a diákélet, úgyse naponta fogsz utazni. Ha az ELTE tetszik, akkor oda menj, ha a PTE, akkor oda, ha az SZTE, akkor oda, sokkal több időt töltesz az egyetemen, mint a vonaton/buszon.
2016. júl. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Igen nyilván, persze egyetértek! Csak a pécsi egyetemről nem tudok semmi infót azért is írtam, míg az egriről tudok, ott csak a kémia a hátrány, mivel nincs középsulis képzés :(
2016. júl. 21. 14:16
 13/22 anonim ***** válasza:

Miért nem a Debrecenire mész? Vagy Szeged, Pest?


Miért ez a két választás van?

2016. júl. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Debreceni Egyetem még messzebb van mint Eger(talán).

Azért olyan messzire nem akarok menni, rengeteg utazás, egy teljes napig csak utazgatnék... Ugyan ez a helyzet a Nyugat-magyarországi Egyetemmel is! Pécs és Eger van közel és ugye az ELTE, ami kizárva!

2016. júl. 21. 14:41
 15/22 anonim ***** válasza:

A Nyugat-Magyarországi Egyetem tanárképzőjét az ELTÉ-hez csatolják😑. Szóval az ELTE színvonalának vége😕😕😕.

Eger vagy Pécs

2016. júl. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Ha anyagilag egyszerűbb akkor én Egert választanám a levelező miatt, mert a kémia annyira hiányszak, hogy biztosan hamarosan indul középsulis képzés is, ha meg csak általánost végzel el a hiány miatt simán adhatsz így is magánórákat. Én csak az eltés képzésnek néztem még utána, de ott pl. az elején nem is kell megmondani hogy gimis vagy általános iskolás tanár akarsz lenni, nem tudom hogy Egerben hogy van, de ilyen esetben még időd is lenne hogy beinduljon a szak. Fontos, hogy ha már tanulsz valahol, jól érezd ott magad, főleg ha már ennyit utazol érte, szerintem menj el mindkét nyílt napra, érdeklődj utána személyesen mindkettőnek és aztán dönts.
2016. júl. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Azon gondolkozom, hogy lemegy most ez a jelentkezés aztán utána neki állok érdeklődni, képzésekről.

Levelezőin pedig attól tartok, hogy nagyon magunkra leszünk hagyva és nem fogom tudni elsajátítani teljes mértékben a kémiai számolásokat, illetve biológiából a genetika részt.

Magánórákat mindenféleképpen szeretnék adni, de a középiskolai kémia végzettség is kellene, mert mint egy szakos biológia középiskolai tanár nem fognak középsuliban alkalmazni, általános iskola meg annyira nem lenne a kedvencem lehet...

Nagyon kevés jó anyagot tanítanak, mint pl biológiánál a genetika, ugye az csak középiskolai tananyag, ami érdekes is ráadásul, és kémiánál is az izgibb részek maradnának ki.

2016. júl. 21. 18:50
 18/22 anonim ***** válasza:
Mindenképpen egyetemre menj, ne főiskolára. Egerben főiskola van (én úgy tudom), és főiskolai diplomával egyrészt kevesebb bért kapsz ugyanazért a munkáért, másrészt nem taníthatsz középiskolában.
2016. júl. 26. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Az utolso hulyeseget irt. Mindketto ugyanolyan diplomat ad. yregen volt kulonbseg. Ma mar minden tanari msc t ad.

Ettol fuggetlenul igen, a magyar foiskolak eszmeletlen alacsony szinvonaluak. Aki oda megy, az semmi jora ne szamitson.

Kerdrzo, abba is gondolj bele higy a nyiregyhazival csak nagyon alja isjolakba vennenek fel. Olyan gyerekeket tanitanal akiket nem erdekelne a targyad. Nem lenne ott genetika, meg izgi temak. Ha izgi temakat akarsz, akkor mindenkeppen ELTE. Onnan jobb eselyed van egy jo iskolaba menni, ahol vannak erdeklodo diakok is.

2016. júl. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Nyíregyházi Főiskoláról nem is írt az illető,hogy oda menne! Pécsi Tudományegyetemet kérdezte vagy az egri Eszterházy Egyetemet! Na most, az ország legjobb e-learninges rendszer az egri Eszterházyba van, ez ugye levelezőin nézve nagy előny, míg nappali képzésükről jót hallottam, tanárok kedvesek, segítőkészek, és még véletlenül se üvöltik le a fejed, ha vmi nem megy! Pécsi egyetemről én sem tudok semmit, nyilván egy nagyobb hírnévvel rendelkező iskola, nyilván valahol előrébb is helyezik az itt végzetteket, mint például egy Nyíregyházi Főiskolán... Azonban mielőtt jelentkeznél nagyon figyeld meg a képzéseket,hol milyen tanárokat képeznek, győrben majdnem minden szakon csak általános iskolai tanárokat képeznek, erre figyelj, hol milyeneket képeznek!!!! Utolsó két kommentelőt nem értem, főleg az utolsó előttit, beszél itt a főiskolai végzettségről, mikor már régen nincs ilyen... egyedül a tanítóképzősök vannak főiskolán!!!!
2016. júl. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!