Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanári képzéssel kapcsolatban...

Tanári képzéssel kapcsolatban lenne kérdésem, többi lent?!

Figyelt kérdés

Először is sziasztok! Természettudományi oktatással kapcsolatban lenne kérdésem, azon belül is biológia-kémia tanári szakról! Jövőre szeretnék jelentkezni felsőoktatásba és bizonytalan vagyok, két suli között vacilállok Pécsi Tudományegyetemen és Eszterházy Károly Egyetemen, Egerbe. Eszterházy suliról nagyon-nagyon sok jót hallottam, sőt rosszat nem is, csak annyi a problémám vele, hogy kémiából eddig csak általános sulis végzettséget adott, nem tudom jövőig fog e változni, de szeretnék mindkét szakból középiskolai végzettséget. A biológiát nagyon szeretem, úgy ahogy van, emelt érettségim is van belőle, ami jeles bőven. Míg pécsi tanárképzésről nem tudok semmit se, ESzterházyra sokkal több pont kell, mint Pécsre nem tudom mit befolyásol, de ez minden szakpárra igaz, egri sulin nagyon magasak a ponthatárok, de még szegedi tudományegyetemen is előbb lehet bekerülni biológia-kémiára,mint egerbe, talán 35 pont a különbség, ha nem több.... Első kérdésem ez lenne milyen a Pécsi Tudományegyetem? Rendesek a tanárok? Tanári képzésről mit lehet tudni? Minden érdekel, igazából tanárképzéssel kapcsolatban.

Második kérdésem az lenne ti melyik sulit ajánljátok, Pécs egy 20 perccel közelebb lenne nekem, mint Eger, de ez számomra nem döntő tényező! Én egy jó suliban szeretnék, egy elég jó minősítésű diplomát kapni és ahol persze nem szívóznak a tanárok. Pécsről annyit tudok, hogy a biológia szak elég érdekes, úgymond, egyik ismerős húga jár oda és a beadandójára egyest kapott majd reklamált a tanárnak és ötös lett belőle végül!!! Na,ilyeneket szeretném elkkerülni... Köszönöm előre is a válaszotokat!!! :)



2016. júl. 20. 22:27
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

"tanítóképzősök vannak főiskolán"

Te se vágod a bolognai rendszert....


Tényleg elkevertem, nem nyíregyházi, bocsi. De akkor is elte lenne a legjobb választás ha komolyabban akar tanítani, nem csak kis semmirekellő t**lókat. Tudom, ilyet nem illik, meg minden gyerek egyenlő stb stb... De pl nekik genetikát tanítani... Alapból az óraszámokba nem fér bele szinte semmi. Főleg kémiából. Abból kb csak tagozatosokat van értelme tanítani. A többieknél csoda ha azt a pár alap dolgot sikerül kitárgyalni. (Számolásokra meg absz. nincs idő.)

2016. júl. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Jó, akkor lehet, rosszul tudom, ezt a főiskola-egyetem dolgot, ezek szerint főiskolai msc képzés is ugyanolyan tanárnak minősül. Ezek szerint le vagyok maradva, ne vedd figyelembe tehát a válaszom.
2016. júl. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!