Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosisok! Miből tanultok...

Orvosisok! Miből tanultok biokémiát?

Figyelt kérdés
Idén kezdem az egyetemet (tudom, kedden lesznek meg a ponthatárok, de biztos vagyok benne) és a hivatalos tankönyv az Ádám Veronika - Orvosi biokémia, amit ugye már nem adtak ki egy jó ideje, mert már elavult. Van valami könyv a pótlására? Ti miből tanultok, hogy oldjátok meg?

2016. júl. 22. 18:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Az elavult Ádám Veronika + Lehninger + előadás jegyzet + felsőbb évesek által összegyűjtött kérdések. De valósíznűleg az sem mindegy, hogy melyik egyetem.


Pécsen pl. már legalább 20 éve a Lehninger a hivatalos tankönyv.

2016. júl. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

SOTE-n korábban két intézet oktatta a biokémiát, most már csak az egyik. Pont az Ádám Veronika-féle intézet, akik ezer éve nem voltak képesek kiadni egy új könyvet. Éppen ezért döntött úgy a másik intézet, hogy kiadnak egy sajátot ( [link] és mire elektronikusan megjelent, a vezetőség kitalálta, hogy ők többé nem oktatják a biokémiát, ezért rendes könyv formájában már nem jelent meg. De szerintem ez nagyon jo lett, csak hát sajnos nincs már rálátásom, hogy a másik intézet követelményeivel egyetik-e teljes mértékben. A többi egyetemre meg pláne nincs rálátásom.

Szerintem egyelőre hagyd, majd a gyakorlatvezető elmondja, hogy szerinte miből készüljetek.

2016. júl. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első félévben nem is biokémia lesz, hanem Orvosi kémia. (SOTE) Itt teljesen más könyvekre lesz szükséged, mint a második félévben kezdődő biokémián. Én is az előző válaszoló által említett e-könyvből tanultam, ami a képleteket leszámítva nagyon jól használható, de a másik intézetfélnek nem lenne tökéletes! Mivel most összevonják az intézeteket, ezért mindenféleképpen azt ajánlom, hogy várj még a bikémkönyv megvásárlásával.

Sok sikert! :)

2016. júl. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Tudom, hogy első félévben orvosi kémia lesz, csak már olyan jó lenne nézegetni a könyveket (tudom, fogom még eleget, de akkor is) :D

2016. júl. 26. 09:04
 5/10 anonim ***** válasza:
Kémia emelttel jössz vagy fizikával?
2016. júl. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
"Sajnos" fizikával. Felvételi szempontjából jobb volt így, bár tudtam, hogy később a kémiának veszem nagyobb hasznát.
2016. júl. 26. 23:28
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor nekem az a tanácsom, hogyha mindenáron készülni szeretnél és nem kiélvezni az utolsó nyaradat, tanuld meg az emelt kémia elméleti anyagát ( a számolásokkal ne foglalkozz, nem lesz rá szükséged!) Különösen az általános és a szerves kémia részeket :)
2016. júl. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, valamit mindenképpen szeretnék foglalkozni vele még a nyáron.
2016. júl. 27. 10:57
 9/10 anonim ***** válasza:

Bár te tudod, de szerintem tényleg élvezd ki a nyarat!

A következő két évben nemigen fogod magad annyira felszabadultan érezni, mint most, amikor megtudtad, hogy felvettek, és még nincs is rajtad semmi teher :)

Tanulni bőven ráérsz majd szorgalmi időszakban. Jobb is lesz úgy, ha már tudod, mik a konkrét elvárások és mi a követelmény.

2016. júl. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem harmadév után ez az első napom a nyárból, mert vizsgaidőszak, majd gyakorlat volt. :D

Nehogy kémiázz pihenés helyett, akkor fáradtan fogod kezdeni az évet, és az nem lesz jó. Az orvosi kémián pont az emelt kémia anyagot oktatják le újra, figyelembe véve a diákok kémiatudásában lévő különbségeket, pláne azokat, akik fizikával mentek. Azt meg, hogy miből kell tanulni, várd meg, hogy elmondják az egyetemen, nehogy feleslegesen vegyél valami drága könyvet.

2016. júl. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!