Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen az Apáczai Cs. J. G....

Milyen az Apáczai Cs. J. G. -ben az informatika oktatás?

Figyelt kérdés
A komplexes tagozatra kerültem be, és a kémián kívül még az informatika, különösen a programozás érdekel. Milyenek az infótanárok? Van infó szakkör? Mit csináltok infó órákon?

2016. aug. 3. 13:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Bár azóta változhatott, mert én 6 éve érettségiztem, de én is komplexes voltam, és szánalmasan nevetséges volt az informatika oktatás. Még a tanár nevére sem emlékszem, csak arra, hogy valami honlapot kellett csinálni, de nem volt rendesen elmondva, hogy mit miért csinálunk, csak mint egy robot nyomogattuk a gombokat, amit mondott.
2016. aug. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát ez elég elkeserítő. :( Arra nem emlékszel, hogy programozást tanultatok-e? Mert nekem az lenne igazán fontos. Általános 8. osztályában konkrétan semmit nem tanítottak nekünk informatikából, és reméltem, hogy az Apáczaiban behozhatom a lemaradást.
2016. aug. 4. 07:31
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem, semmit nem tanítottak, programozást főleg nem.
2016. aug. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hát remélem, hogy ez változott. Köszi, hogy válaszoltál.
2016. aug. 4. 10:17
 5/15 Givin' Answers ***** válasza:

Szia!

Azért ne gondold, hogy sok suliban ranulnak ilyet az emberek. Egyébként ha meg szeretnél tanulni programozni, akkor itt van 2 hasznos weboldal (persze angol):


www.w3schools.com

www.codeacademy.com


Ha nem vagy egy lusta szar akkor menni fog, ha meg az vagy, akkor iskolában sem menne...

2016. aug. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Elvileg 8.-ban a programozás az egyik fő tananyag, csak az eddigi iskolámban a tanár nem tanított semmit. Szerencsére van egy másik tanár az iskolában, akihez tudtam programozás szakkörökre járni, így egyszerűbb feladatokat meg tudok oldani java illetve python nyelven. Azért lenne fontos, hogy az Apáczaiban komoly infó oktatás legyen, hogy fejlesszem, de legalább ne felejtsem el, amit eddig tanultam, és el tudjak sajátítani újabb nyelveket is.


Ha úgy látom, hogy nem tanítanak programozni az Apáczaiban, akkor tényleg internetről fogok tanulni. Köszi az oldalakat, szerencsére nagyjából tudok angolul. :)

2016. aug. 4. 21:12
 7/15 anonim ***** válasza:
Minosíthetetlen. Két hónapig semmi, aztán leíratnak veled egy "regényt" a fuzetbe és évente kétszer csinaltatnak veled valamit, amire kapsz egy-egy jegyet, hogy te tudjanak osztályozni. Egyszer kellett honlapot készíteni, programozni soha ( én még általánosban hatodikban tanultam). Am. sose magyaráztak el semmit, csak csináld. Nem nehéz, de nem tunulsz meg belole semmit.
2016. aug. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Tényleg nem a legjobb az informatika oktatás.

Nálunk abból álltak az órák, hogy 10-20 percet írtunk a füzetbe, magyarázott tanár úr, csináltuk a feladatot, a többiben gépeztünk (már aki nem végig) :)

Szóval azt mondom, hogy ne az informatika miatt gyere az Apáczaiba :)

Én humános vagyok egyébként, de komplexen sem sokkal másabb az informatika.

Viszont a természettudományi tárgyakat, főleg a kémiát nagyon jól meg fogod tanulni komplexen :)

2016. aug. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Hát elsősorban a kémia miatt mentem az Apáczaiba. Ha órákon nem tanítanak semmit, majd megnézem, mi az infótananyag, és megtanulom egyedül. Kémia-infó szakos tanár akarok lenni, szóval ez elég fontos.
2016. aug. 22. 09:12
 10/15 anonim ***** válasza:
Na, milyen?
2016. dec. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!