Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen az Apáczai Cs. J. G....

Milyen az Apáczai Cs. J. G. -ben az informatika oktatás?

Figyelt kérdés
A komplexes tagozatra kerültem be, és a kémián kívül még az informatika, különösen a programozás érdekel. Milyenek az infótanárok? Van infó szakkör? Mit csináltok infó órákon?

2016. aug. 3. 13:23
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Rossz. Egész órán nem tanulunk semmit, mindenki csak játszik.
2016. dec. 18. 13:52
 12/15 anonim ***** válasza:

Igen, pontosan, de szerintem ez a többségnek nem rossz.

Elég kevés olyan gyerek jön az Apáczaiba, aki programozással szeretne foglalkozni, ezért ez kb olyan szinten van, mint az ének vagy a rajz.

2016. dec. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
A többségnek is rossz, hogy nem fognak tudni alapszinten kezelni egy számítógépet és semmi informatikai ismeretük nem lesz. Csak fiatalok ahhoz, hogy ez eszükbe jusson. És szerintem elég sok gyerek van, akit érdekelne az informatika, ha jól és érdekesen tanítanák.
2016. dec. 18. 14:06
 14/15 anonim ***** válasza:

Azért alapszinten tudjuk kezelni a gépet szerintem anélkül is...

Egyébként csak, hogy az informatikaoktatásról mondjak valamit: statisztikák szerint a magyar (középiskolai) informatikaoktatáson átesett diákok teljesítménye csökken az informatika terén.

Az alapdolgokat így is-úgy is meg fogjuk tanulni(mi most speciel fizikán excel diagrammokat meg táblázatokat csinálunk)...

Az informatikaóra (nekem már nincs) meg jó egy kis pihire:)

2016. dec. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
A diákok az informatika órán tanult dolgok nagy részét elfelejtik, miután befejezték a középiskolát. Számtalan olyan fiatal felnőttel találkoztam, akinek halvány lila gőze sincs, hogy hogyan kell a Word-öt használni, vagy hogyan kell honlapot készíteni. Ez az informatika órákon való pihenés következménye. És ez baromi nagy kiszúrás azokkal, akik informatikát akarnak tanulni. Jól néznénk ki, ha a humános gyerekek kijelentenék, hogy ők nem akarnak fizikát tanulni, és erre a tanár azt mondaná, hogy jól van gyerekek, akkor csak pihengessetek. Ezt csak informatika órákon lehet megcsinálni. És egyébként hatalmas munkaerőhiány van a számítástechnikai területeken, pont azért, mert szinte minden iskolában félvállról veszik az informatika tanítást.
2016. dec. 18. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!