Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szent László gimi, + emelt...

Szent László gimi, + emelt angol szak. Vélemények?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A SzLG emelt angol szakáról érdeklődnek. Mennyire nehéz szak? Van mellette szabadidőd? El lehet jutni felsőfokig? Szereted?

Kérdések a suliról:

Kedvesek a tanárok? Melyik nyelvet oktatják a legszínvonalasabban? Jól tanítanak? Milyen a közösség? Sok a drogos? Eddig max. hány órád volt egy nap? Mikor kezdődik a tanítás? Milyen suli utáni foglalkozások vannak? Milyen az épület belülről? Szereted?

Minden érdekel! :D Köszi, ha segítesz, bocsi a sok kérdésért!



2016. aug. 11. 17:18
 1/4 anonim válasza:
Szia! A szak nem olyan nehéz, de nem is könnyű (mint ahogy a suliban szerinem bármelyik), de emberre válogatja. Tanulni sokat kell, de azért marad mellette szabadidő. Ha valóban ügyes vagy és szorgalmas biztosan el lehet jutni a felsőfokig is. A tanárok nagyon jófejek és kedvesek. (persze vannak itt is kivételek, mint mindenhol) Az angol mellett az olasz nyelv/tagozat a legszínvonalasabb. A közösség nagyon jó. Rengeten olyan program van, ahol meg lehet ismerni egymást és a felsőbb éveseket is. Nekem egy nap van 8 órám, egy nap 7 és a többi nap 6. A nulladik órák 7.30-kor kezdődnek, az első óra pedig 8.25. Sok sport közül is lehet választani (röpi, foci, kosár, gyeplabda) és van énekkar is. Az épület hatalmas nagy,de nagyon szép. Én nagyon szeretem a szakot és az iskolát is és csak ajánlani tudom bárkinek.
2016. okt. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Most egy olyan válaszát látod, aki semmit sem tanul mióta gimibe jár (nem most kezdtem) :D

Nem tartom nehéznek, ha van egy kis nyelverzeked és szereted az angolt. El lehet jutni felsofokig, bár ahhoz rengeteget kell tanulni, mert az már elég nehéz. Mindig rengeteg szabadidom volt, alig voltak óráim. Talán első évben volt a legtöbb. Mondjuk mivel nem faktoltam ezért kb mindennap 4-5-6 órám van. Egykor már végzek azt megyek haza.

Jól tanítanak, jó a közösség, drogosok mindenhol vannak csak nem mindegy az arányuk (itt szerintem nincs sok), rengeteg program van diákoknak, pl cserediak program, énekkar, sport, versenyek, ilyesmik.

Nagyon szeretem magát a sulit, vissza fogom még sírni szerintem :)

2016. nov. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 aniko.73 válasza:

És hány ponttal lehet ide bejutni?

70 pont a központim. 4.5 a félevim. Előtte 4.6 4.8 körül voltam minde évben.

2017. febr. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát nálunk olyan 65-75 körül volt az átlag, de asszem akkor pont nehéz volt a központi, most nem tudom milyen az országos átlag. Szerintem jó esélyed van rá, de nagyon sok fog múlni a szóbelin.
2017. febr. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!