Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Sziszki (Százhalombatta) vagy...

Sziszki (Százhalombatta) vagy Vörösmarty (Érd)? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés
Az is érdekelne melyik erősebb,és hogy a hangulat,a diákok milyenek,a közösség,illetve a programok.Most fogok felvételizni és ezek közül őrlődöm.A Sziszkibe sok odavalósi jár ahová én is valósi vagyok,ez mondjuk nekem hátrány.Kérlek segítsetek!Köszönöm a válaszokat előre is.

2016. szept. 8. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

Egyértelműen a Vmg!

Sokkal erősebb és értelmesebb emberek járnak oda mint a Sziszkibe

a Sziszkibe megy az összes helyi raj 😧

Szoval ha jó tanuló vagy a Vmg-t ajánlom.

Ha kevésbé de nem akarsz a Sziszkibe menni a társaság miatt akkor szintén Battán van az Arany János 

azt is nézd meg 😉

2016. szept. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi!! :)
2016. szept. 11. 13:12
 3/7 anonim válasza:

Én is átmentem azon, amin most neked kell. A nagy kérdés, hogy hova tovább. :)

A VMG valahol erősebb (bár az utóbbi időben elvileg romlott a színvonal),a Sziszki-ben erős a NYEK és a gimi is. Borzalmas hülyeség, hogy idézzem "Sokkal erősebb és értelmesebb emberek járnak oda mint a Sziszkibe." És " A Sziszkibe megy az összes helyi raj".

Első sorban feltételezem a válaszoló, nem, hogy a Sziszkibe, de még a VMG-be sem jár.


De a suliról... Ha vonz és érdekel a nyelv, mindenképp ajánlom a NYEK-et. A hangulat csúcs szuper és a legnagyobb pozitívum, hogy a végzősök/felsőbb évesek is nagyon kedvesek és segítőkészek mindenben. Nem néz le senki senkit, nincsenek klikkek. Nem látsz tini pics*kat és pávákat. Én nagyon utáltam az általános iskolát főleg az osztályom és az emberek miatt, de mióta ide járok szívesen kelek fel reggel az ágyból és nem lépem át az iskola kapuját szorongva.

Nagyon jó programok szoktak lenni. Például most szombaton (ami kötelező munkanap) lesz szabadulószoba, puzzle, zumba, tortaverseny, jósda, filmnézések, sportos vetélkedők és még egy csomó minden.


Én majdhogynem kitűnő bizonyítvánnyal jöttem ide és szerintem nem lehet gyengének nevezni az iskolát. (Főleg nem az nyelvit.) Sokat kell tanulni és megkövetelik a dolgokat.

Én nagyon ajánlom neked, ha gondolkozol benne. Nem jársz rosszul. Esetleg gyere el nyílt napra. Órákra is be lehet ülni. :)

2016. okt. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
Valószínűleg azért nem értesz egyett a #1 válaszolóval mert te is a helyi rajok közé tartozol
2016. nov. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 nem megy válasza:

Kitünő tanuló vagyok sok ismerősöm éa barátom jár a Vmgbe. Én sziszkis vagyok. Attól h lenézitek a sziszkit és hülyeséget irtok még nemlesz igazatok. Megkövetelnek mindent és sokat kell tanulni , ezzel szemben a vmg bár elismerem én is jobb iskolának gondoltam az utobbi időben lásd kb. 6 éve nagyon megy le a színvonal. Van osztálytársam aki vmgs volt de eljött mert -öregek a tanárok

- nemkérnek számon semmit stb (nemakarok veszekedni csak azt irom amit a barátom mondott) . A sziszkibe 2 éve volt igazgató csere ami nagyon jot tett az iskolának. De végső soron neked kell eldönteni hova mész én csak ajánlani tudom a sziszki gimit.

2017. febr. 13. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

igaz, hogy már nem aktuális, és azt hiszem vége is van a felvételi eljárásnak (bár ha a beiratkozás ahhoz tartozik, akkor persze nem...de ebből a szempontból mindegy)...


a vmg-ről borzasztóakat hallok, egy ismerősöm idén fog ott végezni, pár barátom idén kezdte. egyik oldalon sincsenek oda érte, és - kinek előny, kinek hátrány - annak az iskolának konkrétan célja minél kevesebb órát megtartani...meg néhány tanár többet képzel magáról meg az iskoláról, mint kéne, stb.


sziszkis vagyok, jelöltem vmg-t is, és nagyon örültem, amikor megláttam, hogy átlagpontszámú felvételit írtam, és nem vettek fel oda. persze itt is vannak olyanok, akiknek nem kellene itt lenniük. nyeken vagyok, nekem nem tűnik úgy, hogy nagyon nagyok az elvárások. kezdő csoportból mondták páran, hogy nehéz, de hát ja, valahol el kell kezdeni a nyelveket... de egyébként ide nem jár annyi ribi, mint a vmgbe, és nem olyan ellenszenvesek, mint ott... persze lehet, hogy kicsit elfogult vagyok...

2017. ápr. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Papucs112 válasza:

Nem mostani kérdés, de hátha segítek másoknak :D


Én 2017-ben kezdtem a VMG-ben, most vagyok 10.es általánoson. Valamiben igazuk van az előző válaszolóknak, hogy öregek a tanárok, de azt nem veszik figyelembe hogy tapasztaltabbak is... Mondjuk tanár téren sok a gyökér tényleg, de csak a "töltelék" tárgyakból pl. Rajz (vizuális kultúra), vagy infó. Mivel én matekos osztályba járok arról a szakról vannak tapasztalataim csak. Szóval aki matekra megy 2x is gondolja meg mert k*va nehéz :D. Nekem bejutni sima ügy volt, 110. Helyről felvettek általános szakra, 74 pontos felvételivel és 4-5 átlaggal. Matekra is jelentkeztem, a szóbelin főleg ilyen egyszerű kérdések voltak, szóval ne parázzatok rá annyira. Ha szakra mentek mindenképp 100%ban arra feküdjetek rá.

A legjobb barátnőm a sziszkibe ment, és nagyon gáz tapasztalatai vannak. Tele van tiniribikkel, a tető beázik, összedől az egész épület. Viszont járnak oda jó arcok is, ahogy a vmg-be is bunkó parasztok (sok a sznob). Nem tudom a sziszkibe mennyit kell tanulni, de azt igen hogy ha általánosban úgy vergődtél végig 4-5re, hogy nem tanultál semmit, akkor a vmgben a beledet is ki fogod hajtani félévkor és év végén. Szóval erősségi szinten mindenképp a vmg, de gondold meg mert a közösség is sokat számít, és a vmg-be tényleg sok sznob egoista gyerek jár.

2019. márc. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!