Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ebben a helyzetben hogyan...

Ebben a helyzetben hogyan döntenétek?

Figyelt kérdés

Egyik osztálytársam elkérte a házi feladatomat, mert ő nem tudta megcsinálni. Én odaadtam neki az enyémet és szóról szóra ugyanazt adta be.


A tanár észrevette a hasonlóságot és mindegyikünknek egyest adott.


Elmondtam a tanárnak, hogy az enyém az eredeti munka és nekem ne adjon miatta egyest, hiszen én megdolgoztam érte. De őt nem érdekelte...



Általános iskolában is volt hasonló. Ketten elkérték a házi feladatomat, odaadtam nekik; szóról szóra lemásolták. Tanár észrevette, és kérdezte, hogy kié az eredeti és kik másolták. Akié az eredeti volt, annak ötöst adott; viszont a másolóké egyes lett.



Igaza volt a tanárnak az első esetben, hogy mindegyikünké egyes lett?



2016. szept. 12. 13:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos szinten mindkettonek igaza van, az alt. iskolasnak azert, mert tenyleg te dolgoztal vele, igy tied az erdem. A masik tanarnak viszont azert van igaza, mert nem kellett volna odaadnod a hazit, nekik is ugyanugy kotelesseguk volt megcsinalni. Ha te meg tudtad, nekik is meg lehetett volna. Igy az egyessel teged is buntet, hogy legkozelebb legyen annyi eszed hogy nem adod oda a lustaknak a megoldast. (Vagy mondd meg nekik hogy ne szo szerint irjak le)
2016. szept. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előző válaszolóval. Másrészt: mi a garancia arra, hogy tied volt az eredeti? Mi itt a gyakorin hiszünk neked, mert amúgy biztos így volt, de a tanár nem tudja eldönteni, mert ugyanezzel az erővel a másoló is mondhatta volna azt, hogy az övé az eredeti.
2017. febr. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló, a tanár kérdezte általános iskolában, hogy kié az eredeti és kik másoltak. És bevallották a másolók, hogy ők másolták szóról szóra és enyém az eredeti.


Erre mondta a tanár, hogy az enyém ötös, a másolóké meg egyes.

2017. febr. 8. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!