Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek az ELTE...

Mi a véleményetek az ELTE osztatlan tanárképzéséről?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :) ELTE-TKK-s hallgatók segítségét szeretném kérni: kérlek írjátok le a véleményeteket, tapasztalataitokat a suliról, a képzésről, a tanárokról, az órákról, a vizsgákról...stb! (szóval bármiről) Minden részletes válasz nagy segítséget jelentene nekem. (+ légyszíves írjátok mellé, hogy milyen szakos tanárnak készültök!)

Előre is köszönöm a segítségeteket!



2016. okt. 23. 18:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Amire kíváncsi vagy, az eléggé tág fogalom, mivel több tucatnyi szakpárosítás van és mind más valamiben :)


Ami nagyjából elmondható mindről, hogy szívás :D A tananyag nagy része fölösleges és az egész rendszer még a bevezetés után négy évvel is kiforratlan, valamint (előreláthatólag) nevetségesen kevés fizetésért szenvedünk sokkal többet, mint a szakjaink BSC-s hallgatói, plusz a szakpárok mellé még jönnek, a (többnyire) felesleges, de annál idő rablóbb PPK-s órák :D Szóval nem árt némi elhivatottság, ha valaki ebbe szeretne belevágni :)

Viszont én a rendszer minden baja ellenére szeretem csinálni, amihez rengeteget hozzáad a nagyon jó társaság és, hogy a sok szörnyű, szivatós oktató között van sok olyan is, akik szakmailag és emberileg is olyanok, hogy csak szeretni lehet őket :)


Amúgy én földrajz-törin vagyok másodéves :)

2016. okt. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat. :)

Igen, sajnos én is ezektől tartok.

Egyébként én a magyar-kémiával szemezek már egy ideje, de félek, meg fogom bánni.

Mindenesetre neked nagyon sok sikert és kitartást kívánok a további éveidhez!

2016. okt. 26. 21:31
 3/6 anonim ***** válasza:

hááát...egyetértek az első válaszolóval

pont olyan, mintha egyszerre két BSc szakot végeznél (plusz pedagógia-pszichológia) , csak az egyik szakodon nem érdekel senkit, hogy neked van egy másik is, a másikon uez a helyzet.

szabad péntekről mondj le,örülni lehet (főleg ilyen BTK-TTK szakpárral,mint te a kémia-magyarral), ha csak 3 óraütközésed van egy héten...


de hogy mondjak valami jót is, tényleg lehet élvezni, nagyon jó oktatók is tanítanak, érdekes órák vannak (persze feleslegesek is ), és bár sokan kezdik a tanárképzést, egyre-egyre kevesebben vagyunk, így van egy kis keménymag, akik összetartanak.


de valójában még nem végzett senki az osztatlan képzésben, úgyhogy nem igazán lehet még semmit mondani az eredményességéről. kíváncsi leszek, hogy hányan végeznek majd.


na sok sikert :) bejutni egyik szakpárra sem lesz nehéz, de utána valóban nagyon elhivatottnak kell lenni, hogy ott is maradj. én szurkolok!

2016. okt. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Szintén ELTE-s vagyok, angol-töri, én nagyon szeretek ide járni. Persze, hogy vannak kevésbé jó oktatók, de hol nincsenek? De ez mind mellékes lesz, ha sikerül a jó (és tényleg nagyon jó) tanárokhoz bejutni, akiktől rengeteget lehet kapni és tanulni.

Nem értek azzal egyet, hogy a PPK-s órák nem jók semmire, a sok haszontalan dolog mellett, szerintem igen is tanulunk olyat, amit nem tudom, honnan akarna valaki elsajátítani, ha nem lennének..

Persze 6 év osztatlanon nem egyszerű, nagyon mélyen kell azt gondolni, hogy szeretnéd ezt csinálni, különben nagyon nyögvenyelős lesz..

Hajrá ELTE :)

2016. okt. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, drágák vagytok! :)

Bennem is felmerült az óraütközés kérdése. Nem tudom, hogy meg lehet-e csinálni, hogy egyik héten erre, a másik héten meg arra az órárá ülök be.....2 éve még orvos akartam lenni, de letettem róla, mert mindenki azt mondja, hogy milyen ,,gyilkos'' dolog az orvosi egyetem, teljesen kikészülnek a hallgatók. Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy az ELTE egy sétagalopp lenne! Ha valaki egyetemre jelentkezik, akkor annak fel kell kötnie a gyatyáját, mert nem lesz egyszerű. Szeretem a kihívásokat, de azért mégsem szeretném egy kész idegroncsként megélni az egyetemi éveimet.

Most, hogy egyre többet olvasgatok az osztatlan tanárképzésről, kezdem úgy érezni, hogy számomra ez megvalósíthatatlan. (pláne ebben a furcsa kémia-magyar párosításban)

2016. nov. 5. 18:47
 6/6 anonim válasza:
100%
szia :) Ne hidd azt , h ez könnyebb mint az orvosi:D Katasztrófa ami itt megy, ha jót akarsz magadnak akkor az eltének vlmi lazább szakát választod:D még egy tipp ,ha orvosira akartál menni ne add fel,hisz most sokan tőlünk mennek át majd az orvosira.Rengeteg töltelék tantárgy van..És sajnos helyenként sokkal nehezebbek a tárgyak mint az orvosin.
2016. nov. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!