Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a különbség a gazdaságinfor...

Mi a különbség a gazdaságinformatika és egy programtervező+közgazdaság képzés között?

Figyelt kérdés

Gazdaság infón kapok ahhoz ismereteket hogy ugyanúgy elhelyezkedhessek közgazdászként mint ha közgázt végeztem volna? Vagy semmi köze a kettőnek?


Gazdaságinformatikusként elhelyezkedhetek ugyanúgy informatikusnak mint programtervezőként?


Szakosodástól függ ez? Mennyire komoly szak? Miért itt a legkisebb az átlagbér a 3 informatikai szak közül?


Több tárgyi tudást kell tanulni (magolni), mint pl. programtervezőin? Matematika mennyire komoly itt? Komolyabb vagy kevésbé komoly mint programtervezőn?



Mindenre amit letudtok írni kíváncsi vagyok!



(Corvinus illetve Elte informatika karjai érdekelnek első sorban összehasonlítás tárgyaként).



Illetve ha tényleg van komolyabb közgazdasági része is ennek a karnak, tudtok tippet adni hogy tudnám megismerni hogy miről is szól ez az egész? Programozást tudom mi az, mert heti 7 programozásunk van C++-ban, de közgázt nem tanulunk (külföldi középsuliba járok szerencsére)



2016. nov. 1. 18:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Én programtervezőn végeztem, de egy kis rálátásom van a gazdinfóra is (legalábbis ami itt van Szegeden), így leírom a véleményem, de nem szentírás. :D


1. A gazdinfóban szerintem pont az a becsapós, hogy azt hiheti az ember, hogy majdnem két szakot kap egyszerre. De ez nem lehetséges ennyi idő alatt, mindegyik egyetemen valamelyik a hangsúlyos, a másik meg csak érintőleges. Tehát ha pl. Szegeden végzel, ott hangsúlyosabb a programozás része, azzal nem leszel közgazdász (hogy elhelyezkedhetsz-e vele, azt nem tudom).

Gazdinfósként elhelyezkedhetsz programozóként is, ha jól mennek az infós tárgyak és képzed magad sulin kívül is (ez egyébként bármelyik informatikus szakra igaz, egyik sem ad elég speciális tudást ahhoz, hogy csak az elég legyen).

A komolysága informatika szempontjából szerintem ugyan az, mint a másik szaknak, tehát ha valaki akar, akkor lehet ugyan olyan jó programozó gazdinfóról kikerülve is.


Időközben láttam, hogy konkrétan a Corvinus és ELTE szakjaira vagy kíváncsi, abban nem tudok segíteni (ki már nem törlöm amit írtam :D), de szerintem amit fent leírtam, az érvényes máshol is, annyi különbséggel, hogy tudomásom szerint (de majd kijavítanak) a Corvinuson a gazdasági része az erősebb.

2016. nov. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!