Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A germanisztika szakon mennyir...

A germanisztika szakon mennyire mennek rá a német irodalomra?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodom, hogy az ELTE-re mennék továbbtanulni germanisztikára, utána pedig fordítói képzésen vennék részt. A probléma, hogy sem a felvi.hu-n, sem az ELTE oldalán nem találtam túl sok mindent arról, hogy pontosan milyen órákból áll a képzés. Azt tudom, hogy nyilván nyelvi órák lesznek + hogy a germanisztika foglalkozik a német irodalommal, de fogalmam sincs, hogy mennyire mélyrehatóan megy bele. Valaki, aki esetleg erre jár, tudna egy kis felvilágosítást adni? Előre is köszönöm :)

2016. nov. 5. 18:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Mivel lehet nagy nyelvet párosítani?
2016. nov. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Spanyollal sem lehet párosítani?
2016. nov. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

utolsó!

Spanyollal nem tudom hogy lehet e a Pázmányon viszont az angolt lehet olasszal pl én is azt csináltam meg végül. Viszont nézz utánna hol vannak fordító tolmács képzések és az adott egyetem honlapján fent vannak a nyelvek amik párosíthatóak.

2016. nov. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
milyen fszság ez hogy angolt nem lehet némettel párosítani? eltén lehet. meg kb mindenhol szerintem, az angol és a német a legelterjedtebb nyelvek! az oroszosoknak már egy fokkal nehezebb, a kínai még van pár helyen, de kisebb nyelvek /skandináv, szláv/ egyáltalán nincsenek is fordító-tolmácson. eltén van asszem szláv egy éves valami, de nem tudom, hogy ahhoz elég-e a ba, vagy eleve kell a fordító-tolmács ma.
2016. nov. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!