Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tanultok környezetmérnöki...

Gábor 9 7 kérdése:

Mit tanultok környezetmérnöki szakon?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi pontosabban, hogy milyen tantárgyaitok vannak és azon belül mit tanultok?

Jó lenne, ha azt is megírnátok, hogy melyik szemeszterben :)


Köszönöm a segítő válaszokat :)



2016. nov. 13. 15:56
 1/5 anonim ***** válasza:
36%

"A környezetmérnökök az ipar, a mezőgazdaság, a szolgáltató szektor területén vagy akár az önkormányzatoknál a környezeti károkozás megelőzésével kapcsolatos munkákat látják el."


Nem kertelek, ez egy nagybetűs büfészak. A cégeket (és az önkormányzatokat) az előírtál jobban nem érdekli a környezetvédelem.

Ha egy vízműben vagy igazgató, akkor az már egy zsíros állásnak számít a szakmában. (nettó ~180 ezer). Mindenki más örül, ha a szakmájában dolgozik egyáltalán 100 ezer nettókért.

2016. nov. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

#1 lövésed sincs, hogy miről beszélsz, sem pedig a büfészak fogalmáról.


Bár az, hogy valami "büfészak" és az, hogy el lehet-e helyezkedni vele gyakran korrelál, de korántsem ugyanaz. Például nekem a környezetmérnöki elvégzése rettenetesen kemény feladat volt, míg utána minimális erőfeszítéssel évfolyamelsőként végeztem közgazdászként, és egy amerikai egyetemen doktoriztam. Tehát büfészaknak nevezni elég nagy baromság, mert igenis elég nehéz, és komolyan kell venni, mint minden mérnöki szakot.

Ez egy interdiszciplináris szak, tehát akik arra vágynak, hogy egy dologhoz értsenek jól, fókuszáltan, szürke fogaskerékként beilleszthetőek legyenek valahová, ezáltal az ölükbe hulljon a fix állás, azoknak talán jobb egy vegyész, gépész, vagy valami merevebb téma. Aki fogékony arra, hogy lássa az összképet, a rendszert, és a lehetőségeket, motivált, és képes odatenni magát (egyetemen felül is!!! ez nagyon fontos!) az viszont környezetmérnökivel nagyon érdekes, kihívásokkal teli munkát találhat, és szerintem fantasztikusan el lehet vele helyezkedni. Én az álommunkámat végzem, és rengeteg volt évfolyamtársam dolgozik jobbnál jobb helyeken. Egyébként az interdiszciplinaritás miatt a környmérnök képzés közelebb áll a nyugati, felvilágosultabb, (kritikus) gondolkodást serkentő, probléma-orientált képzésekhez, mint a legtöbb mérnöki szak. Más kérdés, hogy a problémák megoldására ebben az országban nincs valódi igény, a diákok többsége pedig lusta és szűklátókörű, tehát nem tudnak élni az adott lehetőségekkel. Én izgalmasabbnál izgalmasabb, fizetett munkákra alig találok használható diákokat/fiatal szakembereket.


Elárulom továbbá, hogy friss diplomásként 150 nettó körül van a kezdő fizetés, 1-2 év munkaviszonnyal 200+, privát szektorban 250+ nettó is megvan általában.

2016. dec. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Egyes, nagyon rosszul gondolod. Megnézném, hogy mikor tud egy akárki kármentesítési projektet, vagy szennyvíztisztítító telepek méretezését, vagy akár hulladéklerakót tervezni... És elég baj, hogyha ezekre a posztokra nem megfelelő szakembereket raknak, abból lesz Visonta.


27/L, környezetmérnök

2017. jan. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Keress az adott egyetem honlapján a szarhoz való mintatantervet, és az mindent leírás részletesen. Hármas voltam. :)
2017. jan. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Jézusom, karhoz. Bocsánat, autococcerct! :D
2017. jan. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!