Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire gáz, ha nem megy...

Mennyire gáz, ha nem megy valakinek úgy az egyetem elsőre, ahogy kellene? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Idén kezdtem az egyetemet (Mérnök informatikus szak), minden informatikai és matematikai előismeret nélkül (középszintű matek, középszintű infó érettségi), de nagyon nehéznek találom



Alapvetően igyekvő vagyok, és megpróbálok tanulni amennyit csak tudok, de a Kalkulus és a Diszkrét matek egyáltalán nem megy

Vannak régi osztálytársaim, akiknek szintén nem megy, de látszólag őket annyira nem aggasztja a bukás/csúszás, mint engem



Elhatároztam, hogy mindenképpen ezt a szakot fogom elvégezni ezen az egyetemen, de mi a teendő akkor, ha elsőre nem tudja valaki teljesíteni a tárgyakat (hanem mondjuk öt tárgyból hármat)?



Segítségeteket köszönöm!


2016. nov. 30. 08:20
 1/3 E1992 ***** válasza:
100%

Szerintem keress magántanárt vagy felsőbbéves diákot, aki el tudja magyarázni neked amit nem értesz. Nem gáz, ha elsőre nem megy valami. Ne szegje kedved a kezdeti sikertelenség. Kitartással, szorgalommal be lehet hozni a hiányosságokat!

Sok sikert, kitartást! :)

2016. nov. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást :)


Igazából a legnagyobb félelmem az, hogy annyira nem menne semmi, hogy egyszer átraknak fizetősre vagy kirúgnak a kreditek hiánya miatt


Az első félévben már vannak is tárgyak amiből nem lesz aláírásom, és az azt jelenti hogy sem azok a kreditek nem lesznek meg egy év (két félév) alatt, sem azok amik ráépülnek (tegyük fel, hogy amiből kapok is aláírást, abból le tudok vizsgázni)



Mindenképpen el akarom végezni, de mindig úgy érzem hogy mások többet tudnak és jobban tájékozottak

2016. dec. 1. 10:11
 3/3 E1992 ***** válasza:

Ha félév elejétől jársz magántanárhoz, megérted a tananyagot, gyakorolsz, akkor nem hiszem, h ne mennél át a vizsgákon (következő félévre vonatk.).

Ne görcsölj ennyit rajta. Hidd el, h meg tudod csinálni. Nem mindenki jön az egyetemre jó erős gimnáziumból. De az első 2 félévben be lehet hozni a lemaradást, s utána nem érzed majd, h ez egy lehetetlen küldetés.

Bízz magadban, merj segítseget kérni! A 2. felevben vegyél fel több szabadon választható tárgyat. Ezzel nő a teljesített kreditek száma. Számold ki okosan, h hány szabadon választhatót kell felvenned, h ne tegyenek át.

Kitartást és hidd el magadról, h meg tudod csinálni!!! Hajrá!

2016. dec. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!