Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A magyar felsőoktatás felépíté...

A magyar felsőoktatás felépítése és versenyképessége zéró?

Figyelt kérdés

A minap olvastam, hogy a cégek már maguk képezik ki az informatikusokat, mert akkora hiány van belőlük. Én gépészmérnöknek tanulok, de a rálátok más képzésekre is a Műegyetemen.


Miért csinálja azt a BME, hogy kiszórja az infos hallgatók több mint felét? Ugyanis belőlük sosem lesz mérnök. Amikor azt hangoztatják, hogy műszaki szakemberekre van szükség bla bla bla. Akkor miért kell feleslegesen szívatni a hallgatókat?! Irreális és elavult követelményrendszerrel? Ugyanez nálunk is? Mikor jön már végre rá valaki, hogy az ipar fejlődött 30 évet?!


2016. dec. 29. 13:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Első féléves mérnök hallgató vagyok ( egyelore ) . Itt mar a vizsgaidőszak előtt kiszortak a társaság felét. Nálunk azert szórják ki az embereket, mert mindenki tanul mindent...Az egyetemek nem tudnak annyira specializált tudást adni, ami téged igazán érdekelne, igy a szakma minden részébe kapsz megvilágítást, es még ha az nem is a te pályád, akkor is le kell vizsgazz belőle. Itt is olyanokat tanulunk aminek semmi köze nincsen a kepzeshez, illetve bizonyos egymásra épületek feleslegesek mert azt amit az tudni kell a következő tárgyra, egy délután alatt meglehet tanulni. De más szakokon is így van.


Én azt hallottam, hogy a BME-n a diplomát kapok átlagosan 26 évesek az alapképzés elvegzesenel.


Nos szerintem kettő gond van. Az egyik az, hogy nagyon rossz a középiskolás oktatásunk, nem tanulunk annyit az adott tárgyból, amennyi kell . A másik pedig h az egész egyetemi oktatás rendszer szar. Felesleges tárgyak, felesleges egymásra épületek, túl általános, valamint csak a legjobbaknak akarnak diplomát adni. Szerintem h ha javulna a kozepsulis oktatás, és felkészültebben érnénk el az egyetemet akkor csak még több szoptatást kapnánk, mert az egyetemek törekednek arra, hogy csak a legtehetsegesebbek kapjanak diplomát..Szerintem

2016. dec. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok


Egymásra épülések akart lenni, illetve a 26 éves kortól az infos hallgatókra vonatkozóan hallottam

2016. dec. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemeket nem érdekli ki kap diplomát. Nem a legtehetségesebbek kapnak. Nagy adag Szerencse kérdése ki kap és ki nem.

A körülményeken is sok múlik, ki milyen családból jött, tud-e különórákat venni stb.

z egyeteket azért nem érdekli a dolog, mert nincsenek rákényszerítve a minőségi oktatásra, mert nem is tudnák megtenni a fentiek miatt. Nincs kontroll, nem követel tőlük senki semmit ezért őket se érdekli ki kap diplomát meg ki nem. Most olyan rezsim van, hogy minél kevesebben kapjanak diplomát, ezt akarják ez a cél, ezért az oktatás színvonalát nem is fogják tovább emelni.

Hogy lehet a BME-m évente 720 új mérnökinformatikust minőségileg képezni? Sehogy. A BME VIK erre nem képes, nincsenek erre felkészülve se technikailag se személyügyileg.

2016. dec. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 BiTOPro97 ***** válasza:
65%

Körülbelül igaz, jobbára azt a pár szakot kivéve amit még az angolok is akkreditáltak. Húgom is ilyenbe járt, jó ő orvos lesz, ... .


Amúgy én az egyetemünk középiskolájába jártam, de mivel vannak gimisek is itt, sok tárgyból már többet tudok, amit középsuliban tanítottak is. Az osztott képzésre járok nyújtanak jellemzően borzasztó eredményt. De legalább kevésé terhelik le az iskolát, és hozzák a fejpénzt. Még a középiskolához képest is lebutított anyagban járnak, elnyújtva harmadik évben BA-ra elvégzésére készülve.


Amúgy művészeti sulikból van kiszórás. De a büfészakokon, itt nem csak bölcsész, kommunikáció, hanem sok-sok reál szakot is felsorolhatnék ahol eltengődnek többségében az emberek, és még diplomát is kapnak sokszor.


Amúgy legalább a szakmai oktatás magas színvonalú nálunk. Jó ott szakmai gyakorlat van, meg vizsgamunkák.


A felsőoktatásba itthon legtöbben nem tanulni mennek/jönnek.

2016. dec. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
20%

Be lehet fejezni a büfészakozást, kedves előző. A kommunikáció vagy valamilyen nyelvszak valakinek az érdeklődése, vagy akár az egész élete. Nem csak mérnökökre van szükség egy társadalomban, hanem olyan emberekre is akik jól beszélnek idegennyelv(ek)en.

Sajnos akik jól beszélnek idegen nyelven és végeztek mellé egy kommunikáció szakot, úgyanúgy elmennek ebből az országból, mint a végzett nyelvet beszélő mérnökök. Semmi különbség nincs. Ebben az országban nem igazán becsülik meg se egyiket, se másikat. Szóval nem kell a sznob mérnök duma.

A mérnök nem tud eladni, nem ért a design-hoz vagy a PR-hoz, a kommunikációt végzett ember meg nem tud AutoCad-ben csőkötést vagy bonyolult ipari berendezést megtervezni.


Kiegészitik egymást ezek a szakok és az azon végzett emberek, egy jól működő cégnél mindkettőre szükség van.


Nem azért van munkaerőhiány mert az iskolák kommunikáció vagy nyelvészszakosokat képeznek, hanem mert könnyűvé vált a nyugati országokba költözés és ezt sokan nemcsak megtehetik, hanem valóban meg is teszik. Most már késő ezen lamentálni, ez a munkaerőhiány csak erősödni fog.

Ezt nem csak a jelenlegi kormány cseszte el, hanem az előtte lévő 3 úgyszintén. Kezet foghatnak.

A cégek pedig csak a saját céges szinten használt programokra, rendszerekre képeznek fejlesztőket. Egy Lufthansa Systems által szervezett és elvégzett képzéssel nem fogsz tudni mit kezdeni egy Graphisoftnál. Tök más rendszer, más logika. Oda kifejezetten pályakezdőket vesznek fel, hogy nulláról építsék fel őket.

Az oktatásban pedig nem véletlen alakult ki a duális képzés. Nézz utána mire jó. Akinek van esze már ilyen képzésre jelentkezik.

2016. dec. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 BiTOPro97 ***** válasza:
51%

Kommunikációszakosok zöme biztonság politikai szakértőként végez. :O :D Mer(t) az kell ide.


Amúgy meg én is német nyelv terültre dolgozóm, irodalmi folyóiratokba mint illusztrátor. Jó én kettős anyanyelvű vagyok német és magyar, és nagyi volt az óvoda és napközi is. Nagyi aki a lakásban csak németül volt hajlandó beszélni világéletében. Emlékszem arra a kamaszkori pillanatra amikor meghallottam először magyarul megszólalni. Amúgy meg a tanulás után, német klasszikusokat kellett olvasni 7 éves korunktól, ikerhúgommal egy asztalnál. Hál Istennek!

Játékot csak hétvégén láttam, amikor anyám éppen nem volt ügyeletes a kórházban. Meg amikor Németországban voltunk kint két tanévet, nem volt nagyiféle napközi.


A büfészakot pont azokra értem, amik és akik nem tudnak elhelyezkedni a végzettség és végzettségükre alapozva.


Magyarul borzalmas a helyesírásom, ez marad is, de legalább német és angol nyelven hibátlan.


Kicsit elbeszéltünk egymás mellett.


Itthon meg párszázalék okos cég fizeti meg a jó munkaerőt.


Mosogatógép garanciális szervize is arra volt, jó, hogy az általuk még többlet hibát okozó szerelőt helyettesítendő rájöjjek, csak ismerősnél bevált szerelő fog megfelelő és "vastag ceruzával" kiszámlázott munkát végezni csak.

2016. dec. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!