Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha körülbelül 48 ponttal...

Ha körülbelül 48 ponttal többet érek el a felvételi ponthatárnál mennyire nagy esélyem van bekerülni a BME-re?

Figyelt kérdés
Úgy számoltam(amit elvárok magamtól),hogy 418 pontot szerzek kb az érettségikkel és a ponthatár az előző éven 370 volt. Így már számolhatok vele hogy felvesznek az egyetemre nem ?

2017. jan. 2. 00:44
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
83%
De minél erősebbek az alapjaid és szorgalmasabban tanulsz, annál nagyobb az esélyed arra, hogy elvégezd! Ne érdekeljen, hogy a hallgatók felével ez van meg az van, ha odajutsz, akkor a saját előrehaladásodra koncentrálj majd. Az sem igaz, hogy senkinek nem adnak diplomát, csak sokan vannak (részben az alacsony pontszámok miatt is), akik gyenge alapokkal jönnek a képzésre, és nem bírják felvenni a tempót. Az összes ismerősöm, aki a BME-re járt (és nem egy ilyen ismerősöm van) csúszás nélkül elvégezte, szóval ha nem is ők a "nagyátlag", azért messze nem igaz, hogy kevés az esélyed arra, hogy meglegyen.
2017. jan. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:
56%

A BME és BME között azért van különbség.

Nyilván az nem vigasztalja a több száz hallgatót a VIK-en aki nem kap diplomát, ha vannak néhányan akik időben elvégzik. Meg azok is hálát adnak az égnek, akik 5 év alatt végzik el. A felvételi pontoktól nem függ semmi. Olyan 450 pont felett felvettek között nagyobb arányban elvégzik, mint az alattiak, de ők sem mind. Szóval a felvételi pontok nem garancia semmire, nem beszélve a 420 alatti pontosokról. 720 hallgatót fognak felvenni erre a szakra, ami a kérdésben van és jó, ha ebből 200 valamikor végezni fog. Nem is lesz több a ponthatár szerintem mint 370, vagy inkább kevesebb lesz, mivel több hallgatót fognak felvenni.

2017. jan. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
70%
Én csak annyit mondtam, hogy attól, mert a szakon magas azoknak az aránya, akik valamilyen okból nem fejezik be, ő még befejezheti. Kár ezzel riogatni, majd nyilván látja a saját esélyeit, ha eljut oda. Egyelőre egy jó matek (és gondolom fizika?) érettségit kell összehoznia, az erős alapok meg inkább segíteni fognak, mint a nem erős alapok.
2017. jan. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:
36%

Ez a baj, hogy olyan területen adsz tanácsot, amiről fogalmad sincs. Ráadásul nem is a karra jársz. Fizika: nem feltétlen kell erősnek lenni ezen a szakon, másik szakon viszont igen.

Ezek a száraz tények, amiből mindenki olyan következtetést von le amilyet akar, csak jó ha tudják az érintettek, mert még most meggondolhatják magukat. Ha elkezdték az egyetemet, mert igazán könnyű bejutni erre a szakra, és utána csalódnak, az sem jó.

2017. jan. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
42%
Megint itt a 60%-os aki nem tudta elvégezni a BME-t, és vérig van sértődve, ezért ott szidja a VIK-et ahol csak tudja...
2017. jan. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:
35%

Te meg GPK-s vagy nem?

Honnan tudod mi van pontosan a VIK-en?

2017. jan. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 anonim ***** válasza:
70%
Vannak VIK-es ismerőseim, senki nem panaszkodik úgy ahogy te
2017. jan. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim ***** válasza:
0%
Akkor az ismerőseid tudják, hogy amiket leírok tények. Nem panaszkodás, hanem tények.
2017. jan. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:
56%
Nem tudtam, hogy BME-snek kell lenni ahhoz, hogy megmondjam, hogy tök fölösleges lehúzni valakit, hogy valszeg úgyse végzi el, miközben még fel se vették. Ráadásul ismerek BME-seket és a tanácsokat, amiket adtam egy az egyben tőlük hallottam (mint már fentebb írtam, el is végezték).
2017. jan. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim ***** válasza:

Én se állítottam, hogy nem végzi el senki. Vagy azt állítottam?


Azért mert néhányan elvégzik, nem szabad azt a következtetést levonni, hogy mindenki elvégzi és ezt a reményt sem szabad alaptalanul táplálni az újakban, mert nagyon sokan nem végzik el. Statisztikailag a kevés pontja miatt a kérdező sem fogja elvégezni - valószínűleg, statisztikailag. A többség esetében a statisztika sajnos bejön.

2017. jan. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!