Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha körülbelül 48 ponttal...

Ha körülbelül 48 ponttal többet érek el a felvételi ponthatárnál mennyire nagy esélyem van bekerülni a BME-re?

Figyelt kérdés
Úgy számoltam(amit elvárok magamtól),hogy 418 pontot szerzek kb az érettségikkel és a ponthatár az előző éven 370 volt. Így már számolhatok vele hogy felvesznek az egyetemre nem ?

2017. jan. 2. 00:44
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként azért írtam, hogy bölcsész vagy mert ontod a szót, tök értelmetlenül meg fölöslegesen. milyen szakos vagy és melyik egyetemen? mert amíg ezt nem írod le, nem vagy hiteles.


Ugyan már. Ez nem a kívánságok műsora.

Ez nem úgy megy hogy jaj de szeretnék valamit, akkor az meglesz. Sokan fognak akarni ide jönni, 720 hallgatót szándékoznak felvenni. Fel is fogják venni. 200 fogja talán befejezni elvégezni valamikor. A többi 400-500 hallgatónak teljesen felesleges volt felvételiznie, mert nem végzi el. Ezért látva ezt a nagy számot, nem érdemes próbálkoznia soknak. Hiába veszik fel, nem lesz sikeres. Sokkal sikeresebb lehet másik egyetemen, ahonnan ugyanolyan jó állásokat kaphat meg. Ezért felesleges a VIK-re jönni, mert jó fizetés máshol is megszerezhető korrektebb oktatás mellett. Összekevered a dolgokat. nem azt mondtam ne menjen mérnöknek. Vagy ezt mondtam? Menjen mérnöknek és keressen sokat, csak nem a VIK-en vezet ehhez egyedül az út. Azt mondtam, hogy fölösleges a VIK-re jönnie az előbbiek miatt, és túl sok időpocsékolás.

2017. jan. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:
53%

"Sokan fognak akarni ide jönni, 720 hallgatót szándékoznak felvenni. Fel is fogják venni. 200 fogja talán befejezni elvégezni valamikor"


Erről amúgy tudsz mutatni valami hiteles statisztikát? Mármint arról, hogy ilyen arányok vannak.


Mert pl. a gépészkarról is lehet ilyeneket hallani, nekem legalábbis sokan mondták, hogy a hallgatók fele nem végzi el, de valóság az, hogy kb 70-75% elvégzi...

2017. jan. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, hogy a gépész karon mi a helyzet meg nem is érdekel. Mechatronika szakon hányan tanultok évfolyamonként?


Kérdezd meg az oktatási dékánhelyettest még elszomorítóbb adatokat fog mondani.

2017. jan. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 anonim ***** válasza:
110-120 fő kb. (ha németeseket is beleszámoljuk)
2017. jan. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 anonim ***** válasza:
a németesek kb 15-20 vannak
2017. jan. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim ***** válasza:
56%

Azért egészen más 100 hallgatót oktatni, mint 720-at, nem?

Főleg 100 450 pont feletti hallgatót.


Egyre romlik az oktatás színvonala a VIK-en és ha 720 hallgató lesz felvéve, akkor még rosszabb lesz a helyzet az oktatás színvonalát illetően.

2017. jan. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:

100 embert nyilván könnyebb oktatni, mint 720-at, ezt nem vitatom...


De akkor vegyük a gépészmérnököket, ők jó sokan vannak, pontos számot nem tudok, de kb 500-600 fő közé saccolnám. Az évnyitón azt mondták nekik, hogy nézzenek jobbra és balra, nézzék meg kik ülnek mellettük, mert az egyikük nem lesz ott a diplomaosztón... Aztán hozzátették, hogy ez csak poén volt, régebben tényleg ilyenek voltak az arányok, de ma már olyan 75% el tudja végezni az egyetemet

2017. jan. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:
Ezért én is azt tanácsolom a kérdezőnek, hogy a BME GPK-ra menjen, mert ott lényegesen jobb a színvonal és végzettek aránya.
2017. jan. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:
78%
Én meg azt, hogy csinálja azt, ami érdekli... Ha mérnökinfóra akar menni, akkor menjen mérnökinfóra. És én biztatom is, nem írom le, hogy úgysem tudja elvégezni, mert ez csakis rajta múlik.
2017. jan. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:
0%

Elég felelőtlenül biztatod itt. Mert ha nem sikerülne neki mégse, akkor felelősséget vállalsz érte, hogy a biztatásod ellenére mégsem sikerült neki? Vagy felelősséget már nem vállalsz érte?


Egyébként én sem mondtam, hogy ne menjen mérnökinfóra. Az egy nagyon jó szak és sok helyen nagyon jó ez a szak az országban.

2017. jan. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!