Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha körülbelül 48 ponttal...

Ha körülbelül 48 ponttal többet érek el a felvételi ponthatárnál mennyire nagy esélyem van bekerülni a BME-re?

Figyelt kérdés
Úgy számoltam(amit elvárok magamtól),hogy 418 pontot szerzek kb az érettségikkel és a ponthatár az előző éven 370 volt. Így már számolhatok vele hogy felvesznek az egyetemre nem ?

2017. jan. 2. 00:44
1 2 3 4 5 6 7
 61/66 anonim ***** válasza:
70%

Nem kábít... ez így van. Te most tényleg egy bukott VIK-es vagy, vagy egy provokátor, akinek a munkája, hogy lejárassa a VIK-et?


Önkényesen nem emelhet ponthatárt az egyetem, más kérdés, hogy tudja befolyásolni, pl. kevesebb helyet hirdet meg, vagy mondjuk a szakra kötelezővé teszi az emelt szintű érettségit (bár azt hiszem erről is az állam dönt, szóval az utóbbi lehetőség talán nem játszik)

2017. jan. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/66 anonim ***** válasza:

Ne kábítsál!


Most azt mondod, hogy a BME VIK azért vesz fel 720 hallgatót, mert az állam kötelezi erre? Pedig nem is akarna 720-at felvenni? Mennyit akarna felvenni?

2017. jan. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/66 anonim ***** válasza:
Az állam ad ennyi helyre támogatást. Most nem fogják az oktatásra, kutatásra és az iskola fejlesztésére adott pénzt kidobni az ablakon, mert nem mindenki végzi el.
2017. jan. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/66 anonim ***** válasza:
0%

Erről van szó. Ezt írtam , ha vissza olvasol.


Ezért átverés a BME VIK mérnökinformatikus képzés mert a kar tudja, hogy ennyi embert nem tud kiképezni és nem is akar. Ezért az emelt érettségi felvetése az csak mese, érdemben nem befolyásolja, hogy a kar annyi hallgatót vesz fel, amennyit engedélyeznek neki, illetve ezen belül amennyit akar. A BME VIK-re a legjobbak kerülnek be és a legjobbak közül sokan nem tudják elvégezni ez a lényeg.

2017. jan. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/66 anonim ***** válasza:
Már bocs, de ettől függetlenül még bárkinek van lehetősége elvégezni.
2017. jan. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/66 anonim ***** válasza:
0%
Így van, lehetősége egészen pontosan azoknak van csak akiket felvesznek, de ez a lehetőség elég csekély. Aki ezt megkockáztatja, tegye, az ő dolga. A képzés színvonalához képest túl nagy ár ez a kockázat, szerintem.
2017. jan. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!