Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha körülbelül 48 ponttal...

Ha körülbelül 48 ponttal többet érek el a felvételi ponthatárnál mennyire nagy esélyem van bekerülni a BME-re?

Figyelt kérdés
Úgy számoltam(amit elvárok magamtól),hogy 418 pontot szerzek kb az érettségikkel és a ponthatár az előző éven 370 volt. Így már számolhatok vele hogy felvesznek az egyetemre nem ?

2017. jan. 2. 00:44
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
0%
Akkor meg miért mondana bárki ilyet, ha te sem mondtál ilyet? Miért kellene nekem ilyet mondanom?
2017. jan. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim ***** válasza:
Attól, mert valami nem biztos, bekövetkezhet. Szerintem ne itt és most kezdjünk el filozofálni, mindent leírtam előbb már ezerszer, olvasd el. Mondtam már, hogy ha nem akarod megérteni vagy elfogadni, miről beszélünk neked többen is, semmi baj, ez a te döntésed, de légyszi ne járjuk meg ugyanazokat a köröket ezredjére is, mert lenne életem, az meg marha unalmas lehet, hogy van egy kérdésem kitéve, és már negyven kérdés óta nem arra válaszolnak, amit akarnék. Tudom, nem kellene ennyire triggerelhetőnek lennem, hogy újra és újra elolvasom a reakcióidat, amikor demagógul vitatkozol, de sajna sose tudom megállni, úgyhogy légyszi legyél erősebb nálam, állj fel a gép mellől és csinálj valami mást. Már mindent elmondtál a VIK-ről, amire a kérdező kíváncsi lehetett, talán többet is. Itt már senkit nem tudsz meggyőzni, és azt hiszem, én sem.
2017. jan. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 anonim ***** válasza:
0%

Örülök, hogy elismerted, hogy össze-vissza írtál mindent, és ellentmondásosan.

Az a lényeg a későbbiekben, hogy egyik szavaddal ne üsd a másikat.

De ne keseredj el, mert fejlődő képes vagy. Puszi.

2017. jan. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 anonim ***** válasza:
40%
Dicsérjétek már meg a 60%-os válaszadót, hogy a BME VIK-en van, annyira látszik, hogy ez hiányzik az életéből. :D Gratulálok Pajti, te vagy az evolúció csúcsa, ha fele annyit érek el az életben, mint te, már sikeres leszek! (Y)
2017. jan. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 anonim ***** válasza:
0%

"ha fele annyit érek el az életben, mint te, már sikeres leszek"


Ez biztos, jól látod! De szerintem képes vagy rá.

Szóval beszélni kell a problémákról, mert különben soha nem fog megoldódni.

2017. jan. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 anonim ***** válasza:
57%
Az átlag 428-körül szokott lenni, hiába alacsony a ponthatár. A kar nem győzi hangsúlyozni az emelt szintű érettségi letételét, ugyanis azok nagyobb eséllyel maradnak bent. És sokan megcsinálták: lásd magas átlagpontszám. Semmi nem garancia persze, de ha időben megszokod, hogy tanulni kell, és kialakul benned egy szemléletmód, akkor jó úton jársz. Az én ismerőseim nagyrésze, akik bent maradtak legalább egyből emeltezett! Aki nem az bukdácsol... Aki 2-ből, az még nem is bukott! Ez nyilván csak egy szűk csoport, de mindenesetre elgondolkodtató. Az emelt csak azért nem kötelező, mert hivatalból az ugyanolyan diplomát adó képzések ugyanolyan bemeneti (felvételi) követelményekkel kell, hogy rendelkezzenek, és ezt a volt főiskolák (pl.: Kandó) nem bírnák.
2017. jan. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:
0%

Teljesen mindegy az emelt vagy nem emelt kérdése a BME VIK-en. Ha akarná a BME VIK lehetne emelt, mert azt mondaná, hogy csak a 450 pont felettieket veszi fel.


Csak akkor nagyon kevesen lennének, nem kapnának annyi fejpénzt. Most 720 hallgatót fognak felvenni csak az MI-re. Nem kevesebb hallgatót, hanem többet. Nem magasabb lesz a felvételi pontszám, hanem kevesebb valószínűleg.

Az emeltekről ennyit. Ez átverés. 720-at felvesznek és ennyit nem is tudnak képezni, így sokan kiesnek majd az első félévben. Nem a létszámot kellene emelni, hanem a ponthatárt. Ezt megtehetnék, de nem teszik.

2017. jan. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim ***** válasza:
55%

De nem elbátortalanítani kell valakit, azzal hogy úgysem csinálja meg...


Aztán lehet egész életében bánni fogja hogy meg se próbálta.


Inkább azt bánja meg, hogy megpróbálta, mint azt, hogy nem próbálta meg. Sokkal rosszabb érzés az utóbbi, elég sokszor tapasztaltam

2017. jan. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:
Logika mester, az egyébként megvan, hogy az egyetem önkényesen nem emelheti a ponthatárt, hanem a jelentkezők pontszáma határozza meg?
2017. jan. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 anonim ***** válasza:
A ponthatárt a jelentkezők pontszáma határozza meg, és annyi jelentkezőt vesznek fel, amennyi helyet meghirdetnek. Minimumponthatárt az állam szabhat meg képzésekre. Te biztosan a BME-re jársz?
2017. jan. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!