Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Beperelt a magyar állam,...

Beperelt a magyar állam, tandíj visszafizetési kötelezettség miatt. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Eddig egy levélírás erejéig futotta, még nem küldtem el. Ha bármi ötletek, javaslatotok van szívesen fogadom. Oltani lehet, leszarom :) Tisztelt BGE KVIK! Hozzátartozóim révén értesültem arról, hogy jelenleg eljárás folyik ellenem. Gazdasági menekültként, viszont semmilyen támogatást nem kapva próbálok egy másik uniós országban új életet kezdeni. Tanulmányaimat ennek következményeként kénytelen voltam megszüntetni. Ahogyan arról bizonyára Önök is tudnak, intézményük névváltoztatáson ment keresztül. Számomra ez azt jelentette, hogy megszűnt az intézmény amiben tanulmányaimat folytattam, további kötelezettségem a megszűnt intézmény felé nincs. Tízezrével folyamodnak ehhez a megoldáshoz cégek Magyarországon, és folytatják működésüket, úgymond tiszta lappal. Most mégis arról kapok információkat hogy végrehajtást indítványoztak ellenem. Nem rendelkezek végrehajtásban elvehető vagyonnal,a jogalapot is vitatom. Ellenben annak a lehetősége mélységesen aggaszt, ha a végrehajtás kiterjeszthető a hozzátartozóimra. Nyilván a jog ilyet nem ismer, de nem érdemlik meg, hogy emiatt a nézeteltérés miatt elvigye a végrehajtó a házukat, például. Reményt nyújt az a kitétel számunkra, miszerint : " 48/P. § 4 A visszatérítési kötelezettség személyhez kötődő kötelezettség, mely nem terheli a hagyatékot. " Ha jól értelmezem, ez azt jelenti hogy a kötelezettség engem terhel, másra ki nem terjeszthető. Ezen okok miatt kérem az ellenem folyó eljárás megszüntetését, illetve amennyiben ez nem lehetséges a végrehajtási eljárás ide vonatkozó kitételeiről való tájékoztatást.

2017. jan. 11. 11:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a levél kb. öngyilkosság!

1. A névváltoztatásra hivatkozni annyira nevetséges, hogy hitelteleníti az egész kérelmet!

2. Azt emlegetni is veszélyes, hogy a hozzátartozói vagyonát lefoglalják!

3. Senkit nem érdekel, a cégek hogyan folytatják a működésüket, irreleváns, csak mellébeszélés!


Szerintem:

1. A jogalapot vitathatod, de minek, nincs igazad!

2. Nézd meg, mit írtál alá, abban TALÁN találsz valami fogódzót!

3. Hozzátartozók vagyonát meg se említsd!

4. SEMMILYEN irreleváns témakört ne érints!

Szerintem itt max. a részletfizetés és az adósságod átütemezése jöhet szóba, mivel nem vagy az országban, így itthon gondolom nem tudod képzési költséged ledolgozni - de hát én nem vagyok jogász.

Az irományod azonban annyira LAIKUS, és annyira csapongó, és annyira nincs benne egyetlen objektív ÉRV sem, hogy MINDENKÉPPEN konzultálj egy jogásszal, és ő szövegezze meg a választ, különben semmi esélyed sem lesz!

2017. jan. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Színpadias maszlag, ráadásul a címzettnek semmi köze az ügyhöz.
2017. jan. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszodat! Másra nem tudok nagyon hivatkozni, tudom hogy gagyi a névváltoztatásra hivatkozni, de ennél többre nem telik. Gyereket nem nevelek, beteg nem vagyok, indokolt esetben elengedik de ezen kívül mi indokom lehetne... A céges rész valóban nem a legjobb, kiszedem.


Azért említem meg a hozzátartozók vagyonát mert én vállalom a felelősséget, csak őket nem akarom bajba keverni.

2017. jan. 11. 12:08
 4/13 A kérdező kommentje:
Azért valami jelentősége csak lehetne hogy valami egyetem vagy főiskola. Ennyi erőből lehetne pénzcsináló humánrobotképző és lehúzó intézet is.
2017. jan. 11. 12:09
 5/13 A kérdező kommentje:

Kicsit átalakítottam: Tisztelt BGE KVIK! Hozzátartozóim révén értesültem arról, hogy jelenleg eljárás folyik ellenem, jelen levelemet emiatt írom.


A körülmények sajnálatos módon nem teszik lehetővé a Magyarországon történő boldogulásomat.Önhibámon kívül, a megnehezedett anyagi helyzetem miatt voltam kénytelen otthagyni hazámat. Gazdasági menekültként, viszont semmilyen támogatást nem kapva próbálok egy másik uniós országban új életet kezdeni. Tanulmányaimat ennek következményeként kénytelen voltam szüneteltetni.


2016. január 1-jétől intézményük formaváltáson ment keresztül. Számomra ez azt jelentette, hogy megszűnt az intézmény amiben tanulmányaimat folytattam, további kötelezettségem a megszűnt intézmény felé nincs. Most mégis arról kapok információkat hogy végrehajtást indítványoztak ellenem.


Amennyiben a BGF és BGE mégis ugyan az az intézmény, akkor miben mutatkozik meg a különbség az akkori és jelenlegi forma között? Van lényegi eltérés amire hivatkozhatok, vagy ez amolyan marketingfogásként fogható fel ?


48/P. § 4 A visszatérítési kötelezettség személyhez kötődő kötelezettség, mely nem terheli a hagyatékot.

Nem rendelkezek végrehajtásban elvehető vagyonnal, ez alapján a kitétel alapján a végrehajtás nem kiterjeszthető.


Ezen okok miatt kérem az ellenem folyó eljárás megszüntetését, illetve amennyiben ez nem lehetséges a végrehajtási eljárás ide vonatkozó kitételeiről való részletes tájékoztatást.

2017. jan. 11. 13:06
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Küldd csak el nekik... baromi unalmas ám a munkájuk egész nap csak ülnek az irodájukban... legalább lesz egy jó napjuk. Én már a "gazdasági menekültnél" nagyon jól szórakoztam. A többi már csak a ráadás :D.


Viccen kivul... ha otthagytad az iskolat tartozassal, akkor tartozasod van, es kesz. Amit be fognak hajtani, hiaba erzed magad gazdasagi menekultnek. A kerdes csak annyi, hogy meddig akarsz ilyen nevetseges levelekkel szarakodni. Amig az egymilliobol (most mondtam valamit) 15 millio lesz? Hidd el, vegrehajtas eseten nagyon gyorsan megnovekednek a koltsegeid, szoval jobban jarsz, ha rahajtasz egy jogos koveteles kifizetesere.

2017. jan. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem vagyok az a fajta aki csak úgy feladja, és úgy érzem ez nem egy vesztett helyzet. Nyilván ironizáltam a gazdasági menekültnél, örülök hogy kellemes momentumok is születnek a helyzetből. :) Azt írták hogy önhibáján kívül indokolt esetbe elengedik a tartozást... Az hogy ekkora szarba van az ország csak nem lehet az én hibámnak felróni. De erre majd egy következő levélbe térek ki ha nem fogadják el ezt a mostanit. Egyébként meg tényleg nincs semmim, a fizetésem se az én számlámra jön, amúgy is kiakarok költözni tanyára tavasszal, nyilván az se az én nevem lesz és akkor még úgyis legyőzöm a magyar államot, ha nem adnak kegyelmet.
2017. jan. 11. 13:41
 8/13 Estádio de Felchút ***** válasza:
73%

Koma, te most tátott szájjal akarsz berohanni a f.aszerdőbe.

El ne küldd ezt a levelet! Ha a magyar állam felé van tartozásod, akkor ezt adók módjára fogják behajtani. A legőszintébb és legjóindulatúbb tanácsom: fizesd vissza, amivel tartozol. Minden más megoldással kötelet teszel a saját nyakadra.

2017. jan. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"úgy érzem ez nem egy vesztett helyzet" - csak mert iszonyúan rossz a helyzetfelismerésed

"Nyilván ironizáltam a gazdasági menekültnél, örülök hogy kellemes momentumok is születnek a helyzetből" - ez egy HIVATALOS levél akarna lenni, iróniának itt NINCS helye!

NE küldd el így! Konzultálj ügyvéddel! SZAKSZERŰ megfogalmazásra van szükség, nem babra megy a játék! Iszonyúan naív vagy, ha azt hiszed, egy ilyen kaliberű levéllel bármit is elérsz! Az ÁLLAM beperelt - ennek azért mondania kellene nejed valamit!

2017. jan. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen, valójában sajnos én is ezt érzem, hogy jó eséllyel muszáj lesz befizetni :/ . De még csak hogy meg se próbáljam megoldani, az nem az én stílusom. Az adók módjára behajtást meg hajthatják ha egyszer nem szándékozok hazatérni. Viszont az Unión belül kívánok maradni, ez megnehezíti a helyzetet, igaz lefoglalni akkor sincs mit, de megtalálják a módját tuti, ez a dolguk :/
2017. jan. 11. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!