Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Beperelt a magyar állam,...

Beperelt a magyar állam, tandíj visszafizetési kötelezettség miatt. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Eddig egy levélírás erejéig futotta, még nem küldtem el. Ha bármi ötletek, javaslatotok van szívesen fogadom. Oltani lehet, leszarom :) Tisztelt BGE KVIK! Hozzátartozóim révén értesültem arról, hogy jelenleg eljárás folyik ellenem. Gazdasági menekültként, viszont semmilyen támogatást nem kapva próbálok egy másik uniós országban új életet kezdeni. Tanulmányaimat ennek következményeként kénytelen voltam megszüntetni. Ahogyan arról bizonyára Önök is tudnak, intézményük névváltoztatáson ment keresztül. Számomra ez azt jelentette, hogy megszűnt az intézmény amiben tanulmányaimat folytattam, további kötelezettségem a megszűnt intézmény felé nincs. Tízezrével folyamodnak ehhez a megoldáshoz cégek Magyarországon, és folytatják működésüket, úgymond tiszta lappal. Most mégis arról kapok információkat hogy végrehajtást indítványoztak ellenem. Nem rendelkezek végrehajtásban elvehető vagyonnal,a jogalapot is vitatom. Ellenben annak a lehetősége mélységesen aggaszt, ha a végrehajtás kiterjeszthető a hozzátartozóimra. Nyilván a jog ilyet nem ismer, de nem érdemlik meg, hogy emiatt a nézeteltérés miatt elvigye a végrehajtó a házukat, például. Reményt nyújt az a kitétel számunkra, miszerint : " 48/P. § 4 A visszatérítési kötelezettség személyhez kötődő kötelezettség, mely nem terheli a hagyatékot. " Ha jól értelmezem, ez azt jelenti hogy a kötelezettség engem terhel, másra ki nem terjeszthető. Ezen okok miatt kérem az ellenem folyó eljárás megszüntetését, illetve amennyiben ez nem lehetséges a végrehajtási eljárás ide vonatkozó kitételeiről való tájékoztatást.

2017. jan. 11. 11:30
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Egyébként még az iskolánál van az ügy, nekik akarok írni.
2017. jan. 11. 14:15
 12/13 anonim ***** válasza:
Sajnálom, érdemben nem tudok segíteni, de én ott tanulok, és tuti, hogy a leveled ha el is ér hozzájuk (bár én már ebben kételkedek), nem fogják elolvasni, több hónapnyi időt spórolnál magadnak, ha személyesen mennél be csapkodni az asztalt az illetékeseknél. (Ja és amúgy kicsit úgy hangzik, mintha okosat és hivatalosat szeretnél írni, de őszintén eléggé hemzseg a hibáktól a leveled, szerintem gondold át, mielőtt hirtelen cselekednél.)
2017. jan. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Ennyi telik Tőlem, személyesen megaláznának szerintem meg még ennyire összeszedett se tudnék lenni. Köszönöm mindenkinek a hozzászólást, elküldtem már a levelet, a folytatást várom izgalommal !
2017. jan. 11. 15:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!