Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az ELTE vagy a Pázmány jogi...

Az ELTE vagy a Pázmány jogi kara jobb?

Figyelt kérdés
Jogász szeretnék lenni, de nem tudom eldönteni, hogy melyik egyetemre menjek. Esteleg, ha valaki épp most tanul valamelyik suliban vagy nem olyan rég végzett, tudna nekem mesélni? Már mindent hallottam mindkét egyetemről, úgyhogy kissé összezavarodtam.

2017. jan. 19. 18:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

ELTE-n hatalmasak az elvárások, de ők semmit sem nyújtanak, még hatályos tankönyv sincs. Két hete az egyik előadó a teljes évfolyam előtt közölte, hogy

1. nem tudja, miért ő oktatja ezt a tárgyat

2. a téma olyan bonyolult, hogy meg sem próbálja elmagyarázni (köszi, akkor majd a Google-től biztos jobban megértem...)

3. A Bányászati és Földtani Int. lehet, h megszűnt, ő nem tudja, nem követi, nem érdekli, de azért vizsgára keressünk majd rá.


ez mindent elmond -- ez nem kivétel, hanem az általános színvonal.

és mielőtt megkapnám, hogy biztosan túl lusta és buta vagyok ELTE-s diplomához: harmadéves vagyok, eddig minden vizsgám elsőre sikerült, államilag támogatott képzésen vagyok, és erősen gondolkodom a Pázmányon, úgy, hogy az átvétel valószínűleg fizetőssé tenne.

2017. márc. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, vicc, hogy pl Alkotmányjogból meg Pénzügyi jogból 2007 óta nem bírtak írni egy tankönyvet, de elvárások bezzeg vannak......
2017. márc. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
PPKE
2017. márc. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%

Csak annak éri meg a jogi pálya, akinek eleve van háttere, a családnak sok pénze.

Ezen a pályán mindig több pénzt és energiát kell befektetni, mint amit ki lehet venni belőle.

Inkább annak való, aki hatalomra vágyik, de ennek nagy ára van, főleg a nők esetében. Itt meggazdagodni nem lehet eleve gazdagnak kell születni.

2017. júl. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Utolsó jó nagy f.aszságokat ír...
2018. júl. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!