Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Építőmérnök lehetőségei?...

Építőmérnök lehetőségei? Felvételi, mit csinál, mennyire nehéz, fizetés stb

Figyelt kérdés

2017. febr. 4. 12:32
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
14%

[link]


Nagyon szívesen

2020. dec. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
3%
Ha van elég önerőd, kapsz hitelt.
2020. dec. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
44%
Egyetlen indok volt, hogy ne hagyjam ott a BME-t, mégpedig az, hogy nem akartam visszatörleszteni az állami támogatást. Undorító az egész szakma. Aki ÉMK-ra megy, az hülye.
2020. dec. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 A kérdező kommentje:

33: És ehhez a mostani kevésbé jó állapothoz is az kellett, hogy a világ pénzét "ráöntse" az építőiparra a mostani kormány, mert fontos nemzetgazdasági érdek a hazai cégek miatt. (Stadionok, sportlétesítmények, csok, babaváró, 5%-áfa stb)


Én még ezek előtt kezdtem melózni, de simán elhiszem, hogy milyen állapotok lehettek. Elég kín keserves sztorikat hallottam. Egyszerűen nem éri meg ebben vergődni.

2020. dec. 30. 00:14
 35/57 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, milyen most a helyzet, egy percet nem dolgoztam építőmérnökként. Nem is bánom.
2020. dec. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 A kérdező kommentje:
Esetleg Priviben megírhatnád, hogy mire váltottál helyette.
2020. dec. 30. 00:38
 37/57 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hiszem, hogy medencéket ás , alagutakat épít ki, meg hidakat csinál
2021. febr. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 A kérdező kommentje:

[link]


-A Green Fox hallgatói a legkülönbözőbb területről érkeznek, nagyon érdekes történetekkel lehet találkozni. Neked mi az eredeti szakmád, és miért döntöttél úgy, hogy programozásra cseréled?


Eredetileg építőmérnökként végeztem, és gyakorlatilag majdnem 8 évig az építőiparnak valamelyik szektorában dolgoztam: voltam kint sáros munkaterületen, íróasztal mögött, pénzügyekkel és innovációval is foglalkoztam.



Az építőipar után úgy érzed, megtaláltad a számításaidat?


Nekem nagyon jó döntés volt a váltás. Emlékszem, egyik este a feleségemmel a konyhában pakoltuk az edényeket, amikor hozzám fordult, és annyit mondott, köszönöm. Azt köszönte meg, hogy be mertem vállalni a váltást. Azelőtt a hét nagyobbik részét vidéken töltöttem, és folyamatosan stresszes voltam. A váltással az egész életünk átalakult: sokkal nyugodtabb vagyok, este hazaérek vacsoraidőre, miközben az életkörülményeink is jobbak lettek.

2021. júl. 25. 20:22
 39/57 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, te egy igazán megkeseredett szerencsétlen ember lehetsz ezzel a hozzáállással. Aki ennyit hisztizik építőmérnök létére, az nagyon nem lehet komoly szaktekintély, valószínűleg mindenki jobban jár a munkahelyeden, ha elmész programozni, bár gyanitom ott is hasonló sikereket fogsz elérni.
2021. júl. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 A kérdező kommentje:

Ebbe futottam bele az imént:


„Fontos lenne a korrekt bérezés, emberi (családbarátabb) munkaidő. Az építőipari cégek szeretik hirdetni, hogy "versenyképes fizetés", és "rugalmas munkaidő", a legtöbb cégre ez aligha lenne igaz ma Magyarországon. Nem csak erre a munkahelyemre vonatkozik, hanem az előzőre is, és nagyon sok ismerősömtől is ezt hallom, más cégek felől. Manapság egy kőműves vállalkozó könnyedén megkeres 2-3× annyit, mint egy 1-2 éve a szakmában dolgozó építőmérnök. Ne csodálkozzunk, hogy annyi fiatal hagyja el a pályát, vagy megy el külföldre.”

2021. nov. 24. 19:44
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!