Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Építőmérnök lehetőségei?...

Építőmérnök lehetőségei? Felvételi, mit csinál, mennyire nehéz, fizetés stb

Figyelt kérdés

2017. febr. 4. 12:32
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
77%
Teljesen igaz, de konyorgom a komuves vallalkozot miert kell egy alkalmazotthoz hasonlitani? A mernoki iroda tulajdonosaval kene, nyilvan azzal nem mukodne a nyavalygas :)
2021. nov. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 A kérdező kommentje:
A kőműves vállalkozó 18 èvesen már keres, pár év után simán katas vállalkozó, ( kata havi 50en kívül van benzin költsége meg gépeket egyebeket megvesz. De sokszor ha olyan van lassan a fővállalkozó is ad neki gépet ha vmi komolyabb kell csak "csinálja màr" ,szóval nincs tele költségekkel). Közben meg repkednek a 7-8 ezres rezsi órabèreik , de nincs mit tenni , ki kell fizetni , nincs ember . De ezek szerint mèrnök èpìtőiparba kevésbé kell, mert ott csak a szàjhuzas megy. De ez van, ha csak szakember kell az építkezéshez akkor nem is kell építő ès èpiteszmernok aztán ennyi. A mèrnöki iroda tulajdonosa meg msc-t végez ( ha már jogosultság kell ), 25 körül neki àll főállásban keresni, jogosultsági ideje meglesz, szoftvereket megveszi ès talán neki àll 35 èvesen vállalkozni. Nagy szám, tizen pàr èvvel később keres jól, pont fiatalon csóró.
2021. nov. 29. 14:51
 43/57 A kérdező kommentje:
Ès persze annyi építő vagy építészmérnök nem lehet àm vállalkozó mint ahány szaki az.
2021. nov. 29. 14:51
 44/57 A kérdező kommentje:

Másik fórumból:



Sziasztok! Èpìtőmèrnök vagyok

2021, december 8 - 08:53


Sziasztok! Èpìtőmèrnök vagyok közlekedésépìtès szakiránnyal. (Út ès vasút épìtès). Ha netán nem sikerülne jelenleg bekerülnöm valamelyik piaci céghez (azért minden évben végzünk jopáran ès csak 1-1 embert keresnek újkènt az adott cégekhez), valaki dolgozik jelenleg közút, màv , BKV vagy hasonlóknàl? Egyik cég hìrdetésèben láttam, hogy bruttó 340-ert keresnek mérnököt mint cégen belüli kezdő. Nem tudom mennyire általános ez mert ebből nyugat mon vagy Budapesten megèlni sem nagyon tudnék. 220 nettóèrt raktáros is lehetnek, sőt többet is keresnék. Pontos összeg nem kell nekem, maximum nagyvonalakban, hogy hogyan is lehet elképzelni a juttatás mértékét. Jelenleg gondolkozom, hogy már a pàlyam elején inkább magasépítésre vàltok, ezért is érdeklődök. Evvel az út ès vasutèpìtő Iránnyal lehet félre mentem.

2021. dec. 21. 21:51
 45/57 anonim ***** válasza:
51%
szerintem a kolléga ténylegesen rossz helyen kopogtat, ezeknél a cégeknél nem fizetnek jól. De a jogász és a pénzügyes és az informatikus is rosszul keres a MÁVnál, értelmes ember nem is akar oda menni, persze értelmes ember vasútépítő szakirányra sem megy. Érdekes módón én az építész és magasépítő ismerőseim 300-400 körül keresnek, persze nem a MÁVnál meg nem a mucsaröcsögei önkormányzatnál hanem normális cégeknél
2021. dec. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
100%
Valami változás így 2022-2. negyedére? Én villamosmérnök vagyok, de jelenleg kivitelezéssel foglalkozom.
2022. máj. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 A kérdező kommentje:
Jah, beszéltem olyan kollégával aki kivitelezesben heti 65 órát dolgozik. Kaptam pár érdekes üzenetet, semmi másért nem emelgetem ki, ennyit meger.
2022. máj. 2. 18:54
 48/57 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként tervezési oldalról lehet igény építész/villamosmérnök kombóra? Ugye nyílván a terv mind a két részét készíthetném én, csak kérdés, hogy kifizetik-e? Ezt is gondolom cége válogatja…
2022. máj. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
100%
annyira szánalmas vagy kérdező ezzel a rendszeres hisztivel. egyszer válaszoltam a kérdésre aztán mindig jön a rinyálás. NE DOLGOZZ KVIITELEZÉSBEN HA NEM TETSZIK, annyi mindent csinálhatsz
2022. máj. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 Vodafonelive ***** válasza:
100%

#49, most már tényleg unalmas, hogy 5 éve folyamatosan kirakja és nem változtatott a helyzetén! 2017-ben, utána lévő időszakban (2018-2022) és most is 2022-2026-ban ugyan az a kormány van. Egyszerűen az építőiparban és ahhoz közeli ágazatában már nem lehet rosszul keresni, baromira rugalmasnak kell lenni, lesni a lehetőségeket (Budapest!!!) és a fejvadászok folyamatosan keresnek profession-ön vagy linkedinen, akár 1 kulcsszó is segít az önéletrajzokban, ami alapján szűrnek.

Ha meg a mérnöki kamarában jogosultságod van akkor még többet kérhetsz vagy ha valaki ennyi idő után (5 év) nem önállósodik, hogy jogosultságot szerez és az azzal járó többletet jövedelemnek elszámolja illetve nem lesz alvállalkozó akkor szívjon csak, megérdemli, de tényleg. Személy szerint én is lassan 5 év végzés után megpróbálok olyan területet ami már hatályba lépett és törvény által kötelezve van de még nem készítette el a kamara az ehhez való képzést, aztán meglátjuk mennyire megy. Egy szinte biztos, rendkívül rugalmas lettem az elmúlt 5 évben és ez sokat segített mindenben.

2022. máj. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!