Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Műszaki menedzser vagy Biztons...

Műszaki menedzser vagy Biztonságtechnikai mérnök?

Figyelt kérdés

Mindkettőt az Óbudai Egyetemen.


Melyikkel fogok (valószínűleg) könnyebben állást találni? Melyik szakma fizet jobban?


Igazából a bizt.tech sokkal jobban érdekel, a másiknál pedig igazából attól félek, hogy ha mélyebben elkezdem tanulni egyáltalán nem fog érdekelni, viszont szerintem az keresettebb szakma, illetve több irányba mehetek vele.



2017. febr. 15. 08:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én most végeztem biztonságtechnikán, arról tudok nyilatkozni. engem az elejétől fogva nem nagyon érdekelt (nem tudom miért mentem oda), emiatt most fogalmam nincs hol helyezkedhetnék el vele, inkább elvégzek egy másik alapszakot. Ha téged viszont érdekel van benne elég sok lehetőség, nagyon kevés a munkanélküli a szak elvégzése után (diplomás pályakövető rendszer alapján). Meg ugye nemrég indult az információbiztonsági szakirány (ezt én még nem tudtam felvenni), ami elég ígéretesnek tűnik. Én azt nem szerettem az egészben, hogy minden hülyeséget tanultunk, beleértve a gépész tárgyakat is (anyag-és gyártásismeret, gépszerkezettan), illetve semmit sem tanultunk olyan szinten, hogy úgy érezzem, hogy értek is hozzá (mondjuk bizonyos értelemben pont ez a lényeg). A vagyonvéd labor felszereltsége is kb. nevetséges volt, de ez pont az én évfolyamom után változott meg elméletileg. Amúgy nagyon sok területen el lehet vele helyezkedni, elég sok mindent foglal magába a szak. pl. ha a munkavédelmi része érdekel mehetsz munkavédelmi szakmérnök szakirányú továbbképzésre is. Ez nagyon keresett, és külön jó pont, ha biztonságtechnika után végzed el.

A kezdő fizetés kb. ugyanannyi mindkét szakon, de hogy hol fogsz tudni elhelyezkedni az elsősorban a te motivációdon és tudásodon fog múlni, emiatt oda érdemesebb menni, ami téged jobban érdekel.

2017. febr. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszi a hasznos valaszt :D
2017. febr. 15. 10:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!