Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosisok! Őrültség Pestről...

Orvosisok! Őrültség Pestről vidékre menni?

Figyelt kérdés

Pesten élek, de külvárosban, szinte agglomeráció. Belvárosba járok gimnáziumba, a hév, metró együtt közel egy óra. Aztán SE épületei nincsenek közel egymáshoz, egész nap utazás. Viszont a belvárosi életet szeretem.

Csakhogy. Szegeden jártam nemrég, és megfogott a varázsa. Minden olcsóbb, önállósodhatnék, nincsenek távolságok. Parkok és közösségépítő programok tömkelege.

Megérné, és lenne értelme lemenni?

Utána Pesten el tudnék helyezkedni orvosként, ha visszavágynék? (hallottam, hogy nagyon sokan ott dolgoznak ahol gyakorlaton voltak)

Hupsz, kicsit hosszú lett, de nagyon köszi ha valaki tud válaszolni.



2017. márc. 4. 21:31
 1/3 anonim ***** válasza:
97%

„Orvosisok! Őrültség Pestről vidékre menni?”

Egyáltalán nem.


„Megérné, és lenne értelme lemenni?”

Persze, várost érdemes választani, nem egyetemet. Mindegyik magyar orvosi karon világszínvonalú képzést kapsz, akármelyikre is mész. Ha Szeged szimpatikus, menj oda. :)


„Utána Pesten el tudnék helyezkedni orvosként, ha visszavágynék? (hallottam, hogy nagyon sokan ott dolgoznak ahol gyakorlaton voltak)”

Persze, ha jók a mutatóid, fel fognak venni.

2017. márc. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
12%

Attól függ, ha klinikán akarsz dolgozni, pesti klinikán mindenképpen akkor ne menj vidékre, mert klinikára be kell dolgoznod magad még medikus éveidben.


Ha viszont nem és ennyire zavar, hogy sokat kell utazni, esetleg kolis akarsz lenni akkor menj vidékre.

2017. márc. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is pesti vagyok, és nem jelöltem meg a SOTÉ-t, nálam is Szeged van az első helyen. Én arra gondoltam, hogy máskülönben nagyon sokáig a szüleimmel kellene élnem, itthon szinte semmi életterem nincs, idén lett helyem arra egyáltalán, hogy elvonuljak tanulni, Szegeden jobban tetszett a közösség, az egyetem meg a város is. Eleve nem szeretem a pesti nyüzsgést, sokkal jobb lenne egy nyugisabb helyen tanulni, miközben úgy oszthatom be az időmet, ahogyan csak akarom. Az egyetemek meg azonod színvonalúak, igen.


Sok sikert neked a felvételire! :)

2017. márc. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!