Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti melyik suliba mennétek?...

Smithedó kérdése:

Ti melyik suliba mennétek? Berzsenyi vagy Madách nyelvi? /Mindkét helyen azonos esélyekkel az ideiglenesen/

Figyelt kérdés

2017. márc. 11. 06:23
 1/7 anonim ***** válasza:
13%
Madach
2017. márc. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Megindokolnád picit bővebben?:-)))
2017. márc. 11. 14:26
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

Hát anno én is ebben a dilemmában szenvedtem :D

A Madáchba elég alterek járnak, hogy úgy mondjam. Mindenki valamilyen szinten művészlélek, érdeklődik a kultúra és a művészetek iránt. Nagyon sok ehhez kapcsolódó, meg filmes-színészi szakkör van (pl.: Thália Színitanoda, meg média szakkör, ilyesmik, egyébként újságírós is van). Nyelvben erős nagyon, mindkét nyelvből a felsőfokig eljutsz, még ha kezded is a nyelvet. Nyelvi előkészítős vagy 4 éves érdekel? Egyébként az annyit nem nyom a latban, csak ugye annyit, hogy maradsz-e még plusz egy évet nyelvet tanulni. MErt ha nagyon fel akarsz fejleszteni, akkor lehet, hogy inkább megéri NYEKre menni, meg az is, hogy többet lehetsz az osztálytársakkal. Szóval, ha úgy érzed, illesz a Madáchos művészlélek közegbe, akkor egyértelműen ezt válaszd :D Amúgy sok a lány, szóval így 35 fős osztályban kb. 6-7 fiú van, az iskola 70%-a lány kb.

A Berzsenyi is nagyon jó, erős az oktatás, de inkább reál beállítottságú. A nyelv is erős egyébként, a nyelvtanárok egytől-egyig színvonalasak. A nyelvi tagozaton 6 2. nyelv és 4 első nyelvóra van 9.-ben és 10.-ben is, szóval elvileg felsőfokig mindkét nyelvből biztosan eljutsz. A 10.-esek már kb. B1-B2 szinten tudnak a második nyelven. A közösség szeritnem páratlan, nagyon jól megvan mindenki mindnekivel, az évfolyamon több ember is keveredik, mert már a táborban úgy vannak beosztva, hogy 3-3 ember mindegyik tagozatról (és 12 ember van egy csoportban). Programok szempontjából szerintem kb. ugyanannyi van, mint a Madáchban, Mikulás-nap, Valentin-nap (néha), Non-Stop (Madáchban asszem sportéjszaka vagy valami ilyesmi néven működik). A gólyatábor ugyanúgy tematikus, mint a Madáchban, viszont itt inkább hangsúlyos a keretmese, szóval az első 2 kirándulás meg a tábor is ilyen témában van, a Madáchban ugye csak a tábor van, és a játékok sem ennyire tematikusak, mint a Berzsenyiben.

Szakkör is van annyi, mint a MIGben, viszont nem annyira filmes, meg művészeti típusú, inkább természettudományosak. Van filmklub, kémiás/fizikás önképzőkör, robotika/legórobot építő/programozás szakkör, természetjáró kör (havonta egy túra), színjátszó kör (de nem annyira fejlett, mint a Madáchban, viszont itt is van évente 1-2szer előadás). A médiát faktként lehet csak felvenni.


Szóval én azt mondom, nagyon mérlegeld, hogy illesz-e a Madáchba, mert csak azok érzik jól magukat ott, akik tényleg hasonlóan érdeklődnek a művészetek iránt :)) Ha még nem nagyon tudod, mit kezdesz majd a gimi után, de azért szeretnél nagyon jó barátságokat kötni, és jó közösségbe tartozni, akkor a Berzsenyit. A Madáchban is nagyon jó a közösség, de tényleg csak az tud beilleszkedni, aki oda illik :))


Remélem segítettem :D

2017. márc. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a sok információt!!!!Van min gondolkodni....
2017. márc. 11. 18:07
 5/7 A kérdező kommentje:
Még szívesen fogadnék véleményeket!
2017. márc. 11. 19:01
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire késtem el a válasszal azért leírom:

BERZSENYIIIIII! :D Najó, ezt főleg elfogultságból mondom, mivel odajárok, de tényleg szuper jó hely!:) Közösségileg, hangulatilag, mindenhogy. Nagyon befogadó, lelkes, liberális suli, nem néznek ki ott senkit. És király programok vannak, nagyon pörög a diákélet (DÖK-ösök főleg, ők szervezik még a gólyatábort is, ami mindig egy keretmesével párosul).

A Madách is jó suli amúgy, csak ott sokkal több a lány és van egy sznob hangulata az egésznek. De egyikkel sem jársz rosszul, főleg ha humán beállítottságú vagy, mivel a Madách-ban főleg az számít :) Ott pontrendszer van (bizonyos tantárgyakból pontjaid vannak és nem jegyeid, kb. mint egyetemen).

A BDG talán lazább, szabadabb, a Madách inkább szigorúbb. Hogy melyik neked valóbb, azt te mondd meg ;)

Mit jelöltél meg 1.-nek?

2017. márc. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Madáchot jelöltem elsőnek, Berzsenyit 2.- nak.Mostmár csak várnom kell, hogy hova sikerül....
2017. márc. 27. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!