Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen az Apáczaiban? Milyen...

Milyen az Apáczaiban? Milyen a közösség a kollégiumon kívül? Legyetek szívesek mondjátok el a véleményeteket. (Többi lent. )

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy akkor is jó-e az un. közösség, ha nem kollégista vagy. Emellett az, hogy milyenek a tanárok?

Tudjátok, hogy kik lesznek az új osztályfőnökök a 2017-2018-as tanévben? Van-e skatulya a tanárok szemében? (Vagy egy ilyen elit gimnáziumban ilyen elő nem fordulhat...?)



2017. márc. 11. 21:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Én Apis vagyok, 9.es, nem kolis. Imádom ezt az iskolát, életem egyik legjobb döntése volt, hogy idejöttem. A felsőbb évesek is tök kedvesek. Sok program van, tényleg nagyon jó ez az egész. A legtöbb tanár nagyon jó, persze vannak kivételek, de úgy átlagban szeretem őket. Melyik osztály lehetséges ofője érdekel? Szeretik a tanárok, ha nagyon vágod a témát, de nem néznek akkor sem le, ha nem. Én pl. 3-as, 4-es tanuló vagyok, de van már 1-esem, sok 2-esem is, mégis ugyanúgy kedvesek, megértőek velem is a tanárok, mint a pár nincs ötös osztálytársammal. Szerintem nincs skatulya. Nagyon jó ez a gimi, megéri idejönni. :)
2017. márc. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. A leendő 9. A osztály osztályfőnökére vagyok kiváncsi. A mat.- fiz., természettudományos tagozatok alkotta osztályra gondolok.
2017. márc. 14. 14:20
 3/9 tseri válasza:

Szia!

Szerintem az osztály közössége olyan, amilyenné az osztály tagjai teszik, ebben persze az osztályban tanítóknak eléggé nagy szerepe van. Az Apiban most van egy nagy generációváltás a tantestületben, s állítólag lesznek felújítások is (ablakok cseréje, pl.)

Az "A" osztályokban azért az óraterhelés nagyobb kicsit, viszonylag sok a fiú.

A 2017-ben induló "A" osztálynak humán szakos ofője lesz amúgy.

2017. márc. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Biztos? Miért nem a humános osztálynak?
2017. márc. 14. 19:13
 5/9 tseri válasza:
Szerintem az, hogy melyik tanerő osztályban of, elég sok mindentől függ. Szerintem am' nem akkora tragédia, ha pl. egy reálos osztály egy kicsit "mást" is kap az ofőtől.
2017. márc. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én is az Apáczaiba járok, most kezdtem(hetedikes vagyok). Egyáltalán nem bántam meg, nagyon jó az iskola! Könnyű beilleszkedni, a tanárok is többnyire jófejek, sok fiatal tanár van. Szerintem megéri ebbe a suliba jönni!:)
2017. ápr. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Érdemes elmenni a gólyatáborba?
2017. ápr. 22. 21:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Persze, nagyon jó ott a hangulat. Sok infót mondanak a felsősök, jól telik el az egész, megismered az osztálytársakat.:)
2017. ápr. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hogy a paletta másik végét is mesélje valaki.


Én 3 éve voltam ott, 2 és fél tanévet jártam oda.

(11. novemberében elegem volt, hát otthagytam)


Apáczait tudod hogyan ábrázolnám egy kördiagrammon?


Van kb 10% aki valóban valamiből kiváló, és úgy általában is jól teljesít. A szabályszerűség kb az hogy ha matek vagy egyéb reáltárgyakból jó, akkor feltehetőleg 4 generációs orvos vagy mérnök dinasztiából származik, ha már 9-ben perfekt beszél két nyelven, akkor valószínűleg politikus palántáról van szó. Az apáczaiban is a pénz alapján rétegződnek az emberek, akik közelebb állnak politikához, vagy egyetemen keresztül a tantestülethez, azokkal nem fognak sokat szívózni. Illetve, akik gazdagok, azok megengedhetik a heti 3-4 magántanári órát is, amivel valóban sokkalta könnyebb ben maradni az apáczaiban. Mert lényegi segítséget nem fogsz kapni ha valamiben lemaradásod van. Van egy türelmi idő, de ha hirtelen nem táltosodsz meg, akkor elkönyvelnek B-kategóriásnak, és csesznek segíteni (itt mind a tanárokról mind a diákokról szó van).

Jelentkezhetsz órán 100X, jelentheted szünetben tanárnak ha nem értesz valamit 10000X, teljesen mindegy. Ha te nem tudsz a tempóval haladni, akkor magántanárhoz kell menned. Amennyiben nincs felesleges 10 000 forintod hetente magántanárra, akkor lehet másik iskolát keresni.

Ez az apáczais szokás. Az apáczai nyíltan vállalja hogy ő csak a legjobb alapanyagból hajlandó dolgozni. És nem holmi szinten tartó iskola, ahol vannak problémás diákok is.


Aztán van kb 75%, akik tulajdonképpen csak mesteri szintre fejlesztették a seggelés tudományát.

Ennek legjobb bizonyítéka az, ha megkérdezel egy ilyen magolóművészt az adott óra anyagáról, vagy arról hogy tudna-e segíteni felkészülni abból a témából, amiből rendszeresen ötösöket ír.

A válasz az esetek 99%-ában az, hogy "bocsi, én se értem". Meg "keress mást, fogalmam sincs hogy ez hogy van, csak elolvastam és leírtam".

Igen...elolvasta...elolvasni én is elolvastam rengeteg mindent, mégse tudtam. Hát mert nem bemantráztam.


Aztán van az az 5%. Azok tartoznak ide, akik nem bírják a nyomást, nem bírják hogy minden tantárgyból, akármennyire közük nincs hozzá, ki kell tanulniuk a lelküket. Akik a teljesítési kényszertől már hánynak. Mert az apáczai két dolgot tesz az ember egójával.


Ha versenyeredményeket produkálsz, akkor te leszel a félisten, az etalon, az élmunkás, a fény a sötétségben, és minden létező jó egy személyben. Magyarul fölsz[]pják az egódat a legfelsőbb szintekig.

De ha netalántán te nem vagy kimagaslóan jó matekból, vagy fizikából, vagy kémiából, hanem valami kevésbé apáczai főprofiljához tartozó tárgyból vagy jó, akkor az senkit nem érdekel. Akkor mindig hallgathatod a "Bezzeg XY mennyivel jobb...", "Bezzeg XY képes megírni, hát akkor erre bárki képes" szövegelést.

Jaaa, hogy XY-nak mindkét szülője mérnök, és ha nem ért egy többszörösen csavart geometriai feladatsort, akkor elég az apjához, anyjához odamennie? Hát ez már mindjárt más.

Vagy hogy XY heti 3X jár matematika felkészítőtanárhoz? Meg megengedheti a legjobb számológépet?

Hát...árnyalják ezek a dolgok a képet, és meglátszik ki honnan jön.


Az apáczai ezért egy elit képző, azon felnőttek számára, akik szintén apáczaisok voltak. Mondhatni ugyan az a kör tartja fenn magát.


Baromi gyorsan a diákok szemében is lecsúszik az, aki közönséges munkásember felmenőkkel rendelkezik, vagy ne adj'isten árva (mint én).


A társaság cseszik segíteni az elesetten. Ha nem bírja menjen csak, nem fog hiányozni. Ez a mentalitás.


Valóban csak annak van értelme odamennie, aki mérnök, informatikus, fizikus, vegyész vagy valami egyéb matekos irányultságú szakma felé szeretne tovább menni.


Bármi másért értelmetlen, mert mindenhol máshol is megvan. Nyelvek terén nem kiugró, a földrajz egy katasztrófa az egyik tanárnál, a magyar erősen változó, tanár függő, és a történelem is csak azért színvonalasabb egy átlag középsulihoz képest, mert tankönyv író tanárok tanítják.

De semmi extra, nem a titkok titkait tanítják ott se.


Ha nem akarsz tök értelmetlenül vért pisálni négy éven keresztül abból a tantárgyból is amit nem igazán szeretsz (biztos van), akkor nem ajánlom az apáczait. Ha viszont valami megfelelési kényszered van, hogy te elmondhasd hogy "igenis elvégeztem az ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnáziumot", akkor menj és szívasd magad.


De elárulom hogy jó érettségit egy Mucsarecseröcsöge-alsó településen működő noname gimnáziumból is írhatsz.


Könyvtárból, vagy boltból beszerzed a szükséges könyveket, oszt' kész. Ennyit ad az apáczai "extrában", hogy a saját tankönyveket kapod meg évnyitókor, és nem a mezei mozaikos vagy nemzetitanterves cuccokat.

Mondom, ezek beszerezhetőek, aztán készülsz belőlük.


Plusz elárulom, az érettségin a hozott pontszámokban a jegyeidet számolják majd, nem azt hogy megsimogatta a buksidat a Villányi tanárbácsi, vagy a Bornemissza tanárbácsi.


Azt fogják nézni hanyas voltál 11-ben és 12-ben. Tehát, ha egy nem vérhugyozós gimnáziumba mész, hanem egy könnyebbe, akkor sokkal több jó jegyet vihetsz, mintha egy egy apáczais kettest.


Ergo, több pontot viszel, hiába nem a nagynevű iskolába jártál, hanem a noname suliba.

2017. aug. 18. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!