Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Xántus János Gimnázium (Bp....

Xántus János Gimnázium (Bp. )! Milyen iskola?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Sok rosszat hallottam az iskoláról,és teljesen elbizonytalanodtam. (Az angol kezdő tagozatra jelentkeztem. ) Tényleg olyan rossz, mint amilyennek írják? Leginkább olyan emberek véleményére lennék kíváncsi aki oda jár(t), de mások is írhatnak :)

Köszönöm előre is!



2017. márc. 20. 14:45
1 2
 11/19 anonim válasza:

Hali!

Ha még érdekel vélemény, én is oda járok, egyátalán nem vagyok olyan mint egy rendes tizenéves, de elfogadnak, igaz hogy a legjobb barátaim nem ott vannak, de ettől függetlenül imádom a sulit. A tanárok szerintem szuperek pl.: Illik Péter tanár úr... meg van a maga stílusa, de egy zseniális ember. A kémia tanár pedig iszonyat cuki de mégis tud fegyelmezni. Vannak még hasonlóan jó tanárok.

Szóval igen... szerintem jó suli.

2017. máj. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Jöhetnek még vélemények, szívesen fogadom :)
2017. máj. 31. 17:24
 13/19 anonim válasza:
Szia:) en most vagyok 10.-es a Xantusban es teljesen oszinte leszek veled, de utalom ezt a sulit, most vettek at egy masikba, mert mar teljesen kikeszitett. A kozosseg eleg jo, kb csak az osztaly miatt maradtam itt. Alapjaraton jo tanulo vagyok, kulfoldre szeretnek menni egyetemre es erdekelne is a tanulas, ezert is megyek at mashova, hatha ott szinvonalasabb lesz az oktatas. Az epulet kivulrol szep, meg ugye alapitvanyi tehat eleg kulturalt hely, figyelnek az ilyenekre. A bufes is rendes meg van egy par cuki tanar, de a tobbseguk az borzalmas. Az irodalom tanar egy idegbeteg aki ha valamit egybol nem tudsz akkor kipecez maganak es addig alaz az osztaly elott amig ki nem nyogsz valami valaszt, vagy csak szimplan berija a karot. Ket ev alatt 14-en mentek el az osztalyombol az evfolyambol meg egy egesz osztalynyi gyerek. A tanarok fele tanitani se tud, de a szamonkeres az megy ezerrel. Szabad, onallo gondolatod nem lehet, ha van egy kis szemelyiseget es szeretnel egy minimalis eletet az itt nem elfogadott. Van egy orvosi szoba, a vedonok aranyosak, multkor lementem beszelgetni veluk es mondtak hogy naponta jonnek le sirni. A te erdekedben mondom, hogy keruld el ezt a sulit, mert eletem egyik legmeggondolatlanabb dontese volt, hogy ide jottem.
2017. jún. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:

Na jo en oszinte leszek, utalom a sulit. A nyelvoktatas nulla. Attol hogy heti 18 orad van celnyelvbol, nem jelenti hogy hasznalni is tudni fogod. Az epulet teny hogy gyonyoru, ami benne folyik az viszont a legalja. Tanulni lehet, de ki leszel kozositve. Logni mar annal kevesbe. Nagyon szigoruan vesznek minden ilyesmit. Ne ugy kepzeld el hogy bekerulsz egy kozepszar suliba es vegig bulizod a 4-5 evedet. Most is kirugtak 10 embert, mert ittak a 11.es kirandulason. Programokbol nagyon keves van. Evente egy ket napos kotelezo borton kurandula,ahol mindent figyelnek, egy sportnap ,ami azert jo mert aznap nincs tanitas de ennyi. A kozosseg osztalytol fugg nalunk pl jo (((miutan elment 12 ember)))

Szakkorok nalunk mitosznak szamitanak, mert senki nem latta meg hogy tenyleg van ilyen. Tesit nagyon komolyan veszik, csak a tanarok alkoholistak, lancdohanyosok, nem tudnak jarni. Amelyik tud, az meg egy pedofil allat. A suliban minden folyoso es wc be van kamerazva, szoval drogozni, bogyozni, felszivni dolgokat nem ajanlott, kiveve fizikan, amikor a tanar tz kozepen kisetal a terembol.

Remelem segitettem. Ha nem hiszed, jarj utana. Szivesen korbevezetnelek, de szerencsere jovore mar mashol kezdem a tanevet.

2017. jún. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Hát, nagyon sajnálom, hogy ilyen rossz élmémyeitek vannak a sulival kapcsolatban :(
2017. jún. 8. 10:55
 16/19 anonim válasza:

Több éve ide járok és amikor engem felvettek én is olvastam egy csomó gyakori kérdéses választ és teljesen megijedtem, hova is jövök, mert olyan rosszakat írtak. Én őszintén mondom, semmit nem tapasztaltam az évek alatt abból, amit írnak mások.

Az, hogy sznobok járnak ide, és minden a ruhádtól függ egyáltalán nem igaz, én se járok márkás ruhákban, se irtó drága cipőkben, teljesen átlagosan öltözködöm és az egész osztályom is. Persze, vannak olyanok, akiknek telik a szebb, jobb cuccokra, de se a saját osztályomban, se máshol nem láttam még olyat, hogy ezért valakit kicikiztek, vagy kiközösítettek volna.

A tanárok ugyanolyanak mint máshol, vannak jobbak, engedékenyebbek, szigorúak, vannak rosszabbak, de ez mindenhol így van, nincs olyan, hogy az egész tanári kar tökéletes.

A közösség teljesen rendben van, a mi osztályközösségünk pl. nagyon jó, de ez minden osztálynál más.

Azon kívül angolt nagyon jól meg fogod tanulni, az 100%. Ha már eleve tudod, akkor a felső fok simán meg lesz, ha még nincs meg.

Beszéltem néhány gólyával, ők is mondták hogy olvasták miket írtak itt a Xántusról és hogy ők is tartottak a sulitól azután, de hogy most semmit nem érzékelnek abból amit írtak.

Tehát ez egy nem sznob, csak márkás ruhákat hordó emberekből álló iskola, a tanárok közül vannak jobbak és rosszabbak de ismétlem ez mindenhol így van.

Én személy szerint nagyon meg vagyok elégedve az iskolával pedig nem is vagyok ötös tanuló, tehát még azt se tudom mondani, hogy nekem azért tetszik mert eleve jól tanulok.

Remélem segítettem valamennyit.

(Azok akik nincsenek megelégedve valamivel mindig hamarabb panaszkodnak, jót ritkán kezdünk el mesélni mindenről, hiszen a panasz érdekesebb)

2017. okt. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező ! Mostanra már elkezdted ezt az iskolát. Most én is ebben gondolkodok. Leírnád a véleményedet, hogy hogy érzed magad, milyen a közösség és a nulladik évfolyam ?
2018. jan. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Szia(sztok)!

Hát őszintén az utolsó előtti válaszolóval tudok teljesen egyetérteni; semmit nem tapasztaltam ezekből a sok rosszindulató kommentekből. Tény, vannak beképzeltebbek, pénzesebb diákok, de őszintén, hol nincsenek? Mint a tanárokkal, mint a közösséggel, rendszerrel, és oktatással, nagyon meg vagyok elégedve. Angol a célnyelvem, és nagyon jól oktatják, még csak féléve tanuljuk, de nagyon sok mindent megértünk már, és a beszédkézségünk is ezzel párhuzamosan folyamatosan fejlődött. Az, hogy sznobság van, nem tagadom, de a ruhádér, vagy a kinézetedért semmilyen formában nem közösítenek ki, nem is értem ezt ki, és mikor tapasztalta. A sulinak megvan a maga hangulata, amit én nagyon szeretek, az órák jók, a tanárok többsége jófej és megértő. (nyílván nem az összes, kiemelem)

Szóval összességében jó véleménnyel vagyok a suliról. Ha a legfontosabb számodra/számotokra az idegennyelv, akkor gyertek ide, hisz ebben a legerősebb a suli. Hajrá, gyertek a Xántusba :)

2018. febr. 3. 20:39
 19/19 anonim ***** válasza:
Én is a Xantus középhaladó angolt fogom első helyre beîrni.Rengeteg ismerőssel beszéltem,mindenki imádja azt a gimnáziumot!Engem a nyîlt nap is meggyőzött!Remélem felvesznek.Az,hogy a kémiát meg bioszt szigorúan veszik,nekem külön jó.Szeretem mindkettőt.
2018. febr. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!